اخبار پولي مالي : پيامك «يارانه شما قطع شد» جعلي است
یکشنبه، 21 بهمن 1397 - 06:14 کد خبر:76307
اخبار پولي مالي- برخي هموطنان، پيامكي دريافت كرده‌اند كه محتواي آن مي‌گويد «يارانه شما قطع شده و براي فعال‌سازي بايد به سامانه yaranehe.com مراجعه كنيد»؛ اين پيام و اين سامانه جعلي است.

به گزارش اخبار پولي مالي- هفته پيش پيامي به تلفن همراه برخي هموطنان ارسال شد كه در آن آمده بود: «يارانه شما قطع شده و براي فعال‌سازي بايد به سامانه www. yaranehe.com مراجعه كنيد».
سازمان هدفمندي يارانه‌ها در واكنش به اين پيام در اطلاعيه‌اي اعلام كرد: سامانه ثبت‌نام و اعلام نيازمندي يارانه نقدي به نشاني yaranehe.com جعلي است و شهروندان از هرگونه مراجعه به اين سامانه و ثبت اطلاعات خانوار در آن خودداري كنند.
در اطلاعيه سازمان هدفمندي يارانه‌ها آمده بود: سامانه ثبت‌نام و اعلام نيازمندي يارانه نقدي به نشاني yaranehe.com كه اقدام به دريافت اطلاعات هويتي شهروندان همچون كد ملي سرپرست خانوار، تعداد اعضاي خانوار، ميزان درآمد و همچنين اطلاعات كارت بانكي كه مشتمل بر شماره كارت، شماره حساب، رمز دوم، تاريخ انقضا كارت و كد اعتبارسنجي (cvv2) را مي‌كند و پيامك‌هاي ارسالي از شماره 5000145 جعلي است. 
در اين اطلاعيه تاكيد شده كه سامانه مذكور هيچگونه ارتباطي با سازمان هدفمندي يارانه‌ها و پرداخت يارانه ندارد، براين اساس شهروندان از هرگونه مراجعه به اين سامانه و ثبت اطلاعات خانوار خود در آن جدا خودداري كنند.
اكنون بعد از يك هفته، با وجود اينكه اين نشاني اينترنتي از دسترس خارج شده است، كلاهبرداران دوباره همين پيام را براي برخي افراد ارسال كرده‌اند.
«مصطفي عباسي» مديركل روابط عمومي و ارتباطات مردمي سازمان هدفمندسازي يارانه ها روز شنبه به خبرنگار ايرنا گفت: ارسال پيامك مجعول از شماره‌هاي (٥٠٠٠١٤٥) و (٩٨٣٠٠٠٤٧٤٧٤٧٦٠٢٤) با متن «يارانه شما قطع شد براي فعال‌سازي در لينك زير ثبت‌نام كنيد. yaranehe.com» كلاهبرداري است.
وي با بيان اينكه اين سامانه به هيچ عنوان متعلق به سازمان هدفمندسازي يارانه‌ها نيست، گفت: اين سامانه به طور قطع به منظور اخاذي و كلاهبرداري از مردم راه‌اندازي شده است.
عباسي از مردم خواست از هرگونه مراجعه به اين سامانه و ثبت اطلاعات خانوار و همچنين درج اطلاعات كارت بانكي خودداري كنند.