تلکس اخبار پولي مالي: پرداخت تسهيلات اعتباري بانك توسعه تعاون به سه روش به سيل‌زدگان
دوشنبه، 26 فروردین 1398 - 11:08     کد خبر: 77217

اخبار پولي مالي-بانك توسعه تعاون به سه روش به سيل‌زدگان تسهيلات اعتباري پرداخت مي‌نمايد.

به گزارش اخبار پولي مالي-حجت‌الله مهديان، رئيس هيئت‌مديره و مديرعامل بانك توسعه تعاون، از آمادگي اين بانك در پرداخت تسهيلات اعتباري به‌صورت وام قرض‌الحسنه ۵۰ميليون ريالي، وام جعاله تعمير مسكن ۱۵۰ميليون ريالي و وام مرابحه ۵۰۰ميليون ريالي جهت خريد كالا و لوازم ضروري يادكرد.

مهديان با تأكيد بر اينكه صدمات و خسارات مالي در برخي از شهرستان‌هاي كشور به‌مراتب شديدتر و وخيم‌تر از ساير مناطق سيل‌زده كشور مي‌باشد گفت: در بازديد ميداني از شهرستان‌هاي پلدختر، چگني و بخش ويسان و روستاهاي تابعه اين شهرستان و شهرهاي دلفان، سلسله و بخش‌ها و روستاهاي وابسته، شاهد شرايط و وضعيت خاص براي برخي از هم‌وطنان عزيز بوده‌ايم كه مسلماً بانك توسعه تعاون در قبال مسئوليت حرفه‌اي و مسئوليت‌هاي اجتماعي خود و در راستاي راهبري و تكاليف و تأكيدات وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي تمهيدات و اقدامات خاصي را در جهت كمك و مساعدت به هم‌ميهنان سيل‌زده پيش‌بيني كرده است.

مديرعامل بانك توسعه تعاون گفت: پيش‌بيني و آمادگي بانك توسعه تعاون براي تعريف و تعيين سه نوع تسهيلات با مبالغ مختلف در قالب قرض‌الحسنه، جعاله تعمير مسكن و مرابحه خريد كالاهاي اساسي برابر نيازسنجي و شرايط و وضعيت عزيزان سيل‌زده بوده است.

مهديان ضمن اشاره به تخصيص ۲۵۰۰فقره تسهيلات اعتباري قرض‌الحسنه و جعاله تعمير مسكن براي مردم سيل‌زده منطقه لرستان از كمك‌هاي نقدي و غير نقدي در قالب تهيه كالا و مواد غذائي گزارشي به سمع و نظر استانداري لرستان رساند. همچنين خادمي استاندار لرستان اقدامات همه نهادها و دستگاه‌هاي اجرائي و كمك و مساعدت مردم را درخور شايسته دانست و در اين خصوص از اقدامات و تلاش‌هاي مجموعه بانك توسعه تعاون و حضور در مناطق سيل‌زده تقدير و تشكر كرد.


برگشت به تلکس خبرها