ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    سه شنبه، 26 شهریور 1398 - 16:33  

دیدگاه - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  آمادگی بانک‌های اروپایی برای ورود به ساز و کار اینستکس


  انتشار اوراق سلف موازی استاندارد پنج هزار میلیارد ریالی


  الزام اخذ شناسه برخط شهاب برای مشتریان حقوقی بانک ملی


  93 درصد از تسهیلات بخش کشاورزی از منابع بانک کشاورزی است


  قیمت سکه به ۴ میلیون و ۳۰ هزار تومان رسید


  قیمت دلار به ۱۱۴۵۰ تومان رسید


  افت ۳۸۰۰ واحدی شاخص بورس


  رسیدگی به پرونده متهمان اخلال در بازار ارز


  پناهندگان جهت دریافت دفترچه بیمه به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند


  بهره برداری از مجهزترین مرکز خدمات‌رسانی بیمه‌ای شرق کشور


  ورود صندوق اعتباری هنر به حوادث فاجعه آمیز


  سه انتصابات جدید در پتروشیمی نوری


  40 شرکت برتر بورس در سال گذشته مشخص شدند


  خرید ۱۰ میلیارد سهم در بورس تهران


  ابلاغ شرایط تعلیق محرومیت بنگاه‌های اقتصادی از خدمات بانکی


  برقراری ارتباط بانکی ایران و روسیه با سپام


  کاهش نرخ رسمی یورو و پوند


  خطر افزایش واسطه گری‌ها با کاهش سپرده‌های بلند مدت


  کدال بهترین شاخص برای سنجش عملکرد واقعی اقتصاد


  صدور 500 هزار جلد دفترچه برای مددجویان کمیته امداد


  دیدگاه  

الزام های ارزیاب بیمه در خسارت های هواپی الزام های ارزیاب بیمه در خسارت های هواپی
اخبار پولی مالی- ارزیاب خسارت بیمه در صنعت هوانوردی باید همزمان بر علم بیمه و علم هوانوردی اشراف داشته باشد و از تجربه و ارتباطات گسترده در هردو حوزه نیز برخوردار باشد.
سه شنبه، 26 شهریور 1398 - 10:07

بیمه سامان + اخبار پولی مالی +  اخبار بیمه + سندیکا بیمه گران + نهاد دیجیتال سندیکا بیمه گران ایران می‌بایست به یک نهاد دیجیتال تبدیل شود
اخبار پولی مالی- اساسنامه جدید سندیکا بیمه گران ایران که پس از پانزده سال مورد بازنگری قرار گرفت و در اوایل مرداد ماه سال جاری توسط شورایعالی بیمه تصویب شد می تواند نقطه عطفی برای صنعت بیمه کشور باشد.
دوشنبه، 25 شهریور 1398 - 15:50

عبور از شرایط سخت اقتصادی با اقتصاد تعاونی عبور از شرایط سخت اقتصادی با اقتصاد تعاونی
اخبار پولی مالی- بدون تردید اقتصاد تعاونی در سرزمین ایران، تاریخی بیشتر از اقتصاد بخش خصوصی دارد و رد آن را می توان در بلندای تاریخ این سرزمین یافت. این تحولات و تطورات سبب شکل گیری شاخه ای از علوم اقتصادی به نام علم توسعه اقتصادی شده است.
چهارشنبه، 13 شهریور 1398 - 13:37

بیت کوین و اقتصاد ایران بیت کوین و اقتصاد ایران
اخبار پولی مالی-"بیت کوین واقتصاد ایران" به تاریخچه رمزارزها متناسب با نیازهای کشور در جهت بی اثرکردن تحریم های مالی و بانکی کشور.
سه شنبه، 5 شهریور 1398 - 12:05

معامله برد – برد دولت با مولدسازی دارایی‌ها معامله برد – برد دولت با مولدسازی دارایی‌ها
اگر چه کسری بودجه دولت بیماری مزمن چندین دهه کشور است و به امری روتین و سنواتی مبدل شده است ولیکن این پدیده در سال جاری به سبب بحث تحریم‌ها و حصر
چهارشنبه، 30 مرداد 1398 - 14:02

بر عهدخود مبنی برصیانت از ذخایر بانک مرکزی پا برجا هستم بر عهدخود مبنی برصیانت از ذخایر بانک مرکزی پا برجا هستم
اخبار پولی مالی- بنده همچنان بر عهد و برنامه یکسال پیش خود مبنی برصیانت از ذخایر بانک مرکزی پا برجا هستم و به صورت فزاینده به تقویت آن اهتمام جدی دارم.
جمعه، 25 مرداد 1398 - 14:27

لزوم معافیت صنعت بیمه از مالیات بر ارزش افزوده لزوم معافیت صنعت بیمه از مالیات بر ارزش افزوده
اخبار پولی مالی- آمارها نشان می‌دهد حدود یک سوم از وسایل نقلیه موجود در کشور بدون پوشش بیمه‌ای شخص ثالث هستند (حدود 9میلیون خودرو و موتورسیکلت)، که از میان این 9 میلیون وسیله نقلیه بدون بیمه نامه شخص ثالث، حدود هفت میلیون موتورسیکلت و یک میلیون خودرو وجود دارد.
یکشنبه، 20 مرداد 1398 - 15:11

خبرنگاران ناقدان آگاهی بخش جامعه هستند خبرنگاران ناقدان آگاهی بخش جامعه هستند
اخبار پولی مالی- انتقاد بخشی از میراث فرهنگی ماست که اگر بی پرده سخن نگوئیم مسئولیت این تفرقه دردناک و شاید مرگبار به گردن ما خواهد بود.
شنبه، 19 مرداد 1398 - 17:09

پیوند جان ها با حمایت نظام بانکی کشور پیوند جان ها با حمایت نظام بانکی کشور
اخبار پولی مالی-امروزه با تنوع وافزایش نیازمندی های بشری، تحقق امر مهمی مانند ازدواج مستلزم زیرساخت ها و مقدماتی است که طبیعتا بخش مهمی از آن منابع مالی است.
شنبه، 12 مرداد 1398 - 16:42

مراکز درمانی پولی مالی + صندوق های سرمایه گذاری + سهام = ریسک سهام + اخبار پولی مالی صندوقها؛ ظرفیتی برای جذب منابع سرمایه‌گذاران خرد
اخبار پولی مالی-مراکز درمانگری پولی/مالی در بازارهای مالی دنیا با ارائه خدمات مشاوره‌ای تخصصی، افراد و شرکت‌ها را در حل مشکلات مالی و تأمین سلامت مالی‌شان کمک می کنند.
دوشنبه، 31 تیر 1398 - 14:45

استرس + بازار گاوی +بورس + سرمایه گذاری + هوشیاری + اخبار پولی مالی تأثیر استرس بر میزان خرید و فروش سهام در بازار گاوی
اخبار پولی مالی- نداشتن تفکر نقّادانه، هیجان‌محوربودن در تصمیم‌گیری‌ها، داشتن ویژگی‌های شخصیتی خاص و باورهای شناختی افراد موارد مهمی هستند که سرمایه‌گذاران به طور ناهوشیار بر اساس آن‌ها رفتار می‌کنند.
دوشنبه، 31 تیر 1398 - 14:35

شفافیت در عملکرد را به گفتمان درون‌سازمانی تبدیل کنیم شفافیت در عملکرد را به گفتمان درون‌سازمانی تبدیل کنیم
اخبار پولی مالی- عدم شفافیت صورت‌های مالی، مشکلات حقوقی و قانونی را برای خیلی از مؤسسات پولی و اعتباری بوجود آورده که حتی منجر به بسته‌شدن نمادهای آنها در بورس شده یا صورت‌های مالی شان مورد تأیید سازمان حسابرسی و بانک مرکزی قرار نگرفته
دوشنبه، 24 تیر 1398 - 15:35

"فصل حساب کتاب" "فصل حساب کتاب"
اخبار پولی مالی- "پذیرش ریسک‌های نامطلوب، عامل وجود زیان و عدم نقدینگی درصورت های مالی بیمه ها"
شنبه، 22 تیر 1398 - 15:04

رونق تولید؛ هدف همگانی رونق تولید؛ هدف همگانی
اخبار پولی مالی- دستیابی به منابع مالی لازم برای انجام فعالیت‌های اقتصادی در ایرانِ امروز به رویا و آرزویی کمتر دست‌یافتنی تبدیل شده است.
سه شنبه، 11 تیر 1398 - 14:49

خسرویی که به دریا زد خسرویی که به دریا زد
اخبار پولی مالی- استاد روابط عمومی، خسرو رفیعی بعد از سالها تلاش از بانک پاسارگاد خداحافظی کرد.
دوشنبه، 3 تیر 1398 - 16:49

روند نزولی ضریب سود بیمه گری در ایران روند نزولی ضریب سود بیمه گری در ایران
اخبار پولی مالی- ضریب سود بیمه گری که از تقسیم سود فعالیت بیمـه گـری بـه درآمـد حـق بیمـه سـهم نگهداری بدست می آید، در اکثر شرکت های بیمه روندی نزولی داشته است در واقع به جـز شـرکت هـای معلـم، سینا و دی دیگر شرکتها با تضعیف وضعیت سوددهی در فعالیت های بیمه گری مواجـه شـده انـد و شـرکت هـای بیمه نسبت به سالهای گذشته از ضریب سود بیمه گری کمتری برخوردار هستند یکی از موضوعات مهم و چالشی صنعت بیمه، مبحث سـود آوری فعالیت بیمه گری است که به دلیل زمان بر بودن پروسه های سرمایه گزاری و پرداخت خسارت با دیگر بخش های اقتصادی تفاوت دارد و در دوره های زمانی 5 ساله می توان سود واقعی این بخش را به دست آورد.
سه شنبه، 7 خرداد 1398 - 14:56

بیمه با استیکر منتقل نمی شود بیمه با استیکر منتقل نمی شود
اخبار پولی مالی- به وجود آوردن « احساس نیاز»، « نشانه» و یا حتی- مطابق با رسم زمانه ی امروز- تعریف و تبیین یک «ابرواقعیت یا وانموده » ای که بیمه ای باشد، قابل پذیرش باشد، جذاب باشد ، شنیدنی باشد، دیدنی باشد و خواندنی باشد ، ضرورتی بایسته است که برای اهالی صنعت بیمه، از نان شب هم واجب تراست.
شنبه، 4 خرداد 1398 - 16:04

"برای مردم موهبت باشیم نه هزینه" "برای مردم موهبت باشیم نه هزینه"
اخبار پولی مالی- همواره مهمترین دغدغه رهبری در دیدار مسئولین بخش سلامت این بوده است " کاهش سهم مردم از هزینه های درمان تا آنجا که بیمار جز رنج بیماری، دغدغه و رنج دیگری نداشته باشد".
یکشنبه، 29 اردیبهشت 1398 - 16:07

برای تولید یک برگ کاغذ، چه مقدار هزینه می شود؟ برای تولید یک برگ کاغذ، چه مقدار هزینه می شود؟
اخبار پولی مالی- در حال حاضر قیمت هر برگ کاغذ A4 که به طور معمول در نظام اداری کشور و یا میان عموم مردم استفاده می شود، 100 تومان است. اگر هر ایرانی روزانه فقط یک برگ کاغذ به سطل زباله بیاندازد، روزانه 8.5 میلیارد تومان هدررفت فقط در این بخش خواهیم داشت.
یکشنبه، 29 اردیبهشت 1398 - 04:04

تعاونی‌ها و روابط عمومی - ضرورت رفتار حرفه‌ای در عصر ارتباطات تعاونی‌ها و روابط عمومی - ضرورت رفتار حرفه‌ای در عصر ارتباطات
اخبار پولی مالی- کار تعاونی به مردم ایمان، خودآگاهی، اعتمادبه‌نفس، شکیبایی و استقامت می‌دهد. از آنان افرادی مسئول می‌سازد، عنصر انسانی را برای جامعهٔ متحول تعاونی، برای جهان همراهی و مسالمت و نه دیار مخاصمت پرورش می‌دهند.
چهارشنبه، 25 اردیبهشت 1398 - 16:07

فرابورس + اخبار پولی مالی + اخبار بورس +قانونگذاری هدفمند +  هدایت نقدینگی قانونگذاری هدفمند و هدایت نقدینگی به بورس
اخبار پولی مالی- همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و برنامه‌های پیش روی سیاستگذاران در هر کشوری چگونگی هدایت نقدینگی به‌«تولید» به‌عنوان اساسی‌ترین بخش اقتصاد است؛ چراکه از منظر تاریخی مسیر توسعه از فعالیت‌های تولیدی می‌گذرد و این فاکتور بنیادین به‌عنوان مهم‌ترین عامل رشد و شکوفایی اقتصادی در کشورها عمل می‌کند.
یکشنبه، 22 اردیبهشت 1398 - 11:20

"چالش های نیروی انسانی در ادغام بانک ها" "چالش های نیروی انسانی در ادغام بانک ها"
اخبار پولی مالی- یکی از معایبی که ادغام های بانکی دارد این است که کارکنان بانک های مشمول ادغام بیکار شده و تعدادی از مشاغل از دست برود.ادغام ها در مناطقی که ناامیدی به فعالیت اقتصادی زیاد می شود، یا درجایی که بیکاری زیاد است، می تواند نگرانی بیشتری را باعث شود.
یکشنبه، 15 اردیبهشت 1398 - 17:17

 رویکرد اقتصادی + اخبار پولی مالی + قیمت گذاری +ماشین اسقاطی + صادر کنندگان ماشین اسقاطی و منافع زنگ زده
اخبار پولی مالی- رویکرد اقتصادی جدید دستگاه های نظارتی نیز موظف شده اند تا بر فعالیت های خود بیفزایند. این دستگاه ها وظیفه دارند تا از فعالیت بخش ها و فعالان اقتصادی در چارچوب های هدف گذاری شده برای واردات، صادرات، توزیع و قیمت گذاری و حتی مصرف، اطمینان خاطر کسب کنند.
سه شنبه، 10 اردیبهشت 1398 - 15:44

اقتصاد هوشمند، ابر فرصت پیش روی اقتصاد کشور اقتصاد هوشمند، ابر فرصت پیش روی اقتصاد کشور
اخبار پولی مالی- اقتصاد هوشمند، ابر فرصت پیش روی اقتصاد کشور وزیر امور اقتصادی و دارایی طی یادداشتی با اشاره به اینکه تحقق اقتصاد هوشمند، یکی از ستون های برنامه وی در وزارت اقتصاد است، از آن به عنوان یک ابر فرصت پیش رو برای اقتصاد کشور یاد کرد.
دوشنبه، 9 اردیبهشت 1398 - 17:33

توسعه سازوکارهای مدیریت ریسک در بازار سرمایه توسعه سازوکارهای مدیریت ریسک در بازار سرمایه
اخبار پولی مالی- در سال های اخیر اقدامات ارزشمندی در زمینه ارتقاء سطح شفافیت شرکت های پذیرفته شده در بورس از طریق ارائه الزامات رعایت شفافیت اطلاعاتی و رتبه بندی شرکت ها بر اساس شفاف سازی اطلاعات صورت پذیرفته و نقطه عطف این حرکت را می توان، صدور مجوز تأسیس و فعالیت شرکت های رتبه بندی اعتباری و آغاز توسعه صنعت رتبه بندی اعتباری در ایران توسط و تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار بیان نمود.
شنبه، 7 اردیبهشت 1398 - 14:44

صنعت بیمه در بوته نقد صنعت بیمه در بوته نقد
اخبار پولی مالی- علیرغم وعده حذف مالیات ارزش افزوده برمحصولات بیمه ای همچنان در سال گذشته ازفروش انواع بیمه‌نامه‌ها عوارض و مالیات اخذ گردید و سهم‌خواهی بعضی از سازمان‌ها و نهادها از بیمه شخص ثالث باعث افزایش قیمت تمام‌شده‌ محصولات بیمه‌ای و کاهش تقاضا برای خرید بیمه گردید .
شنبه، 7 اردیبهشت 1398 - 11:40

«نقدینگی» و درس همبستگی مردمی در سیل «نقدینگی» و درس همبستگی مردمی در سیل
اخبار پولی مالی- «نقدینگی» و درس همبستگی مردمی در سیل از ابتدای سال جدید، مناطق زیادی از کشور درگیر مساله سیل شده است و آسیب های فراوان ناشی از آن بر هیچ کس پوشیده نیست.
سه شنبه، 3 اردیبهشت 1398 - 14:57

درس‌هایی از آتش سوزی کلیسای نوتردام درس‌هایی از آتش سوزی کلیسای نوتردام
اخبار پولی مالی- آماده بودن و مدیریت ریسک‌های این چنینی از مهم‌ترین اقداماتی هست که باید در مورد این آثار و شاهکارهای هنری صورت بگیرد چرا که حتی در صورت بیمه بودن این بناهای تاریخی و فرهنگی و پرداخت هر میزان خسارت از سوی بیمه گران جبران زیان‌های وارده در سطح ملی انجام نخواهد شد.
سه شنبه، 27 فروردین 1398 - 15:07

تجمیع خسارت در پوشش حوادث فاجعه‌آمیز تجمیع خسارت در پوشش حوادث فاجعه‌آمیز
اخبار پولی مالی-اگر شرکت‌های بیمه بتوانند یکپارچگی این سیل در سراسر کشور را با توجه به علت و زمان آن ثابت نمایند امکان در نظر گرفتن آن به‌عنوان یک خسارت در کلیه پهنای جغرافیایی ایران وجود دارد.
دوشنبه، 26 فروردین 1398 - 15:24

ارز+ بانک مرکزی+ اخبار بانک+ اخبار پولی مالی +  صرافی ها + پولی ملی + دولت بازار ارز نیاز به اعتماد سازی دارد
اخبار پولی مالی- دولت وثیقه حفظ ارزش پول ملی است و اگر این وثیقه نتواند کارکرد خود را حفظ کند، می‌تواند موجب بی‌اعتباری کل دولت شود و به همین دلیل بانک مرکزی قوی، مستقل و حرفه‌ای در حقیقت پشتوانه اعتباری دولت و حتی کل دولت است.
جمعه، 23 فروردین 1398 - 11:28

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار