اخبار پولي مالي : عرضه سهام ۳ شركت پتروشيمي در بورس
دوشنبه، 26 فروردین 1398 - 09:17 کد خبر:77222
اخبار پولي مالي-سهام سه پتروشيمي نوري، بندرامام خميني و پتروشيمي بوعلي طبق قولي كه داده شده امسال در بورس عرضه خواهد شد.


به گزارش اخبار پولي مالي-جعفر ربيعي،مديرعامل هلدينگ خليج فارس، از عرضه سهام ۳ شركت پتروشيمي در بورس خبردادگفت: سهام سه پتروشيمي نوري، بندرامام خميني و پتروشيمي بوعلي طبق قولي كه داده شده امسال در بورس عرضه خواهد شد.
وي افزود: ساز و كار شفافيت مالي پتروشيمي نوري نيز مراحل نهايي را طي مي‌كند و زمان عرضه اين سهام به سازمان بورس بستگي دارد.
مديرعامل هلدينگ خليج فارس درباره ميزان توليد اين شركت در سال گذشته هم گفت: آمار‌هاي نهايي در حال جمع بندي است، اما ۹۵ درصد از ظرفيت توليدي برنامه ريزي شده درسال گذشته محقق شده است و با بهره برداري از طرح‌هايي مانند پتروشيمي ايلام، پتروشيمي لردگان و پالايشگاه بيد بلند ۲ ميزان توليد نسبت به سال گذشته افزايش خواهد داشت.
وي افزود: طرح جمع آوري گاز‌هاي مشعل مناطق نفت‌خيز جنوب يكي از مهمترين طرح‌هاي بالادستي نفت است كه در هلدينگ خليج فارس تعريف شده است. اقدامات اوليه اين طرح در سال گذشته آغاز شده است و بعد از بهره‌برداري گاز‌هاي فلر مناطق نفت‌خيز جنوب جمع آوري شده و به پالايشگاه بيد بلند ۲ منتقل مي‌شود و بعد از تصفيه و جداسازي به عنوان خوراك پتروشيمي‌هاي پايين دست مصرف مي‌شود./صدا و سيما