تلکس اخبار پولي مالي: قدرداني كميته امداد از بانك صادرات براي حمايت از مددجويان
دوشنبه، 26 فروردین 1398 - 16:37     کد خبر: 77233

اخبار پولي مالي-اخبار پولي مالي-رئيس كميته امداد امام خميني (ره) از بانك صادرات ايران براي حمايت از مددجويان مشاغل خانگي قدرداني كرد.

به گزارش اخبار پولي مالي- رئيس كميته امداد امام خميني(ره) در مراسم امضاي تفاهم‌نامه جديد اين سازمان با بانك صادرات ايران از توجه ويژه اين بانك براي حمايت از ايجاد مشاغل خانگي، با اهداي لوحي تجليل كرد.

پرويز فتاح گفت: همكاري و همدلي ايجاد شده بين بانك صادرات ايران و كميته امداد امام خميني (ره) در حمايت از اقشار ضعيف جامعه و اشتغالزايي،  فارغ از هر گونه بخشنامه و دستورالعمل، بر اساس اعتقاد قلبي مديران بانك صورت گرفته و نتايج ارزشمندي به وجود آورده است كه لازم مي‌دانم از زحمات مجموعه بانك صادرات ايران در اين خصوص تشكر كنم.
وي افزود: كميته امداد امام خميني (ره) در سال ٩٧ از محل تبصره ١٦ قانون بودجه هزار و ٤٠٠ ميليارد تومان سهميه داشته كه با افتخار مي‌توان گفت ١٠٠ درصد اين سهميه با همكاري همه بانك‌ها و به ويژه بانك صادرات ايران جذب شده است. 
فتاح با اشاره به اينكه كميته امداد ضامن معوقات حداكثر دو درصدي وام‌هاي قرض‌الحسنه پرداخت شده است، در جمع مديران شعب استان‌ها و مناطق تهران بانك صادرات ايران تاكيد كرد: وام‌هايي كه شما پرداخت كرده‌ايد، مؤثر بوده تا جايي‌كه توانسته‌ايم با ايجاد اشتغال در جامعه هدف، شرايط با ثباتي از نظر خودكفايي درآمد براي آن‌ها به وجود بياوريم كه به مرور سالانه ١٠ درصد از اين افراد با توجه به استقلال مالي، از زير پوشش كميته خارج مي‌شوند.
وي افزود: با توجه به نام‌گذاري سال جاري به نام «رونق توليد» سعي خود را براي توجه بيشتر به اقشار ضعيف در اين مسير مضاعف خواهيم كرد.
مديرعامل بانك صادرات ايران نيز در ابتداي مراسم امضاي تفاهم‌نامه جديد، گفت: پرداخت وام‌هاي قرض‌الحسنه به افراد تحت پوشش كميته امداد امام خميني(ره) منجر به رونق كسب و كار، افزايش ثروت، ارزش افزوده و ارزش آفريني شده و از اين منظر نتايج فعاليت اين كميته قابل تقدير است.
در بخشي از لوح اهدايي رئيس كميته امداد خميني(ره) خطاب به مديرعامل بانك صادرات ايران آمده است :«...از اينكه در سال ١٣٩٧  كه از سوي مقام معظم رهبري به نام حمايت از كالاي ايراني نام‌گذاري شده، با اعطاي وام قرض‌الحسنه  موجبات ايجاد اشتغال، توانمندسازي، خوداتكايي و استقلال اقتصادي خانواده‌هاي نيازمند و مورد حمايت را در عرصه خدمت به ولي‌نعمتان جامعه فراهم كرديد، صميمانه تقدير و تشكر كرده و براي ارج نهادن به اين همكاري و تعامل اثرگذار اين لوح تقدير را تقديم حضور مي‌كنم.»
در پايان اين مراسم حجت‌اله صيدي و پرويز فتاح به همراه مديران بانك صادرات ايران و مسئولان كميته امداد امام خميني(ره) از غرفه‌هاي مددجوياني كه در سال‌هاي گذشته به واسطه اعطاي تسهيلات بانك صادرات ايران موفق به راه‌اندازي واحد توليد شده و از پوشش كميته امداد خارج شده‌‍‌اند، در محوطه ساختمان برج سپهر بانك صادرات ايران بازديد كردند.

بانك صادرات ايران در سال 97 بيش از 9 هزار فقره وام قرض الحسنه مشاغل خانگي بالغ بر هزار و 576 ميليارد ريال به مددجويان كميته امداد امام خميني (ره) پرداخت كرده است.


برگشت به تلکس خبرها