اخبار پولي مالي : ضوابط انتشار الكترونيكي اعلاميه‌هاي پذيره‌نويسي دعوتنامه‌هاي مجامع
یکشنبه، 25 آذر 1397 - 11:06 کد خبر:75417
اخبار پولي مالي- ضوابط انتشار اعلاميه‌هاي پذيره‌نويسي، دعوتنامه‌هاي مجامع عمومي، اطلاعيه‌ها و اصلاحيه‌هاي آن به روش الكترونيكي را ابلاغ شد.

به گزارش اخبار پولي مالي- علي بيگ‌زاده ميلاني،مدير نظارت بر بازار اوليه سازمان بورس و اوراق بهادار، ضوابط انتشار اعلاميه‌هاي پذيره‌نويسي، دعوتنامه‌هاي مجامع عمومي، اطلاعيه‌ها و اصلاحيه‌هاي آن به روش الكترونيكي را ابلاغ كرد.

 بيگ‌زاده ميلاني در ابلاغيه اي به كليۀ ناشران ثبت‌شده نزد سازمان ‌بورس ‌و اوراق ‌بهادار اعلام كرد: با عنايت به جزء 2 بند چ ماده 68 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، شركت هاي سهامي عام ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار مي‌توانند نسبت به انتشار اعلاميه‌هاي پذيره‌نويسي، دعوتنامه‌هاي مجامع عمومي و اطلاعيه‌ها به شكل الكترونيكي به روشي كه به تأييد سازمان بورس و اوراق بهادار مي‌رسد، اقدام كنند.

بر اين اساس، در پانصد و چهل و دومين جلسۀ هيات مديرۀ سازمان  بورس و اوراق بهادار مورخ 9 آبان 97  مقرر شده است در صورت تصويب مجمع عمومي عادي شركت هاي سهامي عام ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار، اطلاعات و اصلاحيه‌هاي آن مطابق قوانين و مقررات مربوطه، از طريق سامانه كدال به عنوان روش الكترونيكي مورد تاييد سازمان بورس و اوراق بهادار، منتشر شود.

بنا به اعلام سايت كدال، آگهي دعوت يا لغو دعوت به مجامع عمومي؛ آگهي پذيره‌نويسي افزايش سرمايه و تمديد آن؛ اعلاميه پذيره‌نويسي ناشي از سلب حق‌تقدم از صاحبان سهام و تمديد آن؛ اعلاميه پذيره‌نويسي حق‌تقدم‌هاي استفاده نشده و تمديد آن؛ و همچنين اطلاعيه مطالبه مبلغ پرداخت نشده سهام از جمله اطلاعات و اصلاحيه‌هايي است كه بايد از طريق سامانه كدال به عنوان روش الكترونيكي مورد تاييد سازمان بورس و اوراق بهادار، منتشر شود.

مدير نظارت بر بازار اوليه سازمان بورس و اوراق بهادار تاكيد كرده است: ناشر موظف است قبل از انتشار آگهي و اعلاميه پذيره‌نويسي، موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار را در خصوص انتشار آن اخذ كند./ سنا