اخبار پولي مالي : فروش 20 ميليارد تومان املاك مازاد بانك مسكن تاپايان سال
سه شنبه، 23 بهمن 1397 - 15:11 کد خبر:76348
اخبار پولي مالي- بانك مسكن امسال فروش املاك مازاد و تمليكي خود را به ارزش 25 ميليارد تومان در دستور كار قرار داشت كه تا پايان امسال حدود 80 درصد از اين برنامه محقق مي شود.

به گزارش اخبار پولي مالي- اسحاق خاكي، رييس اداره كل ساختمان بانك مسكن با اعلام مظلب بالا افزود: يكي از مهمترين و اصلي‌ترين دلايل تاخير در تحقق برنامه فروش 25 ميلياردي املاك مازاد و تمليكي بانك مسكن بروز نوسان اقتصادي بويژه نوسان ارزي و تاثير آن در همه وجوه اقتصادي كشور بود.

خاكي ادامه داد: اين نوسان ها باعث شد املاك تمليكي و مازاد كه براي فروش كارشناسي شده بود دوباره نيازمند كارشناسي براي تعيين نرخ جديد شود و همين امر، به تاخير در تحقق هدف‌گذاري اوليه منجر شد، ضمن آنكه ارزش اين املاك در كارشناسي دوباره، با افزايش قيمت همراه بود.
وي افزود: با اين حال به دليل تثبيت نسبي شرايط اقتصادي پيش‌بيني مي‌شود ميزان فروش املاك مازاد و تمليكي بانك مسكن تا پايان سال به حدود 20 ميليارد تومان برسد كه در اين صورت حدود 80 درصد برنامه و هدف بانك در اين زمينه براي امسال محقق مي شود.

** فروش 300 ملك مازاد و تمليكي 
رييس اداره كل ساختمان بانك مسكن اعلام كرد: ‌اكنون فروش املاك مازاد و تمليكي به ارزش 10 ميليارد تومان در دست اقدام است. 
وي تعداد املاك آماده فروش را حدود يكصد ملك عنوان كرد و گفت: املاك مازاد و تمليكي بانك مسكن حدود 300 ملك است كه بخش قابل توجهي از آنها به دليل وجود مشكلات حقوقي و براي رفع اين مشكل در اختيار دواير و اداره هاي حقوقي قرار دارد.
«به محض برطرف شدن مشكلات، اين املاك نيز به طرق مختلف به فروش مي رسد».
خاكي اضافه كرد: از آغاز امسال تاكنون 9 بار براي فروش املاك مازاد و تمليكي بانك مسكن مزايده‌هاي برگزار شده و ممكن است تا پايان سال تعداد آن بيشتر شود. 
وي ادامه داد: ارزش املاك مازاد و تمليكي بانك مسكن كه از ابتداي سال تاكنون به فروش رفته حدود هفت ميليارد تومان است.
به گزارش ايرنا، فروش املاك مازاد بانك هاي دولتي و خصوصي يكي از مهم ترين برنامه نظام بانكي كشور است تا همه بانك ها براي تمركز در حوزه پولي و بانكي تمام املاك مازاد خود را به فروش برسانند.