اخبار پولي مالي : موضوعات غير فيزيكي عامل محدوديت در نوآوري بازار بيمه
سه شنبه، 27 فروردین 1398 - 12:31 کد خبر:77266
اخبار پولي مالي- عدم توجه شركتهاي بيمه به بحث برندينگ محصولات خود ميتواند ذهنيت مشتريان را منحرف كند.

به گزارش اخبار پولي مالي- حميدرضا حاجي اشرفي، كارشناس ريسك و بيمه در جلسه دوشنبه هاي بيمه اي به تاريخ 26 فروردين ؛ به همراه جمعي از فعالان شبكه توزيع بيمه در كشور به بررسي مسائل و مشكلات صنعت بيمه و همچنين ارائه راهكارهايي براي پشت سر گذاشتن اين مشكلات پرداخت.

وي موضوع  جلسه را نوع آوري در محصول و روشهاي كار در صنعت بيمه دانست و افزود درسالهاي اخير جز تجربه شكست خورده بيمه هاي اعتباري هيچ نوآوري شاخص ديگري در صنعت بيمه نبوده و طي بيش از 80 سال سابقه بيمه در كشور صرفا ريسكهاي موارد فيزيكال تحت پوشش بوده اند.

مثلا بيمه آتش سوزي با پوششهاي اصلي و تبعي فعلي ، فني و كارشناسي نيست و صرفا با نوآوري ميتوان بعنوان بسته اي جديد به بيمه گذار امنيت را هديه داد.

در ادامه جهانشاه محرابيان،مدرس و كارشناس بيمه ضمن تاييد صحبت هاي حاجي اشرفي اضافه كرد: عدم توجه شركتهاي بيمه به بحث برندينگ محصولات خود ميتواند ذهنيت مشتريان را منحرف كند چرا كه طرح حامي در بيمه ايران در رشته آتش سوزي مطرح شده و در بيمه آسيا در رشته عمروسرمايه گذاري و اين تداخل نميتواند طرحهاي نو آورانه را در جامعه بخوبي معرفي كند و در ذهن مخاطب بماند .

متاسفانه نوآوري در محصولات بيمه اي محدود شده به يك پكيج بيمه اي دو هفته اي براي ايام نوروز با حق بيمه اندك و پوششهاي ناچيز!

همچنين براتلو، يكي از نمايندگان بيمه ايران؛ عدم وجود اتاق فكر براي طراحي محصولات جديد و عدم امكان پوشش بيمه اي براي موضوعات غير فيزيكي را عامل محدوديت در نوآوري بازار بيمه دانست.