اخبار پولي مالي : آمادگي براي اتصال به مير روسيه
سه شنبه، 23 آبان 1396 - 13:24 کد خبر:65657
اخبار پولي مالي- براي اتصال به مير روسيه مدل تغيير كارمزدها نهايي شده و منتظر تصويب آن در شوراي پول و اعتبار هستيم.

به گزارش اخبار پولي مالي-ناصر حكيمي، معاون فناوري‌هاي نوين بانك مركزي روز گذشته در حاشيه نشست خبري، در جمع خبرنگاران، درباره اتصال به مير روسيه و در پاسخ به گفت: اين پروژه در حال انجام و زيرساخت هاي لازم ايجاد شده اما به دليل عدم تمايل طرف روسي در اين زمينه، اطلاع رساني دقيقي انجام نمي شود.

وي در واكنش به اينكه زمان اجراي طرح دي ماه امسال اعلام شده است، گفت: اميدوارم. اقدامات لازم در حال انجام است. معان فناوري هاي نوين بانك مركزي در ادامه درباره بحث اصلاح كارمزد صنعت پرداخت، اظهارداشت: اقدامات كارشناسي لازم انجام شده و مدل جديدي براي اصلاح و تغيير نظام كارمزدها نهايي شده كه بايد در شوراي پول و اعتبار مطرح و مصوب شود تا به مرحله اجرا برسد.

به گفته حكيمي، در مدل كارمزد نقل و انتقال و موجودي گيري نيز تغييري نخواهد داشت. حكيمي درباره اتصال ايران به نظام هاي پرداخت بين المللي گفت: با توجه به مشكلاتي كه بر سر راه اتصال به نظام پرداخت بين المللي وجود داشت، اتصال دو جانبه ميان ايران و برخي كشورها مثل روسيه ايجاد شد، اما اين به معني فراموشي اتصال به سوئيچ بين المللي نيست. به گزارش ايبِنا،

وي افزود: در حال حاضر، هر دو پروژه در حال پيگيري است، به شكلي كه بانك مركزي هم به دنبال اتصال به نظام پرداخت بين المللي بوده و هم مذاكراتي براي اتصال به سوئيچ برخي كشورها و ارتباط دو به دو با اين كشورها در دست پيگيري قرار دارد.

معاون فناوري هاي نوين بانك مركزي ادامه داد: البته اتصال و ارتباط دو به دو مزيت هايي براي نظام بانكي دارد كه مي توان به كاهش ميزان كارمزدهاي پرداختي براي برقراري اين اتصال اشاره داشت، زيرا به دليل عدم وجود واسطه در اين اتصال، هزينه كمتري دارد.