اخبار پولي مالي : بازي برد- برد استارت آپ ها و نظام بانكي
چهارشنبه، 10 بهمن 1397 - 08:34 کد خبر:76152
اخبار پولي مالي - توسعه بانكداري الكترونيكي، ايجاد مفهوم بانكداري مجازي و گذار از بانكداري سنتي به بانكداري مدرن، همه در گروي همكاري نزديك نظام بانكي با استارت آپ هاست.

استارت آپ ها كه در گذشته نه چندان دور تنها يك اسم بودند، امروز به جزء جدايي ناپذير از زندگي ما تبديل شده اند. آنها كسب و كارهاي كوچكي هستند كه به دور از بوروكراسي اداري، فرايندهاي دست و پا گير معمول و هزينه هاي گزاف، يك ايده كوچك را به يك دستاورد بزرگ تبديل مي كنند.
استارت آپ ها علاوه بر اين كه به شدت مورد توجه نظام بانكي قرار گرفته اند، در توسعه فعاليت هاي بانكداري هم نقش مهمي را ايفا مي كنند.

بانك ملي ايران با همكاري استارت آپ ها توانسته خدمات قابل توجهي به مشتريان خود ارائه كند. پيام رسان «بله» نمونه موفق و بي بديل اين همكاري است، تا جايي كه تحسين فعالان نظام بانكي در داخل و حتي خارج را نيز برانگيخته است.

من از نزديك با تعداد قابل توجهي از ايده پردازان و فعالان حوزه استارت آپ ملاقات كرده و با ديدگاه هايشان آشنا شده ام. مالكان استارت آپ ها و فين تك ها، جوانان تحصيلكرده كشورمان هستند كه بدون هيچ ادعايي، فقط پياده سازي اهداف بلندشان را مي خواهند.

آنها مي توانند با اقدامات موثر خود، بسياري از راه هاي طولاني را كوتاه كرده و هزينه ها را به شدت كاهش دهند. توسعه بانكداري الكترونيكي، ايجاد مفهوم بانكداري مجازي و گذار از بانكداري سنتي به بانكداري مدرن، همه در گروي همكاري نزديك نظام بانكي با استارت آپ هاست.

اين يك همكاري برد-برد است كه در كنار توسعه نظام بانكي كشور، جلوي فرار مغزها را مي گيرد، سرعت تحولات را افزايش مي دهد و نتيجه را بسيار دلنشين تر مي كند. بانك ملي ايران از اين همكاري ها استقبال مي كند.