ارسال مطلب    جستجوی پیشرفته    پیوندها    درباره ما    نقشه سایت    تماس با ما    جمعه، 4 فروردین 1396 - 11:36  

در بیمه های زندگی کدام گزینه اولویت دارد؟ - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    اقتصاد مقاومتی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    مجله اخبار مالی    | English  
   
   آخرین مطالب  

  نامه طیب‌نیا به مقام معظم رهبری


  سامانه 8655 پاسخگوی 24 ساعته شهروندان


  اپلیکیشن «همراه بیمه حافظ» راه اندازی شد


  امضای 117سند همکاری صنعت و معدن با شرکت های خارجی


  ۲۱۹ هیات خارجی برای همکاری با صنعت بیمه وارد کشور شدند


  جدایی صندوق های بازنشستگی راهکار افزایش ضریب نفوذ بیمه


  اوراق سلف استاندارد، راه هموار تامین مالی بنگاه های تولیدی


  بداغی، مدیرعامل شرکت تامین سرمایه امین شد


  90 شعبه کشیک بانک شهر فعال است


  رونمایی از سامانه مدیریت ارتباط با مشتریان بیمه دی


  آغاز طرح فروش عیدانه بیمه های عمر و سرمایه گذاری


  ریسک هایی که صنعت بیمه تهدید می کند


  مدیریت ریسک در پلاسکو ممکن نبود


  در سال ۹۶ بازار مسکن وارد رونق می‌شود


  انجام تمامی پروازها بر اساس زمان درج شده بر روی بلیت


  حرکت قطارها طبق ساعت رسمی کشور


  ساعت رسمی کشور یک ساعت به جلو کشیده می‌شود


  نرخ تورم اسفند ماه 95 اعلام شد


  اعضای جدید هیات مدیره بانک صادرات انتخاب شدند


  پیشخوان‌های شهرنت آماده ارائه خدمات بانکی به شهروندان


- اندازه متن: + -  کد خبر: 54149صفحه نخست » دیدگاهدوشنبه، 10 آبان 1395 - 02:41
محمد عبداله نژاد انارستانی
در بیمه های زندگی کدام گزینه اولویت دارد؟
در بیمه های زندگی کدام گزینه اولویت دارد؟- تعهدات بیمه نامه زندگی را ملاک قرار دهیم، نه ذخیره ریاضی که در ظاهر خوشایند بیمه گذار است.
  

-در چند سال اخیر تب فروش بیمه نامه زندگی بسیار داغ شده است و حال در این مقاله تلاش شده تا به این سوال که آیا در بیمه نامه لازم است تعهدات بیمه گر پررنگ شود و یا بخش پس اندازی آن؟ (که در صورت حیات بیمه شده به عنوان سرمایه یا مستمری به وی یا ذینفع او پرداخت می شود.) پاسخ داده شود.
در ایران این ذهنیت حتی از جانب شرکت های بیمه گر وجود دارد که باید سرمایه یا مستمری در انقضای مدت، پررنگ به نظر برسد تا بیمه گذار از آن استقبال کند؛ این در حالی است که ما متعهد به فروش هستیم و عمده فعالیت ما در زمینه انجام تعهدات در صورت بروز فوت، غرامت و خسارت حوادث و اخیرا هزینه های پزشکی می باشد و سرمایه گذاری و مستمری بحث آخر ما است.  
کارشناسان صنعت بیمه به جهت عدم تضییع حقوق بیمه گذار با حداقل تعهدات بیمه نامه، اقدام به مشاوره می کنند. به صورت عمومی هم از پنج برابر حق بیمه پرداختی سالانه و برخی مواقع بعضی از شرکتهای بیمه ای می توانند تا 45 برابر حق بیمه پرداختی سالانه تعهد بدهند یعنی خطر فوت عادی لحاظ نمایند و بر اساس آن سایر تعهدات از جمله از کار افتادگی، حقوق سالانه و .... انجام می شود. با بررسی و تحقیق ساده ای درمورد کشورهای صنعتی و نیمه صنعتی راحت می توان به این مسئله پی برد که در ملل توسعه یافته ابتدا بحث فروش تعهدات پررنگ است و پس از آن سرمایه دریافتی مورد بررسی قرار می  گیرد. کاش ما  هم در بحث الگوبرداری از کشورهای توسعه یافته قوی تر عمل می کردیم.
تجربه ثابت کرده است که چنانچه بیمه شده در خلال مدت اعتبار بیمه نامه مشکل پیدا کند و بیمه نامه وی جوابگو نباشد، یک مشتری ناراضی به چند ده نفر مشتری ناراضی تبدیل خواهد شد و در نتیجه آن نوعی بدبینی در آن بخش جامعه بروز خواهد کرد. پس به جد سفارش می شود تعهدات بیمه نامه زندگی را ملاک قرار دهیم، نه ذخیره ریاضی که در ظاهر خوشایند بیمه گذار است.
شخصی که سالانه یک میلیون تومان حق بیمه می دهد اگر ده درصد نیز به عنوان پله استفاده کند و قرار باشد در پایان مدت بیست سال حدود 300 میلیون دریافت دارد اگر مبلغ 280 میلیون هم دریافت کند؛ اشکال نخواهد داشت. فقط اگر این فرد در خلال مدت بیمه نامه دچار حادثه، بیماری سخت و یا فوت شود؛ به حمایت از سوی صنعت بیمه نیاز دارد. در این صورت نتیجه چه خواهد شد؟
در بسیاری از شرکت های بیمه گر، کارشناسان از قبول 30 برابر سرمایه فوت اجتناب می کنند ، از این رو توصیه می شود به طور جدی بر کار درست بیمه گری بایستیم؛ بیمه ها لازم است امنیت ناشی از حوادث و بیماری ها را برای مردم در اولویت اول قرار دهند.
 خوشبختانه در حال حاضر سود بانکی نیز طی چند مرحله جهت رونق بنگاه های اقتصادی و به ویژه بخش تولید کاهش داشته است، و این بهترین فرصت است که در این مسئله تجدید نظر و روال فروش را عوض کنیم.
یادمان باشد آفاتی که بر سر چای و تولید آن نازل کردند (طی چند دهه سود جویان آرام آرام با سر ریز کردن چای نامرغوب و غیر استاندارد از راه قاچاق به مقابله با چای وطنی پرداختند و وقتی به رنگ و طعم چای اعتراض شد. با اضافه کردن مواد شیمیایی آن را به خورد مردم دادند) و به دلیل عدم حمایت از تولید کنندگان داخلی و کیفیت پایین چای تولیدی فرصت کاملا در اختیار وارد کنندگان قرار گرفت و ذائقه مردم به سوی چای خارجی تغییر جهت داد؛ این در حالیست که همگان می دانیم بسیاری از چای موجود در بازار از راه های قاچاق وارد کشور می شود و حامل مواد شیمیایی مضر به سلامتی است.
در بحث برنج نیز همین رویه حاکم است و ذایقه هموطنان تغییر کرده است. کماکان به مصرف برنج های خارجی تمایل داریم در حالی که تقریبا همه می دانیم برج دانه بلند در هیچ کجای دنیا رشد نمی کند، درواقع آنچه که ما مصرف کننده این محصول به اسم برنج مورد استفاده قرار می دهد نشاسته همراه با مواد شیمیایی است.
نحوه مشاوره و محاسبه تعهدات:
هر انسان بالغ به طور متوسط روزانه 3500 کالری وکودکان 2500 کالری جهت سوخت و ساز بدن نیاز دارند؛ حال فرض کنید ما با هدف پس انداز، بخشی از این کالری مورد نیاز را به بدن نرسانیم و برای این کارمقدار مواد غذایی را کاهش دهیم و به فرزندمان به جای 2500 کالری روزانه 1500 کالری برسانیم؛ حاصل چه خواهد شد؟ آیا فرزندی شاداب و سرحال بدون هرگونه  عوارض جسمی و روحی تربیت شد! آیا این فرزند سال ها بدون مشکل زندگی خواهد کرد و به دوره جوانی، میانسالی و پیری می رسد؟ قطعا همه موافق هستیم چنین نخواهد شد؛ بیمه زندگی هم داستانی مشابه کالری مورد نیاز بدن دارد؛ کالری در صورتی که کمتر از حد لازم به بدن برسد باعث عوارض غیرقابل جبرانی می شود البته اگر بیشتر نیز در اختیاز بدن قرار گیرد به انباشت چربی در بدن می انجامد که عوارض خاص خود را دارد.
در بحث بیمه نباید اجازه داد همین منوال( داستان چای و برج ) حاکم شود. با بررسی و پیدا کردن نکات درست،
ویرایش آن و اطلاع رسانی درست به بیمه گذاران قبل از عوض شدن افکار و ذائقه آنها لازم است که قراردادهای مناسب منعقد گردد و بیمه گذاران به سمت کیفیت و پوشش های کاملتر بیمه زندگی هدایت شوند.
به امید اینکه هر فرد ایرانی حداقل یک فقره بیمه زندگی خریداری کند تا به سبب آن، آرامش آینده خود را در این مقوله به مانند ملل صنعتی درک کند تا در نتیجه آن امید به زندگی افزایش پیدا کند./اخبار پولی مالی

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار