اخبار پولي مالي : راه اندازي واحد خدمات آنلاين روي ميز بيمه معلم
چهارشنبه، 19 دی 1397 - 10:44 کد خبر:75846
اخبار پولي مالي- تحقق اهداف بيمه معلم در قالب طراحي و تدوين يكي از منسجم ترين اسناد استراتژيك سازماني ميسر شده است، سندي كه با تدوين راهبردهاي عملياتي ، نيل به اهداف در افق 1400 را ميسر كرده است.

به گزارش اخبار پولي مالي-كاوه قاضي، معاونت برنامه ريزي و توسعه بازار بيمه معلم كه نقش قابل توجهي در تدوين سند استراتژيك سازماني داشته، معتقد است ، بدون برنامه ريزي سازماني و هماهنگي واحدهاي مختلف، به ثمر رسيدن اهداف با خلل مواجه مي شود در اين راستا اين معاونت طي سالهاي اخير با ايجاد كميته و واحدهاي مربوطه تلاش كرده تا در جهت تحقق برنامه هاي بيمه معلم ميان واحدها و معاونتهاي مختلف يك صدائي و هارموني ايجاد كند.

واحد مناقصات، واحد خدمات انلاين، حوزه طرح هاي ويژه و ... از جمله حوزه هاي كاري جديد اين معاونت محسوب مي شود.
معاونت برنامه ريزي و توسعه بازار بيمه معلم ، با اشاره به تركيب سبد پرتفوي بيمه معلم عنوان داشت: سبد پرتفوي شركت بيمه معلم مشتمل بر حدود 50 درصد پرتفوي سهامداري و 50 درصد پرتفوي خارج از سهامداري است كه عمدتا پرتفوي هاي خرد را شامل مي شود و براي توسعه پرتفوي كلان با ايجاد واحد مناقصات در شركت اقدام كرديم.

وي با بيان اينكه بدون شك پرتفوي هاي كلان داراي تهديدها و فرصتهاي خاص خود هستند، گفت:  بخشي كه در معاونت طرح و توسعه  بايد به آن بيشتر توجه مي‌شد، پرتفوي هاي كلان بود چرا كه  از اين طريق به يكباره حجم زيادي پرتفوي وارد مجموعه شركت مي شود كه اين حجم قابل ملاحظه از پرتفوي بدون ترديد تهديدها و مزايايي را ايجاد مي‌كند از جمله تهديدها اين است كه ممكن است در صورت عدم ارائه خدمات مطلوب ماندگاري پرتفوهاي كلان ناپايدار باشد و منجر به افت عملكرد در سالهاي آتي گردد، البته يك سري مزايا هم دارد و اينكه ممكن است رشد عملكردي مطلوبي را از لحاظ حجم پرتفوي براي شركت بهمراه داشته باشد.

معاونت برنامه ريزي و توسعه بازار بيمه معلم از ساماندهي و ايجاد  واحد مناقصات در بيمه معلم ذيل معاونت برنامه ريزي و توسعه بازار خبر داد و گفت : اين واحد، مناقصاتي را كه در سطح كشور وجود دارد؛ تحليل مي كند تا شركت بيمه معلم به واسطه اين ارزيابي ها  در مناقصات حضور پررنگ تري داشته باشد در اين راستا طي 8 ماهه سال جاري تلاش شده در مناقصات حضور فعال داشته باشيم و در حال حاضر در عمده مناقصات با نرخ كارشناسي شركت مي‌كنيم. و نتيجه اين اقدامات، افزايش رشد 2 برابري را در مناقصات نسبت به سال قبل تجربه كرديم.

كاوه قاضي در تشريح ديگر دستاوردهاي واحد معاونت برنامه ريزي و توسعه بازار بيمه معلم از راه اندازي واحد خدمات آنلاين  در اين شركت خبر داد و گفت: اين واحد نو پاست و خدماتي همچون: همكاري با استارت آپ ها، فروش بيمه نامه اينترنتي و مركز تماس 24 ساعته را شامل ميشود كه به زودي از خدمات اين واحد رونمايي مي‌شود.

معاونت برنامه ريزي و توسعه بازار بيمه معلم در تشريح ديگر دستاوردهاي واحد متبوع خود از راه اندازي پروژه‌اي با عنوان جانشين پروري خبر داد و تصريح كرد: اين پروژه از دوسال پيش آغاز شده و تلاش كرده‌ايم با اجراي تستهاي مديريتي استعدادهاي آينده را شناسايي و آنها را براي پست مديريت آماده كنيم.
به گفته كاوه قاضي  از 10 انتصاب اخير در حوزه مديريت 8 مورد از افراد داخل شركت بوده‌ است.

كاوه قاضي با اشاره به ورود بيمه معلم به حوزه نظارت هوشمند در اين خصوص تصريح كرد: مهم‌ترين دستاورد بيمه معلم در اين حوزه ايجاد «سازوكار ارزيابي عملكرد شركت به صورت مكانيزه و آنلاين» است، ضمن اينكه يك سيستم ارزيابي عملكرد از مديريت‌هاي ستادي به خصوص مديريت شعب و نمايندگي ها راه اندازي شده است. در اين سيستم يك داشبرد در اختيار شعب و كاركنان ستادي قرار دارد كه عملكرد شركت را ارزيابي مي‌كنند و تمام شركت به اين سيستم عملكردي متصل هستند.
وي در ادامه به رصد انلاين مشتريان بيمه معلم اشاره كرد و گفت: در حال تهيه  نرم افزاري در حوزه ارتباط با مشتريان هستيم 
همچنين سامانه‌هاي جديدي در حوزه مشتريان در حال راه اندازي است .

معاونت برنامه ريزي و توسعه بازار بيمه معلم به تشريح رابطه بيمه معلم با استارت اپ ها پرداخت و عنوان داشت: نگاهي كه بيمه معلم در اين قضيه دارد ارتباط دفتر مركزي با استارت اپ‌هاست تا در نهايت منجر به سودآوري براي شركت بيمه، نمايندگان و اينشورتك ها شود. وي تاكيد كرد : شركت بيمه معلم برنامه‌اي براي حذف نمايندگان خود ندارد و قصد دارد يكسري خدمات براي آنها ايجاد كند تا نمايندگان در  بستر الكترونيك  بتوانند به مشتريان خدمت ارئه كنند و در اين زمينه برنامه هاي مختلفي جهت توانمند سازي نمايندگان خود پياده سازي كرده است.

كاوه قاضي در ادامه درخصوص ساماندهي شبكه فروش در بيمه معلم خاطر نشان ساخت: بيمه معلم در راستاي توانمند سازي نمايندگان طرح هاي تشويقي و حمايتي متعددي  را اجرائي كرده مانند راه اندازي كميته وام جهت اعطاي وام بر مبناي عملكرد نمايندگي‌ها و يا در نظر گرفتن كارمزد علي‌الحساب با شرايط ويژه؛ اما از طرف ديگر توقع داريم نمايندگان اقداماتي در راستاي رشد درآمد خود و شركت انجام دهند در اين راستا  اگر نماينده‌اي نتواند به سقف درامدي مد نظر ما برسد اقدام به غربال گري و پالايش آن مي‌كنيم.
وي خبر داد : بيمه معلم قصد دارد تعداد نمايندگي هاي خود را  افزايش دهد كه  تلاش مي كنيم تا پايان سال به 1500 نماينده در شبكه فروش برسيم.

معاونت برنامه ريزي و توسعه بازار بيمه معلم در ادامه به فعاليتهاي اين شركت در حوزه نياز سنجي مشتريان و توليد محصول پرداخت و گفت: نيازسنجي در دو بخش محصول و كانال‌هاي فروش دسته بندي انجام مي شود، در بخش كانال‌ها، نياز مشتري خريد راحت تر است و ما فرصت خريد سهل و ساده را براي مشتريان ايجاد كرده ايم. در بعضي مناطق كه مشتريان بيشتري حضور دارند دفاتر پيشخوان دولت را راه اندازي كرديم تا از آن طريق بتوانيم بيمه نامه بفروشيم و يا فروش آنلاين را به واسطه راحتي خريد راه اندازي كرديم.
وي افزود: در بحث طرح‌هاي بيمه، بخشي با عنوان طرح‌هاي ويژه در بيمه معلم  وجود دارد كه كارش تحليل، رفتارشناسي بازار و طراحي طرح‌هاي خاص است. از طرح‌هاي ارائه شده توسط اين واحد مي توان به  اكسير، طرح جايگاه داران سوخت يا طرح فيروزه اي اشاره كرد.

معاونت برنامه ريزي و توسعه بازار بيمه معلم يكي ديگر از لايه هاي برند سازي را توجه به ايفاء تعهدات اجتماعي دانست و به ذكر دستاوردهاي بيمه معلم در اين زمينه پرداخت و گفت: شركت بيمه معلم از مقوله "جبران"  يك پله عقب تر ايستاده و  معتقد است با بكارگيري ابزارهاي پيشگيري بهتر است اصلا اتفاقي رخ ندهد كه نياز به جبران داشته باشد. بر همين اساس بيمه معلم  با توجه به پوشش بيمه اي دانش آموزان، طرحي را با عنوان «تحصيل بدون آسيب» طراحي كرد با اين هدف كه هم دانش آموزان صدمه كمتري ببينند و هم ما خسارت كمتري بپردازيم.
به گفته وي در قالب اين طرح تعدادي از مدارس ابتدايي دخترانه و پسرانه  مجهز به چمن مصنوعي و گرانول كرديم و هدف ما از اين طرح پيشگيري از آسيب بود.

كاوه قاضي، معاون برنامه ريزي و توسعه بازار بيمه معلم در سالگرد تاسيس اين شركت ضمن تبريك، تلاش اين معاونت را در زمينه اصالت هارموني بيمه معلمي ها اينگونه بيان كرد : تلاش كرديم يك هويت بصري براي بيمه معلم تعريف كنيم تا  يك‌ هارموني در تمام لايه هاي شركت بيمه معلم ايجاد شود و برندي داشته باشيم كه با شنيدن نام بيمه معلم لوگو و رنگ خاص در ذهن مشتري شكل بگيرد در اين راستا سعي مي كنيم كه به سمت شخصيت‌سازي بيمه معلم حركت كنيم اگر چه هنوز براي رسيدن به هدف نهايي بايد تلاش هاي بيشتري صورت پذيرد.