تلکس اخبار پولي مالي: صدور مجوز جذب ۶۰ ميليارد دلار سرمايه خارجي
دوشنبه، 26 فروردین 1398 - 16:44     کد خبر: 77234

اخبار پولي مالي-در برنامه ششم، مجوز جذب ساليانه ۶۰ ميليارد دلار سرمايه خارجي داده شده است.

به گزارش اخبار پولي مالي-فرهاد دژپسند، وزير امور اقتصادي و دارايي، با بيان اينكه شعار رونق توليد يكي از بهترين شعارهاي ممكن براي سال ۹۸ بود، اظهار داشت: در شرايطي كه تحت تاثير تحريم‌هاي ظالمانه دشمن قرار داريم بايد با رونق در امور داخلي بسياري از محدوديت‌ها را با اتخاذ تدابير و سياست‌هاي مناسب پشت سر بگذاريم.

وزير امور اقتصادي و دارايي با تاكيد بر اينكه يكي از ضرورت‌هاي رونق توليد بهبود ضريب بهره‌برداري از ظرفيت‌هاي موجود است، افزود: تامين منابع را مي‌توان در حوزه داخلي و خارجي و با استفاده از اين ظرفيت‌ها رقم زد.

وي با اشاره به اينكه بازار سرمايه سال گذشته سال خوبي را تجربه كرده و جهشي در شاخص‌ها داشت، ادامه داد: بازار سرمايه سال ۹۸ نيز شروع خوبي داشت، اما سهم آن در اقتصاد آنقدر كه بايد نيست كه براي توسعه و گسترش بازار سرمايه بايد برنامه ويژه طراحي شود.

اين عضو كابينه دولت دوازدهم با تاكيد بر اينكه در قانون برنامه ششم توسعه مصوب شده كه دولت مي‌تواند از سرمايه‌گذاري خارجي تا ۶۰ ميليارد دلار در سال استفاده كند، تاكيد كرد: وزارت امور اقتصادي و دارايي تلاش كرد كه در بحث سرمايه‌گذاري خارجي و فاينانس از ديپلماسي خارجي استفاده كند تا عملكرد اين بخش را افزايش دهد، اما به ۶۰ ميليارد دلار نمي‌تواند دست يابد./سنا


برگشت به تلکس خبرها