اخبار پولي مالي : توسعه سواد مالي كودكان با نرم‌افزار «سرزمين كودك پاسارگاد»
شنبه، 20 مهر 1398 - 06:43 کد خبر:80151
اخبار پولي مالي- نرم‌افزار موبايلي (اپليكيشن) تحت‌عنوان «سرزمين كودك پاسارگاد» با هدف سرگرمي، فرهنگ‌سازي و آموزش مفاهيم بانكداري و مديريت سرمايه، توسط بانك‌پاسارگاد بارگذاري شده‌است.


به گزارش اخبار پولي مالي،نرم‌افزار موبايلي (اپليكيشن) تحت‌عنوان «سرزمين كودك پاسارگاد» در راستاي برقراري تعامل بيشتر با كودكان و نوجوانان در بستر تلفن‌هاي همراه و تبلت و ارايه برنامه‌هاي كاربردي با هدف سرگرمي، فرهنگ‌سازي و آموزش مفاهيم بانكداري و مديريت سرمايه، توسط بانك‌پاسارگاد بارگذاري شده‌است.

در اين نرم‌افزار بخش‌هاي متنوعي در حوزه‌هاي داستان تعاملي، بازي، آموزش طراحي و نقاشي، رنگ‌آميزي، پخش ويديو، كارتون و ... ارايه شده‌است. توليد محتوا در راستاي سرگرمي، آموزش و توانمندسازي و مهارت‌افزايي خانواده‌ها و كودكان، ايجاد محيط مجازي پاك و هوشمند براي كمك به خانواده‌ها و كودكان در دوره‌ي انفجار فناوري‌هاي اينترنتي، آموزش مهارت مديريت سرمايه، تبيين نقش بانك و مفهوم پس‌انداز در زندگي به‌ويژه براي كودكان و مهارت‌افزايي در خصوص مهارت تصميم‌گيري با داستان‌هاي تعاملي، فرهنگ‌سازي سبك زندگي ديجيتال، توانمندسازي و ايمن‌سازي خانواده‌ها نسبت به آسيب‌هاي آن، آموزش هدفمند و غير مستقيم جهت پيشگيري از پيدايش آسيب‌هاي اجتماعي سبك زندگي كنوني از اهداف اين نرم‌افزار است.

در اين نرم‌افزار به نقش كاربردي داستان تعاملي كه يكي از بهترين ابزارهاي رفتارآموزي و آموزش غير مستقيم در دنيا است، توجه ويژه شده‌است. دراين نوع داستان كاربر مي‌تواند به جاي شخصيت داستان، تصميم‌گيري كرده و بر روند و پايان داستان تأثير بگذارد.

گفتني است نسخه Android اين نرم‌افزار را مي‌توان از طريق لينك https://www.bpi.ir/uploads/files/kids.bpi.apk در سامانه موبايلي بانك‌پاسارگاد دريافت كرد. نسخه IOS اين اپليكيشن نيز به زودي در دسترس قرار خواهد گرفت.