اخبار پولي مالي : نمي توان ظرفيت ارز ديجيتال را ناديده گرفت
دوشنبه، 28 آبان 1397 - 10:23 کد خبر:74943
اخبار پولي مالي- در راستاي تسهيل مبادلات مالي و تجاري و دور زدن تحريم ها مي توان از ظرفيت اقتصاد ديجيتالي و ارزهاي ديجيتال و فناوري بلاك چين استفاده كرد.


به گزارش اخبار پولي مالي- احمد اناركي محمدي،عضو كميسيون اقتصادي مجلس درباره استفاده از فناوري بلاك چين گفت: بكارگيري فناوري بلاك چين و تبادلات ارزي مبتني بر رمز براي دور زدن تحريم ها مي تواند مفيد باشد.

عضو كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي، ادامه داد: در راستاي تسهيل مبادلات مالي و تجاري و دور زدن تحريم ها مي توان از ظرفيت اقتصاد ديجيتالي و ارزهاي ديجيتال و  فناوري بلاك چين استفاده كرد.

نماينده مردم رفسنجان و انار در مجلس شوراي اسلامي افزود: تغيير رويكرد از پول كاغذي و نظام بانكي پر هزينه به سمت فناوري بلاك چين در كشورهاي مختلف در حال انجام است به نحوي كه رئيس صندوق بين‌المللي پول، نيز به ظرفيت ارزهاي ديجيتال بانك مركزي كشورها اشاره كرده است.

اناركي محمدي در ادامه گفت و گوي با خبرنگار خبرگزاري خانه ملت افزود:تدوين استراتژي اقتصاد ديجيتال از سوي وزارت اقتصاد و دارايي و بانك مركزي در اين رابطه بسيار راهگشا خواهد بود

وي با اشاره به نقش بكارگيري فناوري بلاك چين در كاهش هزينه ها و انجام تراكنش ها گفت:معرفي و عرضه ارزهاي ديجيتال مي تواند به عنوان گزينه هاي جايگزين براي گسترش و انجام مبادلات مالي و بانكي با جهان باشد و فشار تحريم مالي و بانكي را خنثي كند.ارزهاي مبتني بر رمز، مزايا و معايبي دارند اما مي توان با كار كارشناسي از معايب كاست و بر مزايا اضافه كرد.

عضو كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: بررسي دقيق و سريع اين فرصت در شرايط تحريمي اهميت بسياري دارد. پشتيباني بانك مركزي كشورها براي انجام اين مهم موثر است./خانه ملت