ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    چهارشنبه، 29 اسفند 1397 - 12:34  

دیدگاه - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    حمایت از کالای ایرانی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  بودجه ۹۸ ابلاغ شد+ متن کامل


  برداشت تا سقف پنج میلیون ریال از خودپردازهای بانک صادرات امکان‌پذیر شد


  اقتصاد سالم زیر چتر ابزارهای مالی اسلامی بازار سرمایه


  قیمت نفت کاهش یافت


  تمهیدات ویژه بانک مسکن برای تسهیلات دهی


  بانک کشاورزی و استانداری بوشهر تفاهم نامه امضاء کردند


  حمایت بانک ملی ایران از بازار کالای داخلی


  عوارض ۴ آزادراه الکترونیکی شد


  بانک مرکزی بر روند بازار مسلط است


  شستا به سامانه معاملات سازمان بازرسی کل کشور پیوست


  صورت های مالی موسسه ملل تصویب شد


  خدمات رسانی شعب کشیک شرکت های بیمه ای در تعطیلات نوروز


  قیمت سکه به ۴ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان رسید


  اولین پروانه کارگزاری رسمی بیمه اتکایی اعطا شد


  تشریح بیماری هلندی در اقتصاد کشورها


  تغییر و تقلیل نرخ حق الوکاله بانک سینا


  شعب منتخب ویژه بانک صادرات در خدمت مسافران نوروزی


  افزایش اندک قیمت ارز


  رشد 1400 واحدی شاخص بورس


  هم افزایی رقبا در فاینکس ۲۰۱۹


  دیدگاه  

تشریح بیماری هلندی در اقتصاد کشورها تشریح بیماری هلندی در اقتصاد کشورها
اخبار پولی مالی- به محض اینکه فصل افزایش درآمد خاتمه پیدا کند افزایش قیمت در بخش‌هایی که تا آن زمان به صورت مصنوعی قیمت پایینی داشتند با سرعتی فزآینده رخ خواهد داد.
یکشنبه، 26 اسفند 1397 - 17:21

مساله استارت اپ ها عدم آشنایی با تخصص مالی است مساله استارت اپ ها عدم آشنایی با تخصص مالی است
اخبار پولی مالی- استارت آپ ها به فراخور موضوع، با مسایل متفاوتی روبرو هستند اما مساله مالی موضوعی است که موفقیت و یا شکست آنها را تعیین می کند؛ شکست بسیاری از استارت آپ های خوب به دلیل وجود ضعف در تخصص مالی بوده است.
چهارشنبه، 22 اسفند 1397 - 14:58

اﻧﺘﺨﺎبﻫﺎی ﭘﯿﭽﯿﺪه ﺻﻨﻌﺖ ﺑﯿﻤﻪ اﻧﺘﺨﺎبﻫﺎی ﭘﯿﭽﯿﺪه ﺻﻨﻌﺖ ﺑﯿﻤﻪ
اخبار پولی مالی- درک اﯾﻨﮑﻪ روﯾﺪاد اﻧﺘﺨﺎﺑﺎت دﺑﯿﺮ ﮐﻞ ﻧﯿﺰ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻫﺮ ﭘﺪﯾﺪه اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ دﯾﮕﺮ در زﻣﯿﻨﻪ ای از ﺳﺎﺧﺘﺎر ﺷﺒﮑﻪ ﻫﺎی ارﺗﺒﺎﻃﯽ، ﺗﻌﺎﻣﻞ ذی ﻧﻔﻌﺎن، ﭘﻮﯾﺎﯾﯽ ﻫﺎی ﻗﺪرت و زﻣﯿﻨﻪ(ﺷﺮاﯾﻂ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﮐﺴﺐ و ﮐﺎر و ﻣﺘﻐﯿﺮﻫﺎی و روﻧﺪ ﻫﺎی ﮐﻼن ﺳﯿﺎﺳﯽ، اﻗﺘﺼﺎدی و اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ) ﺷﮑﻞ ﻣﯽ ﮔﯿﺮد در ﻧﮕﺮش، اﻧﺘﺨﺎب و رﻓﺘﺎر ﻣﺎ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ اﯾﻦ ﭘﺪﯾﺪه راﻫﮕﺸﺎ ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد.
یکشنبه، 12 اسفند 1397 - 13:22

اتاق تعاون + اخبار پولی مالی +  اخبار تفاوت‌های فروشگاه تعاونی با سایر فروشگاه‌ها
اخبار پولی مالی- برای روبه‌رو شدن با نیازمندی‌های خرید، انبارداری و فروش به مقیاس وسیع، نهضت تعاون نیازمند به این است که تغییراتی در سازمان خود ایجاد نماید.
شنبه، 11 اسفند 1397 - 11:18

روابط عمومی و استراتژی تمرکز بر ارزش‌ها روابط عمومی و استراتژی تمرکز بر ارزش‌ها
اخبار پولی مالی- استراتژی یک سازمان مشخص می‌کند که سازمان چگونه می‌خواهد برای سهامداران، مشتریان و شهروندان ارزش‌آفرینی نماید.
دوشنبه، 6 اسفند 1397 - 14:55

مدیریت+ارزش+ارزش مدیریت+مدیریت اقتصاد+اقتصادی+اقتصاد کشور روابط عمومی و استراتژی تمرکز بر ارزش ها
اخبار پولی مالی - مفهوم ارزش در مدیریت با مفهومی که ما عموماً از ارزش به معنای ارزش‌های اخلاقی در ذهن داریم تفاوت دارد. قلب هر تصمیم، حرکت، ارتباط، فعالیت، کسب‌وکار و اقتصاد هر کشور، ایجاد ارزش است.
دوشنبه، 6 اسفند 1397 - 04:37

لزوم کوتاه شدن دست دولت از بازارسرمایه لزوم کوتاه شدن دست دولت از بازارسرمایه
اخبار پولی مالی- سیاستگذاران باید توجه داشته باشند بازارسرمایه به دلیل کارایی بالاتر و شفافیت و فساد کم‌تر بهترین راه توسعه تامین‌مالی بلندمدت است.
شنبه، 27 بهمن 1397 - 17:23

تعاون + اخبار پولی مالی + اقتصاد تعاونی+پادزهر +گران‌فروشی اقتصاد تعاونی پادزهر گران‌فروشی
اخبار پولی مالی- در حال حاضر گاهی قیمت تمام شده تولید در مرحله مصرف و مسیر توزیع تا چند برابر افزایش قیمت دارد که در بازارهای میوه و کالاهای وارداتی و صادرات غیر هدفمند دیده می شود.
دوشنبه، 15 بهمن 1397 - 02:22

بانک ملی + حسین زاده + بانکداری الکترونیک + استارت آپ + بانکداری مجازی + برد برد + اخبار پولی مالی بازی برد- برد استارت آپ ها و نظام بانکی
اخبار پولی مالی - توسعه بانکداری الکترونیکی، ایجاد مفهوم بانکداری مجازی و گذار از بانکداری سنتی به بانکداری مدرن، همه در گروی همکاری نزدیک نظام بانکی با استارت آپ هاست.
پنجشنبه، 11 بهمن 1397 - 04:04

بیمه سینا + اخبر پولی مالی + اخبار بیمه + ریسک + نقدینگی + توانگری مالی "آئین نامه توانگری ، توان ندارد"
- عدم توجه به ریسک نقدینگی ونرخ گذاری غیرحرفه ای منجر به زیانده شدن صنعت بیمه شده است چرا در اغلب شرکت‌های بیمه میزان سود عملیاتی منفی است ، چیزی که باعث تشدید ریسک نقدینگی شده لست ارزان‌فروشی است که باعث کاهش نقدینگی موسسات بیمه شده است ودرآیین نامه نیازاست که به این ریسک توجه بیشتری شود.
شنبه، 6 بهمن 1397 - 11:04

نظام فعلی کارمزد خدمات پرداخت، هم ناکارآمد هم ناعادلانه نظام فعلی کارمزد خدمات پرداخت، هم ناکارآمد هم ناعادلانه
- رایگان بودن خدمات، حساسیت کاربران و خدمت‌گیرندگان را نسبت به نوع استفاده از ابزارهای پرداخت کاملا از بین برده‌است؛ نه مردم و نه فروشندگان کوچک‌ترین اهمیتی نمی‌دهند که برای چه خرید و فروش‌هایی و برای چه مبالغی از ابزارهای پرداخت استفاده می‌کنند.
چهارشنبه، 3 بهمن 1397 - 04:06

بیماری نظام بانکی، علت است یا معلول؟ بیماری نظام بانکی، علت است یا معلول؟
- این روزها باز هم زمزمه‌هایی مبنی‌بر اصلاح نظام بانکی به گوش می‌رسد. این نخستین بار نیست که ضرورت و الزام این اصلاح مطرح می‌شود. اما پرسش اساسی این است که آیا نظام بانکی ریشه مشکلات اقتصادی کشور است یا نتیجه آن؟ این مهم در یادداشتی که توسط دکتر مرتضی اکبری، مدرس دانشگاه و مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران برای خبرگزاری ایرنا نوشته شده، بررسی شده است.
یکشنبه، 30 دی 1397 - 14:09

چالش ها و فرصتهای بازاریابی الکترونیک چالش ها و فرصتهای بازاریابی الکترونیک
اخبار پولی مالی- بر اساس آمار منتشرشده از بخش ارتباطات کشور، تا پایان سال ۹۶ بیش از ۵۳ میلیون ایرانی(کاربر) از اینترنت موبایل استفاده می‌کنند و ضریب نفوذ موبایل به ۱۱۰ درصد رسیده است، همچنین میانگین ضریب نفوذ گوشی هوشمند در سطح جهانی، 59 درصد عنوان شده که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا پایان سال 2018 به 66 درصد افزایش یابد.
سه شنبه، 11 دی 1397 - 13:14

بورس، تحریم ها و بودجه 98 بورس، تحریم ها و بودجه 98
اخبارپولی مالی- به نظر می رسد که در ماه های پایانی سال بازار سرمایه متاثر از مواردی همچون نرخ ارز و نوسانات آن، تحریم ها، رکود و تورم، بودجه سال آینده دولت، بازارهای جهانی و بازارهای موازی بخصوص بازار پول باشد.
یکشنبه، 9 دی 1397 - 15:45

ضرورت افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون ضرورت افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون
اخبار پولی مالی- افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون می‌تواند تعادل بین هزینه‌های تأمین مالی و اجرای تکالیف قانونی را پوشش داده و وابستگی بانک به منابع گران‌قیمت بازار را کاهش دهد، از طرف دیگر با افزایش سرمایه، حجم فعالیت‌های توسعه‌ای بانک افزایش می‌یابد که نهایتاً منجر به بهبود عملکرد بانک خواهد گردید.
یکشنبه، 9 دی 1397 - 11:30

چند نکته درباره فساد چند نکته درباره فساد
اخبار پولی مالی- برای مبارزه با فساد بایستی عوامل شکل گیری و ایجاد آن را نشانه گرفت و در مراحل اولیه از تشکیل آن جلوگیری کرد.
شنبه، 8 دی 1397 - 10:13

رسانه های اجتماعی، آری یا خیر؟ رسانه های اجتماعی، آری یا خیر؟
اخبار پولی مالی- امروزه بیشتر افراد دوست ندارند صرفاً فقط بشنوند و ببینند؛ تمایل دارند به محتوایی که ملاحظه می کنند، واکنش نشان دهند و احساس خود را به نمایش بگذارند.
شنبه، 8 دی 1397 - 09:12

رونق بازار بیمه با استارت آپ ها رونق بازار بیمه با استارت آپ ها
اخبار پولی مالی- صنعت بیمه در دنیا نیز، همچون سایر صنایع، از ورود استارت آپ ها استقبال کرد و اخیرا این اشخاص و موسسات از سوی بیمه مرکزی ایران و شرکت های بیمه مورد استقبال قرار گرفته اند که جای قدردانی و خوشحالی به سبب رویکرد نوگرایانه دارد .
چهارشنبه، 5 دی 1397 - 12:25

قرض الحسنه، نگین بانکداری اسلامی قرض الحسنه، نگین بانکداری اسلامی
اخبار پولی مالی- قرض الحسنه، نگین بانکداری اسلامی سی و نهمین مرحله قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک ملی ایران برگزار و جوایز برندگان آن اهدا شد.
چهارشنبه، 28 آذر 1397 - 10:33

بانک مرکزی + اخبار پولی مالی + اخبار بانک + تولیدکنندگان + بازار پول و ارز +  اصلاح قانون بودجه+فناوری نظام بانکی برای کشور چه کرده است؟
اخبار پولی مالی- نظام بانکی با ارائه میلیون‌ها کارت‌بانکی به مردم و توزیع صدها هزار پوز در بازار و همچنین ارائه زیرساخت‌های حرفه‌ای نقل‌وانتقال پول شرایط بسیار خوبی را برای تسهیل تجارت و کسب‌وکار عمومی فراهم کرده است
دوشنبه، 26 آذر 1397 - 14:15

ابعاد اجتماعی مالیات ابعاد اجتماعی مالیات
اخبار پولی مالی- مالیات یکی از ابزارهای اصلی و پایدار دولت‌ برای تامین بودجه می باشد. بدیهی است در یک نظام مردم سالار، هزینه خدمات دولت را مردم باید تأمین کنند و وابستگی به درآمدهای نفتی که سرمایه همگانی و بین نسلی است.
چهارشنبه، 30 آبان 1397 - 13:34

نرخ تورم + قاچاق سوخت + نقدینگی + یارانه نقدی + افزایش یارانه + تیم اقتصادی دولت + طرف تقاضا + اخبار پولی مالی تیم اقتصادی دولت کدام راه را انتخاب خواهد کرد؟
اخبار پولی ملی- کاهش قدرت خرید ریال اقشار بزرگی از کشور را به زیر خط فقر کشانده است، برای کمک به این گروه در کوتاه مدت یارانه نقدی می تواند تا حدی بهبوددهنده باشد اما در میان مدت وبلند مدت به صورت عکس عمل خواهد کرد.
یکشنبه، 13 آبان 1397 - 19:08

لزوم توجه به مدیرنقدینگی و همزمان ریسک نقدینگی لزوم توجه همزمان به مدیریت نقدینگی و ریسک نقدینگی
اخبار پولی مالی -مدیریت منابع و مصارف درسیستم بانکی وشیوه های قیمت گذاری منابع بانکی که با ایجاد یکپارچگی درارائه خدمات بانکی قیمت وبحث مدیریت نقدینگی و دارایی و بدهی بانک ها در کشور باید تقویت وارزیابی قرارگیرد.
سه شنبه، 1 آبان 1397 - 16:34

بیمه مرکزی + اخبار پولی مالی + اخبار بیمه +وزارت امور اقتصادی ودارایی + خدمات بیمه ای امید به وزیری که در برنامه هایش، بیمه را می پسندد
اخبار پولی مالی- واقعیت این است که وزرای قبلی اقتصاد به آن اندازه که« باید» به صنعت بیمه «نگاه» نکرده اند و اگر در حق آنها جفا نشود باید گفت که آنها درخوش بینانه ترین حالت در مجمع عمومی بیمه ها – نه همه ی آنها- شرکت کرده اند و در برخی از مراسم و مناسبت های بیمه ای ، مستمعان را از نگرش هایشان به بیمه آگاه کرده اند، که اگراین «توجه» بیشتر می بود، اکنون وضعیت بیمه از آنچه که « هست» بیشتر می شد
شنبه، 28 مهر 1397 - 16:35

تامین اجتماعی + اخبار پولی مالی + صندوق بازنشستگی + بیمه دریافتی + سرمایه گذاری + ورودی + الزامات سرمایه‌گذاری منابع بیمه‌شدگان
اخبار پولی مالی - باید در دورانی که تعداد ورودی‌های صندوق های بازنشستگی بالاست، منابع حاصل از حق‌ بیمه‌های دریافتی را در حوزه‌های مشخصی سرمایه‌گذاری کنند تا در دورانی که کسری منابع ایجاد می‌شود، کمک‌ حال صندوق باشد.
یکشنبه، 22 مهر 1397 - 13:18

بله یا خیر به لایحه F A T F بله یا خیر به لایحه F A T F
اخبار پولی مالی- ( FATF ) اف ای تی اف یا گروه ویژه اقدام مالی جهت مبارزه با پولشویی و منع تامین مالی تروریسم در حال گذراندن مرحله نهایی تصویب در شورای نگهبان است. این لایحه را می توان از جهات و ابعاد مختلفی مورد توجه و تحلیل قرار داد مانند
شنبه، 21 مهر 1397 - 13:55

"چرا ارز گران می شود؟" "چرا ارز گران می شود؟"
اخبار پولی مالی- به زبان ساده دولت باید تمام تلاش خود را برای تقویت ورود ارز به کشور (افزایش عرضه) و کاهش خروج ارز (کاهش تقاضا) بکار گیرد. مهمترین ابزار دولت در این خصوص بازار ثانویه است. اگر بانک مرکزی از کنترل مصنوعی بازار ثانویه دست بردارد، عرضه ى ارز صادرات در آن افزایش خواهد یافت و تقاضاهای واردات غیرضرور یا متکی به ارز یارانه ای هم از آن خارج خواهد شد.
شنبه، 21 مهر 1397 - 11:42

نرخ ارز + اختلاف قیمت +بازار ثانویه+ کاهش قیمت ارز + یکسان سازی نرخ ارز+ اخبار پئولی مالی راهکار اصولی کاهش اختلاف قیمت ارز در بازار
اخبار پولی مالی- براساس متغیرهای اقتصادی نرخ ارز باید زیر 10 هزارتومان باشد اما متغیرهای سیاسی و انتظارات روانی منتج به افزایش نرخ ارز در بازار آزاد شده است.
چهارشنبه، 18 مهر 1397 - 17:12

صنعت بیمه + اخبار پولی مالی + ستاد + مقابله + تحریم + بیمه اتکایی + ریسک + ضرورت تشکیل ستاد مقابله با تحریم در صنعت بیمه
اخبار پولی مالی- اگر در صنعت بیمه که به واسطه قبول ریسک نقش سپر برای اقتصاد کشور را دارد، قرار است در وضعیت تحریمی دنبال راهکارها بگردیم حتما باید آن را در چارچوب عمل به استانداردها و شیوه نامه ها پی ریزی کرد.
سه شنبه، 17 مهر 1397 - 10:01

اقتصاد کینزی ها + باب همایون + نرخ تورم + طرف عرضه + اشتغال + سرمایه گذاری + پول + اخبار پولی مالی " کنترل باب همایون در دست کینزی ها"
اخبار پولی مالی- اختلاف بین کلاسیک‌ها و کینزگراها این است که آیا علت ظهور بیکاری در درون بازار کار است یا در بیرون آن.
یکشنبه، 15 مهر 1397 - 16:16

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار