اخبار پولي مالي : بانك ملي يك سازمان يادگيرنده است
جمعه، 4 بهمن 1398 - 19:07 کد خبر:82088
اخبار پولي مالي- بانك ملي ايران يك سازمان يادگيرنده و نوآور است و ما هر روز به دانش روز، خلاقيت و ايده هاي نوآورانه نياز داريم.

به گزارش اخبار پولي مالي، در سومين رويداد بزرگ فناورانه بانك ملي ايران با عنوان «ملي شو 3»  از همراه بام، هپ و نشان پرداخت و نشان بانك رونمايي شد. اين مراسم با حضورفرهاد دژپسند، وزير امور اقتصادي و دارايي و محمد رضا حسين زاده، مديرعامل بانك ملي ايران، عباس معمار نژاد معاون وزير اقتصاد، اعضاي هيات مديره بانك ملي ايران، مديران شركت آسان پرداخت و جمعي از اصحاب رسانه در ساختمان فردوسي بانك ملي ايران برگزار گرديد.
در سومين رويداد فناورانه بانك ملي ايران، دژپسند با تقدير از بانك ملي ايران در ارايه دستاوردهاي فناورانه خود به نظام بانكي كشور در رويداد «ملي شو3»گفت: ملي شو بايد به معناي واقعي ملي شدن و وسيله اي براي افتخار به پرچم مقدس كشور و درخشش ايران در جهان باشد تا نه تنها به تاريخ و جغرافيا بلكه به اقتصادمان نيز افتخار كنيم.
وزير امور اقتصاد و دارايي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: براساس گزارشات نهادهاي بين المللي، ٧ هزار ميليارد دلار از توليد ناخالص داخلي چين و ٢٦ درصد از كل توليد ناخالص داخلي اين كشور در سال ٢٠٣٠ ناشي از استفاده از هوش مصنوعي خواهد بود.اگر فناوري زنجيره بلوك جاي خود را در نظام بانكي پيدا كند، تا ٧٠ درصد ظرفيت كاهش هزينه هاي بانكي را در پي خواهد داشت و استفاده از فناوري هاي نوين و هوش مصنوعي با توسعه مشتريان و تنوع خدمات بانكي مي تواند ٣٠ تا ٥٠ درصد درآمدهاي بانك ها را بالا برد.
وي تاكيد كرد: شرايط فعلي اقتصاد و سياست ايران و الزامات اقتصاد مقاومتي نيز بر تحقق اين امر تاكيد دارد.
 به گفته وي با استفاده از هوش مصنوعي در عمليات فناوري اطلاعات ٢٠ تا ٢٥ درصد هزينه هاي كاهش مي يابد و ١٣ درصد نيز توليد محصول جديد كاهش خواهد يافت و ١٧ درصد درآمد بيشتري خواهند داشت همچنين ٣٦٠ هزار ساعت از فعاليت پيشخوان بانك ها را كاهش خواهد داد.نظام بانكي شعبه محور هزينه اي ٤ دلاري، تلفن محور ٣.٧٥ دلاري و موبايلي تنها ٠.٨ دلاري دارد و اگر هوشمند شود، از اين رقم هم هزينه كمتري خواهد داشت.
وزير امور اقتصاد و دارايي درباره رويكرد محوري يك سال اخير نيز گفت: : اين كه رويكرد ايجاد فرصت طراحي و اقدام براي تحول در اقتصاد ايران از طريق هوشمند سازي اقتصاد بوده است و در شرايط كنوني براي تحول اقتصاد ايران علاوه بر تحول فكري، بايد با اراده قوي، نرخ بهره برداري از ظرفيت ها را با به كارگيري فناوري هاي نوين افزايش داد.
دژپسند افزود: با گذر از ساختار سنتي و با درون زا كردن قدرت جذب فناوري يعني با دانش بنيان كردن اقتصاد بايد از منابع و ظرفيت هاي اقتصاد به بهترين نحو و با بالاترين بهره وري استفاده كرد و اين بدان معني است كه جذب و هدايت فناوري هاي نو، بايد در محيط دانش بنيان باشد.
وزير اقتصاد تصريح كرد: انتظار نداريم بانك ها، مسئوليت گذار اقتصاد ايران از اقتصاد سنتي به اقتصاد هوشمند را بر عهده بگيرند اما مي توانند با هوشمند سازي نظام تامين مالي اقتصاد به عنوان يك اهرم قوي عمل كنند.
وي ادامه داد: امروز 90 درصد تامين مالي كشور بر عهده بانك هاست و بانك ها براي اينكه بتوانند به درستي در اقتصاد كشور ايفاي نقش كنند، بايد هم دانش بنيان شوند و هم اينكه قدرت جذب، هضم و تكامل فناوري را داشته باشند.
دررويداد ملي شو،  محمد رضا حسين زاده با اشاره بر اينكه شعار اصلي بانك ملي ايران بر محور اعتماد است، گفت: بانك ملي ايران يك سازمان يادگيرنده و نوآور است و ما هر روز به دانش روز، خلاقيت و ايده هاي نوآورانه نياز داريم.
وي سپس با تقدير از حمايت هاي وزير اقتصاد از بانك ملي ايران تصريح كرد: از ميان ده ها محصول فناورانه توليد شده در بانك، امروز «همراه بام»، «هپ» و «نشان پرداخت» و «نشان بانك» رونمايي شدند.
وي بيان كرد: آغوش بانك ملي ايران به سوي همه كساني كه فكر، ايده و طرح هاي نوآورانه دارند، باز است و اميدواريم در رويداد «ملي شو4» شاهد محصولات نوآورانه بيشتري باشيم.
گفتني است:اجراي اين مراسم را ربات آلفا بر عهده داشت كه در رويداد ملي شو2 رونمايي شده بود.