اخبار پولي مالي: هر واحد توليدي كه به تملك بانك در مي‌آيد نبايد تعطيل شود
جمعه، 3 بهمن 1399 - 10:31     کد خبر: 91641

اخبار پولي مالي- هر واحد توليدي كه به تملك بانك در مي‌آيد نبايد تعطيل شود و ما ترجيح مان اين است كه اين دست واحدهاي تمليكي به دست مالكان آنها اداره و مطالبات بانك‌ها هم به نحوي پرداخت شود.

به گزارش اخبار پولي مالي، حجت الاسلام حسن درويشيان-رئيس سازمان بازرسي كل كشور در حاشيه بازديد از دو واحد توليدي داروي دامي و اتوبوس سازي در شهرك صنعتي سمنان و در جمع خبرنگاران با بيان اينكه بانك‌ها نمي‌توانند توليد كنندگان خوبي باشند، تاكيد كرد: هر واحد توليدي كه به تملك بانك در مي‌آيد نبايد تعطيل شود و ما ترجيح مان اين است كه اين دست واحدهاي تمليكي به دست مالكان آنها اداره و مطالبات بانك‌ها هم به نحوي پرداخت شود.

وي با بيان اينكه واحدهاي تملك شده توسط بانك‌ها در سطح كشور شناسايي شده است، افزود: آمار كاملي از اينكه چه تعداد از اين واحدها از گردونه توليد خارج و چه تعداد همچنان توليد مي‌كنند به دست آمده است از سوي ديگر بانك‌ها نيز به دنبال بازگرداندن اين واحدها هستند در نتيجه به هرحال همه ما مي‌بايست كمك كنيم تا شاهد رونق توليد باشيم.

رئيس سازمان بازرسي كل كشور با بيان اينكه مقابله با اخلالگري و فساد در حوزه اقتصادي اهميت بسياري دارد، گفت: قاطبه توليدكنندگان و كارآفرينان افراد سالم و دنبال توليد واقعي هستند و اگر افرادي انگشت شمار و به تعداد كم بخواهند از اين فرصت و ظرفيت كشور سوءاستفاده كنند بايد برخورد لازم با آنها صورت گيرد.

درويشيان با بيان اينكه در همين چند ماه گذشته تعدادي از كساني كه وظيفه‌شان را در حوزه توليد انجام نداده‌اند، به مراجع قضائي معرفي كرده و هشدارهاي متعددي را نيز در اين چند ماه به مسئولان براي حمايت از توليد داده‌ايم، بيان كرد: همكاران ما در سازمان بازرسي بيش از ۱۵۰ بازديد در ماه‌هاي اخير از واحدهاي توليدي داشته‌اند و پيگيري‌هاي خوبي در اين زمينه صورت گرفته است.

وي با بيان اينكه تعدادي از واحدهاي تعطيل، مجدد به توليد بازگشته‌اند، ابراز كرد: يكي از اولويت‌هاي كاري قوه قضائيه توجه به مقوله توليد است كه در اين زمينه ستادي به نام اقتصاد مقاومتي در درون قوه قضائيه تشكيل و حمايت از رونق توليد را دنبال مي‌كنند.

رئيس سازمان بازرسي كل كشور به ديگر اقدامات صورت گرفته در راستاي حمايت از توليد نيز اشاره كرد و گفت: كارگروه رونق توليد به زودي در مراكز استان‌ها مركب از دادستاني، معاونت پيشگيري دادگستري‌ها و … تشكيل و به صورت مشخص پيگير مشكلات حوزه توليد خواهند بود.


پیامک - فیس بوک - تویتر
نسخه اصلی - برگشت به خبرها