اخبار پولي مالي : انعقاد ۸ هزار قرارداد سكه آتي
چهارشنبه، 11 مرداد 1396 - 15:18 کد خبر:62957
اخبار پولي مالي- ارزش معاملات آتي سكه در روز گذشته به يك هزار و ۱۰۵ ميليارد ريال رسيد.

به گزارش اخبار پولي مالي-حجم معاملات آتي سكه روز گذشته در بورس كالاي ايران به ۸ هزار و ۶۵ قرارداد رسيد.

اين در شرايطي است كه روز گذشته در بازار نقدي، هر قطعه سكه طلاي طرح جديد با هشت هزار ريال رشد، ۱۲ ميليون و ۱۷۶ هزار و ۵۰۰ ريال به فروش رسيد.

به اين ترتيب در بازار سكه و بر اساس نرخ هاي اعلامي اتحاديه طلا و جواهر، هر قطعه سكه بهار آزادي طرح قديم ۱۱ ميليون و ۸۴۰ هزار ريال فروخته شد كه نسبت به روز گذشته ۲۰ هزار ريال رشد كرد؛ هر قطعه نيم سكه نيز با افزايش پنج هزار ريالي ۶ ميليون و ۳۵۰ هزار ريال فروخته شد.

براساس معاملات روز گذشته ارزش ربع سكه و سكه گرمي ثابت ماندند و به ترتيب سه ميليون و ۷۸۵ هزار ريال و ۲ ميليون و ۴۹۰ هزار ريال به فروش رفتند.

اتحاديه طلا قيمت جهاني هر اونس طلا را با ۹۰ سنت كاهش يك هزار و ۲۶۹ دلار و ۱۰ سنت اعلام كرد و قيمت هر گرم طلاي ۱۸ عيار، با افزايش ۳۵۰ ريالي، به يك ميليون و ۱۷۶ هزار و ۳۸۰ ريال رسيد.

به اين ترتيب در معاملات سكه آتي در روز گذشته، از ۵ سر رسيد سكه در بورس كالاي ايران، ۲ سررسيد مثبت و ۳ سررسيد منفي بودند، به طوري كه قرارداد سكه آتي سررسيد تيرماه سال ۹۶ با ۰.۰۲ درصد افت با رقم يك ميليون و ۲۴۱ هزارتومان مورد معامله قرار گرفت.

قرارداد سكه آتي سررسيد شهريور ماه رشد ثابت و با رقم يك ميليون و ۲۷۷ هزار تومان داد و ستد شد.

در همين حال قراداد آتي سكه سررسيد آبان ماه نيز با رقم يك ميليون و ۳۱۳ هزار تومان خريداري شد كه نسبت به روز دوشنبه ۰.۰۲ درصد رشد داشت.

از سوي ديگر قرارداد سكه آتي تحويل دي ماه نيز با ۰.۱۷ درصد كاهش با رقم يك ميليون و ۳۴۶ هزارتومان مورد معامله قرار گرفت. قرارداد سكه آتي تحويل اسفندماه نيز نسبت به روز دوشنبه با كاهش ۰.۱۵ درصدي مواجه و با رقم يك ميليون و ۳۸۰ هزار تومان خريداري شد.

همچنين قرارداد سكه آتي تحويل ارديبهشت ماه سال ۹۷ هم با ۰.۲۳ درصد افزايش با رقم يك ميليون و ۳۵۷ هزارتومان داد و ستد شد.