اخبار پولي مالي : اعلام پيامكي «سوابق بيمه‌اي» طي ۲ ماه آينده
یکشنبه، 5 شهریور 1396 - 10:54 کد خبر:63448
اخبار پولي مالي- «سوابق بيمه‌اي» طي ۲ ماه آينده به صورت پيامكي به همه بيمه شدگان اعلام مي شود.

به گزارش اخبار پولي مالي- محمدحسن زدا، معاون بيمه‌اي سازمان تامين اجتماعي از ارسال پيامك ماهانه به همه بيمه شدگان ظرف يكي دو ماه آينده خبر داد و گفت: بر اين اساس به همه بيمه شدگان پيامك مي‌دهيم كه كارفرما براي آنها چند روز كاركرد حق بيمه و با چه حقوقي رد كرده است و چه ميزان در سوابق بيمه‌اي فرد محاسبه شده است.
زدا با بيان اينكه ۵۰ برنامه عملياتي در بخش بيمه‌اي سازمان تامين اجتماعي داريمT اظهار كرد: نگاه خود را نسبت به ارائه خدمات تغيير داديم و تلاش مي‌كنيم روند ارائه تسهيلات آسان شود و ديگر فرد براي گرفتن خدمت دوندگي اداري نكند.
وي افزود: در چهار سال گذشته بستر ايجاد خدمات فراهم شده است و اكنون زمان بهره برداري از برنامه‌هاي عملياتي از طريق هم‌افزايي بخش‌هاي مختلف رسيده است.
معاون بيمه‌اي سازمان تامين اجتماعي با بيان اينكه واريز آنلاين كمك هزينه ازدواج و ارائه تخفيف بابت هزينه كفن و دفن در فاكتور آرامستان‌ها از اين جمله است، گفت: اين اقدامات مي‌تواند امكان رصد و نظارت دقيقتر را فراهم كند؛ به عنوان مثال  معاونت درمان، حذف دفترچه‌هاي بيمه را در مراكز درماني انجام داد و اكنون در حال پايلوت حذف دفترچه در مراكز درماني طرف قرارداد است و اين طرح امكان رصد دقيق بر كار پزشكان را فراهم كرده است.
زدا با اعلام اين خبر كه برآورد ما اين است كه ۸۰ درصد بار مراجعات به شعب را تا پايان امسال كاهش دهيم، اظهار كرد: يكي ديگر از پروژه‌هاي ما ارسال پيامك به همه بيمه شدگان در هرماه است كه قصد داريم آن را تا يكي دو ماه آينده اجرايي كنيم؛ بر اين اساس ليست‌هاي پرداخت حق بيمه‌اي را كه دريافت مي‌كنيم، به بيمه‌شدگان اطلاع‌رساني كنيم، يعني از طريق پيامك به آنها مي‌گوييم كه حق‌بيمه اين‌ماه شما دريافت شده، حقوق و دستمزد و كاركرد شما اين ميزان است.
وي ادامه داد: در واقع هم اطلاع رساني مي‌كنيم و هم آنكه ۱۳ ميليون بيمه شده به فهرست بازرسان ما اضافه مي شوند و اگر كارفرماي آنها حق بيمه را ناقص پرداخت كرد، ديركرد داشت و يا فرار بيمه‌اي انجام داد اقدام كنند. به عنوان مثال اگر در يك كارگاه براي ۹ نفر پيامك ارسال شد اما براي يك نفر پيام نيامد، وي مي‌تواند نزد كارفرما برود و علت را جويا شود و پيگيري‌هاي لازم را انجام دهد تا بعدها به هنگام بازنشستگي دچار مشكل نشود.
معاون بيمه‌اي سازمان تامين اجتماعي با بيان اينكه سازمان تامين اجتماعي بر مدار برنامه حركت مي‌كند و قطعا برنامه محوري، منجر به خروجي‌هاي خوب مي‌شود، اظهار كرد: قبلا توجهي به اين امور نمي‌شد و طبق آيين نامه‌هاي موجود عمل مي‌كرديم، اما اكنون تمايل داريم كمك كنيم و اشكالات آيين نامه‌ها را از طريق سازمان مديريت، مجلس و هيئت امنا پيگيري كنيم. تضمين موفقيت يك سازمان هدف دار قطعي است.
زدا با  اشاره به اينكه تكريم ارباب رجوع روي تابلوهايي در شعب نصب است، عنوان كرد: اكنون قصد داريم در عمل ارباب رجوع را تكريم كنيم. قبلا يك فرد براي دريافت و تمديد كارت بازرگاني بايد به سازمان تامين اجتماعي مراجعه مي‌كرد تا اگر بدهي داشت تسويه كند، اما اكنون با اتاق بازرگاني لينك شديم و ديگر هيچ كس ناچار نيست براي تمديد و دريافت كارت بازرگاني به ما مراجعه كند. در آنجا مستقيم و آنلاين به ما مرتبط مي‌شوند و اگر شخص بدهكار باشد همانجا مبلغ به وي اعلام مي‌شود و مي‌تواند تسويه حساب كند.
معاون بيمه‌اي سازمان تامين اجتماعي افزود: طي چهار سال گذشته به جاي حركات نمايشي، بانك هاي اطلاعاتي خود را كامل كرديم و به سازمان‌هاي مختلف متصل شديم.
زدا با بيان اينكه با توسعه خدمات غيرحضوري، سفرهاي درون شهري به ميزان قابل توجهي كاهش يافته است عنوان كرد: در حال حاضر  حداقل يك ميليون و ۲۰۰ هزار مورد حق بيمه از طريق اينترنت و غيرحضوري دريافت مي‌شود كه ۲.۵ ميليون سفر درون شهري را در كشور كاهش داده است.
وي افزود: پرداخت مستمري‌ها نيز به صورت متمركز انجام مي‌شود. قبلا پول بايد از تهران به اداره كل استان، شعب و واحدها مي‌رفت، اما اكنون مستقيما به حساب افراد واريز مي‌شود و واسطه‌ها حذف شده‌اند. قبلا ۲۵ روز درگير پرداخت مستمري‌ها بوديم، اما اكنون اين روند ساماندهي شده است./ايسنا