تلکس اخبار پولي مالي: تدابير مديرعامل بانك ملي براي مساعدت با سيل زدگان ابلاغ شد
دوشنبه، 26 فروردین 1398 - 11:49     کد خبر: 77219

اخبار پولي مالي-مديرعامل بانك ملي ايران امروز به منظور بررسي آخرين وضعيت مناطق سيل زده به استان خوزستان سفر كرد.

به گزارش اخبار پولي مالي-محمدرضا حسين زاده،مديرعامل بانك ملي ايران، در اين سفر از مناطق سيل زده استان به ويژه اهواز بازديد كرد.
بازديد از شعب، ديدار با استاندار خوزستان و شركت در جلسه شوراي هماهنگي بانك هاي استان خوزستان نيز جزو برنامه هاي اين سفر بود.
حسين زاده در جلسه شوراي هماهنگي بانك هاي استان خوزستان كه با حضور مديران عامل بانك هاي سپه، صادرات و پارسيان، معاون اقتصادي استاندار و نيز رئيس اداره امور شعب استان خوزستان برگزار شد، با بيان اين كه مردم اين استان مشقت هاي فراواني را پشت سر گذاشته اند، گفت: حادثه سيل اخير نيز مشكلات زيادي براي مردم استان به وجود آورد.
وي افزود: خوشبختانه با مديريت صحيح، از افزايش خسارات ناشي از سيل جلوگيري شد، اما خوزستان نيازمند توجه و پشتيباني است و مردم رنج ديده، از مسئولان انتظار حمايت دارند.
مديرعامل بانك ملي ايران با تاكيد بر اين كه تلاش شبكه بانكي، نهايت همكاري با مردم آسيب ديده است، اظهار كرد: امهال و پرداخت تسهيلات، يكي از مهم ترين اقداماتي است كه بانك ها مي توانند در اين مناطق انجام دهند.
حسين زاده با اشاره به اين كه شوراي هماهنگي بانك هاي استان، آمادگي شبكه بانكي براي كمك به بهبود شرايط در مناطق حادثه ديده از سيل را اعلام كرده است، ادامه داد: ما بايد كمك كنيم تا اقشار آسيب ديده بتوانند هر چه زودتر به زندگي خود بازگردند و مديران بانك هاي منطقه هم بايد همه توجه خود را به جبران خسارت ها و حمايت از آسيب ديدگان معطوف كنند.
در ديدار استاندار خوزستان با مديران عامل بانك ها، دكتر شريعتي ضمن تشكر از حضور مديران عامل بانك ها در استان خوزستان، وضعيت به وجود آمده در اين استان را تشريح كرد و به همت جهادي مردم و مسئولان در جهت جلوگيري از ورود سيل به اهواز و شهرهاي ديگر پرداخت و گفت: ميزان خسارت هاي وارده به صنايع اين استان بسيار زياد بوده و از بانك ها انتظار مي رود از بخش هاي آسيب ديده استان حمايت كنند تا سريعتر شرايط به حالت اول برگردد.
حسين زاده در اين ديدار از عزم شبكه بانكي بر همكاري و همراهي با دولت و مردم در جهت جبران خسارت ها و بازسازي مناطق آسيب ديده گفت و تاكيد كرد، حضور مديران عامل بانك ها در اهواز به معناي حمايت بانك ها از استان خوزستان است.
سعيد طاهري رئيس اداره امور شعب استان خوزستان بانك ملي ايران نيز در اين نشست ها، گزارشي از آسيب هاي وارده به منطقه و اقدامات نظام بانكي به ويژه بانك ملي ايران براي كاهش آسيب ها ارائه كرد.
مديرعامل بانك ملي ايران در ادامه اين سفر با مديران شركت "توسعه نيشكر و صنايع جانبي" ديدار كرد.
دكتر حسين زاده در اين ديدار ضمن شنيدن گزارشي از فعاليت هاي اين شركت، براي كمك به حل مشكلات پيش روي آن ها قول مساعد داد.
در ادامه سفر، حسين زاده با حضور در شعبه اهواز، ضمن بازديد از قسمت هاي مختلف شعبه با همكاران اين شعبه ديدار و گفتگو كرد. وي طي سخناني ضمن تبريك سال نو به كاركنان، از آنها در شرايط پيش آمده دلجويي كرد.


برگشت به تلکس خبرها