اخبار پولي مالي : تصميم دولت و بانك مركزي در تك نرخي ارز موثر بود
دوشنبه، 27 فروردین 1397 - 11:54 کد خبر:69160
اخبار پولي مالي - اقدام دولت و بانك مركزي در تك‌نرخي نرخ ارز به شرط استمرار اقدام بسيار مطلوبي است.

به گزارش اخبار پولي مالي- بهمن عبداللهي، رئيس اتاق تعاون ايران مي‌گويد نوسانات ارزي در فعاليت‌هاي اقتصادي كشور به ويژه صادرات تعاوني‌ها تاثيرگذار است. او معتقد است كه اقدام دولت و بانك مركزي در تك‌نرخي نرخ ارز به شرط استمرار اقدام بسيار مطلوبي است.

عبداللهي درباره نوسانات نرخ ارز در فعاليت تعاوني‌ها در صادرات آن‌ها ابراز عقيده كرد و گفت: به طور كلي نوسانات ارزي در مجموعه فعاليت‌هاي اقتصادي و فعالان بخش تعاوني و خصوصي لطمه مي‌زند و به صلاح كشور و اقتصاد نيست.

وي ادامه داد: نوسانات بازارها به ويژه نرخ ارز صدمات جبران‌ناپذيري به فعالان اقتصادي مي‌زند و اگر قولي كه رئيس كل بانك مركزي چند سال گذشته در راستاي تك نرخي شدن ارز داده‌اند، زودتر به اجرا درمي‌آمد، شاهد مشكلات و اتفاقات اخير نبوديم.

رئيس اتاق تعاون ايران اقدام دولت و بانك مركزي در اعلام تك نرخي شدن نرخ ارز را به شرط آنكه مستمر و ادامه‌دار باشد، موثر و مطلوب عنوان كرد و گفت: علي‌رغم آنكه نسبت به قيمت مبادله‌اي ۴۵۰ تومان افزايش يافت ولي اگر نرخ ۴۲۰۰ تومان براي دلار هم مستمر باشد، مي‌تواند به تثبيت فضاي اقتصاد كشور و جلوگيري از نگراني فعالان اقتصادي كمك كند.

عبداللهي در پايان افزود: آنچه كه باعث اختلال در فعاليت‌هاي اقتصادي مي‌شد، نامشخص بودن نرخ ارز بود كه تصميم اخير در اين خصوص موثر واقع شد و ما از آن حمايت مي‌كنيم و اميدواريم كه با اين تصميم ثبات به بازار برگردد. ايسنا