اخبار پولي مالي : سرمايه بانك صادرات ايران ٢٠٣ درصد افزايش يافت
چهارشنبه، 22 اسفند 1397 - 07:49 کد خبر:76857
اخبار پولي مالي- تمامي ٩٠ هزار ميليارد ريال مطالبات تسويه شده با بدهي به بانك مركزي تا پايان سال در صورت‌‌هاي مالي بانك تثبيت خواهد شد و نگراني از اين بابت وجود ندارد.


به گزارش اخبار پولي مالي-حجت‌اله صيدي، مديرعامل بانك صادرات ايران در مجمع عمومي فوق‌العاده اين بانك سال ٩٨ را سال جهش بزرگ اين بانك عنوان كرد و گفت: بانك صادرات ايران در سال آينده شاهد جهش بزرگي در عمليات بانكي و سودآوري خواهد بود.

صيدي افزود: افزايش سرمايه بانك صادرات ايران از محل تجديد ارزيابي دارايي‌ها تصميم مناسبي بود كه با تصويب آن، از شموليت ماده ١٤١ قانون تجارت خارج شده و سال ٩٨ را با سوددهي پيش‌خواهيم برد.

وي با اشاره به اينكه به دليل عدم‌تعادل‌هاي موجود در اقتصاد كشور، افزايش سرمايه براي بانك صادرات ايران و ساير‌بانك‌هاي بزرگ كشور يك الزام بود كه بايد اجرايي مي‌شد، در جمع سهامداران اين بانك، گفت: با اين اتفاق در ترازنامه و صورت‌هاي مالي سال مالي منتهي به پايان سال ٩٧ ديگر مشمول ماده ١٤١ قانون تجارت نخواهيم ماند.

صيدي در مجمع عمومي فوق‌العاده بانك صادرات ايران كه با حضور دارندگان بيش از ٨٧ درصد سهام، از جمله نماينده دولت و سهام عدالت، نمايندگان سازمان بورس اوراق بهادار تهران، حسابرس و بازرس قانوني، اعضاي هيئت‌مديره و مديران و برخي كاركنان بانك برگزار شد، كاهش مطالبات غيرجاري، تعيين تكليف بدهي به بانك مركزي، فروش شركت‌هاي غيربانكي و اموال مازاد، تعيين تكليف مطالبات از دولت، مديريت هزينه‌ها، بهبود ساختار سرمايه و بهينه‎سازي تركيب منابع و مصارف را به عنوان هفت مأموريت مهم بانك براي اصلاح ساختار مالي بانك  در سال ٩٧ عنوان كرد كه با هدف رسيدن به نتيجه مهم كاهش زيان و دستيابي به سود عملياتي با جديت پيگيري مي‌شود.

وي با اشاره به اينكه بانك صادرات ايران با داشتن دو هزار و ٤٠٠ شعبه و باجه، هشت درصد منابع و هفت درصد مصارف نظام بانكي را مديريت مي‌كند، مهم‌ترين كار در حوزه كاهش مطالبات غيرجاري و تعيين تكليف بدهي به بانك مركزي را در سال ٩٧ استفاده از ظرفيت تبصره ٥ قانون بودجه سال ٩٧ در تهاتر مطالبات از دولت با بدهي به بانك مركزي عنوان كرد.

مديرعامل بانك صادرات ايران افزود: تمامي  ٩٠ هزار ميليارد ريال مطالبات تسويه شده با بدهي به بانك مركزي تا پايان سال در صورت‌‌هاي مالي بانك تثبيت خواهد شد و نگراني از اين بابت وجود ندارد.

صيدي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: اقدام ويژه بانك صادرات ايران در حوزه فعاليت‌هاي ارزي در سال ٩٧، با ايجاد يك مثلت بين بخش ارزي و بين‌الملل، صرافي سپهر و مشتريان شكل گرفت كه با وجود سختي كار، تقاضاي هيچ يك از مشتريان و فعالان اقتصادي بدون پاسخ نماند.

مديرعامل بانك صادرات ايران، مهم‌ترين اتفاق در روزهاي اخير در فعاليت‌هاي بانك را رونمايي از اپليكيشن «صاپ» عنوان كرد و تأكيد كرد: دارندگان كارت‌ همه بانك‌ها از جمله بانك‌هاي بزرگ كشور با استفاده از اين اپليكيشن امكان پرداخت آسان را با گستره‌اي از خدمات بانكداري الكترونيك خواهند داشت.

در اين مجمع افزايش ٢٠٣ درصدي سرمايه بانك پس از قرائت گزارش بازرس و حسابرس قانوني با اجماع صاحبان سهام به تصويب رسيد و سرمايه بانك از ٥٧ هزار و ٨٠٠ ميليارد ريال  به ١٧٥ هزار و ٣٥٣ ميليارد و ٩٧٢ ميليون ريال افزايش يافت.