اخبار پولي مالي : رشد 150 درصدي سرمايه بانك ايران زمين
سه شنبه، 16 مهر 1398 - 12:36 کد خبر:80102
اخبار پولي مالي- با برنامه ريزي و جهت دهي مناسب تسهيلات از توسعه و رونق توليد حمايت خواهيم كرد.

به گزارش اخبار پولي مالي- همايش كاركنان استان هاي غرب كشور بانك ايران زمين همزمان با ايام اربعين در اين استان ها با حضور مديرعامل، رئيس هيات مديره، معاون عمليات بانكي، مديرامور شعب استان هاي غرب كشور، مديران روابط عمومي و حوزه مديرعامل و كليه كاركنان استان هاي غرب كشور برگزار شد.

در ابتداي اين همايش تورج رستمي سليماني مديراستان ضمن خير مقدم به مديران ارشد ستادي و كاركنان اين مديريت گزارش جامعي از عملكرد مديريت استان هاي غرب كشور را اعلام كرد.

وي همچنين از آمادگي اين مديريت در استان هاي غرب كشور در خصوص ارائه خدمات بانكي به زوار اربعين خبر داد و اعلام كرد: اين مديريت با برنامه ريزي هاي انجام شده ضمن افزايش ساعات كاري و ايجاد باجه هاي كشيك و نيز خدمات بانكداري مدرن و افزايش سقف برداشت از خود پرداز ها به زوار اربعين خدمات ارائه خواهد كرد.

مديرعامل بانك: در آينده اي نزديك بزرگترين شركت حوزه آي تي كشور متعلق به گروه مالي ايران زمين است

عبدالمجيد پور سعيد مدير عامل بانك ايران ضمن قدرداني از همه كاركنان غرب كشور كه با وجود شرايط بسيار سخت توانستند در سطح كشور عملكرد نسبتا مناسبي در توانمندسازي بانك در جهت رونق توليد استان داشته باشند، بيان كرد: آمار هاي ارائه شده قابل تقدير است و بر كسي پوشيده نيست كه تحقق اهداف در اين منطقه ‏-باتوجه به شرايط اقتصادي منطقه‏- بسيار سخت تر از ساير مناطق كشور است اما همچنان با توجه به برنامه تعيين شده براي ديجيتالي شدن بانك تلاش هاي بيشتري را از سوي كاركنان بايد داشته باشيم تا به اهداف تعيين شده برسيم.

وي در ادامه با اشاره به فعاليت هاي رو به رشد گروه مالي ايران زمين كه در حال حاضر متشكل از36 شركت بزرگ است، بيان داشت: در اين گروه شركت هايي در حوزه هاي مختلف در حال فعاليت هستند كه اهم آن ها مي توان شركت ليزينگ، بيمه، و به خصوص شركت هولدينگ آي سي تي اشاره كرد كه هركدام مي توانند براي گروه مالي ارزش آفريني كنند .

مديرعامل بانك ايران زمين با بيان اين مطلب اظهار داشت: درحوزه آي سي تي باتوجه به سرمايه گذاري هايي كه انجام شده، در آينده اي بسيار نزديك يكي از بزرگترين شركت هاي حوزه آي تي كشور متعلق به اين گروه مالي خواهد بود.

وي در ادامه با اشاره به روند رو به رشد بانك ايران زمين در شاخص هاي نظام بانكي بيان كرد: شرايط بانك ايران زمين در حال حاضر وضعيت بسيار مطلوب تري از گذشته خود دارد كه حاصل تلاش بدون وقفه همه شما همكاران عزيز در اقصي نقاط كشور است.

پورسعيد بيان كرد: رويكرد بانك ايران زمين بانك ديجيتال خواهد بود و باتمام قدرت در اين مسير درحال پيشرفت هستيم، اكنون خدمات ديجيتالي درحوزه بانكي وجود ندارد كه در بانك به مشتريان ارائه نشود، در اين حوزه در سيستم بانكي كشور از بانك هاي پيشرو هستيم و به اين نكته واقفيم كه هر بانكي كه در اين حوزه حركتي نداشته باشد، قطعا در ميان رقبا حذف خواهد شد .

پورسعيد در پايان در خصوص افزايش سرمايه بانك بر اساس استاندارد هاي تعريف شده بانك مركزي اعلام كرد: با برنامه ريزي هاي انجام گرفته تا پايان سال 1398 سرمايه بانك ايران زمين تا 150 درصد افزايش خواهد يافت البته بعد از اين مرحله در سال آينده افزايش چندين برابري را هم در بحث سرمايه بانك خواهيم داشت.

رييس هيات مديره بانك: با برنامه ريزي و جهت دهي مناسب تسهيلات از توسعه و رونق توليد حمايت خواهيم كرد.

در ادامه اين همايش سيدحسن سلطاني فيروز رئيس هيات مديره بانك ايران زمين ضمن قدرداني از برگزاري مناسب همايش با اشاره به شرايط اقليمي منطقه و دشواري جذب منابع در استان هاي غرب كشور اظهار داشت: اين منطقه با وجود شرايط جنگي در گذشته و هزينه هاي انجام گرفته در خصوص بازسازي و نيز شرايط دشواري كه پس از زلزله به منطقه تحميل شد توانست با همت مردمان خوب و پرتلاش خود و حمايت بانك ها و بنگاه هاي اقتصادي در مسير رشد و توسعه قرار گيرد.

وي بيان داشت: بانك ايران زمين تلاش مي كند تا با برنامه ريزي و جهت دهي مناسب تسهيلات از توسعه و رونق توليد در اين استان ها حمايت كند و با توجه به گزارش هاي ارائه شده از سوي مديريت استان هاي غرب كشور اين جهت گيري مناسب را مي توان در اقدامات انجام شده مشاهد كرد.

وي در پايان ضمن تسليت ايام سوگواري اربعين حسيني به همكاران مديريت استان هاي غرب بانك ايران زمين تاكيد كرد: با توجه به عبور زوار اربعين تمامي تلاش خود را در جهت ارائه خدمات مطلوب به مشتريان و ساير مشتريان بانكي به كار برند.

 شكوفايي اقتصاد يكي از اهداف تعيين شده بانك ايزان زمين

هادي قديمي معاون عمليات بانكي بانك ايران زمين نيز در اين همايش با اشاره به اقدامات انجام گرفته و عملكرد مناسب كاركنان غرب كشور در راستاي تحقق اهداف تعيين شده، اظهار داشت: بايد به اين نكته اذعان داشت بحث ورود بانك ايران زمين با توجه به شرايط اقتصادي فعلي كشور و نياز به حمايت از صنايع توليدي بسيارحائز اهميت است، چرا كه رونق توليد و شكوفايي اقتصاد يكي از اهداف تعيين شده بانك در جهت حمايت از برنامه هاي بلند مدت تعيين شده از سوي دولت است.

وي در ادامه افزود: از مهمترين اقداماتي كه اخيرا با مشاركت بانك ايران زمين در كشور انجام شده است ساخت پروژه هاي بزرگي همچون توليد ترانسفور ماتورهاي قدرت و توزيع، توليد انواع سيمان در تيپ هاي 2 و 5، توليد داروهاي خاص سرطاني، توليد تراكتور توليد كنسانتره ميوه و صد ها اقدامات مشابه ديگر در كشور بوده كه اكنون به بهره برداري رسيده است.

قديمي با اشاره به سياست هاي جديد اتخاذ شده در هيات مديره و هيات عامل بانك ايران زمين در خصوص افزايش توانمندي بانك در مشاركت در رونق توليد استان هاي كشور اظهار داشت: اهميت تجهيز منابع زماني مشخص مي شود كه از محل منابع جذب شده ميتوان اقدامات بسيار موثري در شكوفايي اقتصاد كشور و رونق توليد انجام داد به طور مثال با تخصيص هوشمندانه منابع مانند تسهيلات، صدور تعهدات، ضمانت نامه و ال سي و....كه به فعاليت هاي درآمدي و كارمزدي بانك ضمن رونق و بهبود تراز بانك مي توان چرخ هاي اقتصادي منطقه را نيز به حركت درآورد.

معاون عمليات بانكي بانك ايران زمين با اشاره به اقدامات انجام گرفته درحوزه سرمايه انساني كه در يكي دوسال اخير در بانك ايران زمين شروع شده است، اظهار داشت: طبقه بندي مشاغل ، انجام آزمايش ها و كنترل پزشكي همكاران در سراسر كشور و ايجاد ساز و كار مناسب براي بالا بردن بهره وري به طور حتم مي تواند در آينده نزديك موجب رشد و تعالي سازمان بانك در عرصه نظام بانكي شود.

حسيني كنارويي مدير امور شعب استان هاي بانك ايران زمين نيز با ارائه ارزيابي عملكرد مديريت منطقه در زمينه هاي مختلف و مقايسه با ساير بانك ها اظهار داشت: آمار ها نشان مي دهد كه مديريت منطقه نسبت به تحقق اهداف اقدام كرده و در برخي موارد نيز حتي فراتر از هدف نيز پيش رفته است كه اميدواريم با روحيه بسيار خوب و شادابي كه از كاركنان منطقه مشاهده كرديم اين روند باشتاب بيشتري پيش برود.

در پايان اين همايش كاركنان اين مديريت حاضر در جلسه، ديدگاه‌ها، نظرات و پيشنهادهاي خود را در خصوص مسائل مختلف بانكي اعلام كردند كه مديران ارشد بانك به تك تك سوالات پاسخ دادند.

همچنين در پايان اين مراسم از همكاران موفق و برتر شعب و ستاد تقدير شد، همچنين به همكاراني كه در حوزه بانكداري مدرن فعال بوده اند هدايايي از سوي رياست هيات مديره و مدير عامل اهدا شد.

مدير عامل بانك ايران زمين و هيات همراه نيز در اين سفر با حضور در شعب استان كرمانشاه و بازديد از آمادگي اين شعب براي ارائه خدمات به زائرين اربعين از روساي شعب خواستند كه تمهيدات لازم براي پول گذاري دستگاه هاي ATM و رصد دستگاه هاي خودپرداز در اين ايام به صورت منظم صورت گيرد تا مطلوب ترين خدمات توسط اين بانك به زوار امام حسين(ع) ارائه شود