ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    شنبه، 29 تیر 1398 - 07:42  

بیمه ملت کارت اعتباری صادر می کند - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  آسماری 70 ریال سود بین سهامدارن تقسیم کرد


  بیمه کارآفرین ده میلیارد تومان سود شناسایی کرد


  سامان بیمه بدنه اتومبیل پیمایشی را راهی بازار کرد


  صورت های مالی بیمه نوین تصویب شد


  آمادگی بیمه سرمد در جبران خسارات آتش‌سوزی میدان حسن آباد


  پرداخت ارز به بیش از 31 هزار زائر سرزمین وحی


  رشد ۵۲۲ واحدی شاخص بورس


  زیان هر سهم "خودرو" افزایش یافت


  سود هر سهم "ذوب" افزایشی بود


  مقاوم سازی اقتصاد داخلی از طریق رونق تولید میسر می شود


  قیمت سکه به ۳ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان رسید


  فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری در بانک کشاورزی


  بیمه مرکزی شرکت سایپا را تحریم داخلی کرده است


  بانک ملی باید نیاز مشتریان را بشناسد و بر اساس نیاز مشتری گام بردارد


  ​عبور «وبصادر» از زیان در تحلیل‌های فعالان بازار سرمایه


  صورت‌های مالی بیمه البرز تصویب شد


  همکاری بانک تجارت و صندوق نوآوری و شکوفایی


  بهای جهانی طلا ریزش کرد


  واریز یارانه نقدی تیر؛ امشب


  رئیس صندوق بین المللی پول استعفا کرد


- اندازه متن: + -  کد خبر: 54583صفحه نخست » خبر اولجمعه، 21 آبان 1395 - 21:27
صنعت بیمه نیازمند فرهنگ سازی است
بیمه ملت کارت اعتباری صادر می کند
بیمه ملت کارت اعتباری صادر می کنداخبار پولی مالی- کمیته ای متشکل از سندیکا و مدیران عامل صنعت بیمه در کنار شورای عالی بیمه و بیمه مرکزی برای تعیین قیمت بیمه اجباری حوادث طبیعی تشکیل شده است.
  

به گزارش اخبار پولی مالی- علیرضا ابراهیم پور، مدیرعامل بیمه ملت با حضور در غرفه نشریه تخصصی اخبار مالی و سایت اخبار پولی مالی در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ما در رابطه با برنامه های جدید بیمه ملت گفت: بیمه نامه «تحصیل فرزندان» در بیمه ملت راه اندازی شده است؛ در این باره باید فرهنگ سازی صورت گیرد تا مردم از اینکه چگونه و به چه نحوی فرزندان خود را بیمه کنند، مطلع شوند. 

ابراهیم پور ادامه داد: سرپرست خانواده با استفاده از این نوع بیمه‌نامه می‌تواند با پرداخت حق بیمه علاوه بر برخورداری از پوشش های بیمه‌ای، از محل پس‌اندازها و ذخایر ایجاد شده، سرمایه ای مطمئن برای تأمین هزینه تحصیلات عالی فرزندانش ایجاد کند . 
وی خاطرنشان کرد: چنانچه بیمه‌شده سرپرست خانواده تا پایان مدت بیمه‌نامه در قید حیات باشد، مبالغ سرمایه تحصیل و سرمایه حاصل از مشارکت در منافع به ذینفع فرزند پرداخت می شود و چنانچه وی در خلال مدت قرارداد فوت کند، پس از آن حق بیمه‌ای از بیمه‌گذار دریافت نمی‌شود در حالی که سرمایه‌ی فوت مندرج در بیمه‌نامه بلافاصله به ذینفع سرمایه فوت پرداخت شده و در پایان قرارداد سرمایه تحصیل به اضافه سرمایه‌ای که از محل مشارکت در منافع حاصل شده است به ذینفع سرمایه‌ی تحصیلی فرزند پرداخت خواهد شد. 
مدیرعامل بیمه ملت با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه های جدید بیمه ملت؛ اعطای کارت های اعتباری است؛ اظهار داشت: این مورد یکی از اقدامات انحصاری بیمه ملت است؛ به این معنا که شرکت های طرف قرارداد ما می توانند طبق قرارداد برای پرسنل خود این کارت اعتباری را درخواست کنند. 
ابراهیم پور ادامه داد: این کارت اعتباری دارای اعتبار مشخصی از 2 تا 10 میلیون تومان است و قابلیت افزایش هم دارد. کارکنان دارنده این کارت می توانند وارد شبکه ای شوند که توسط ما در نظر گرفته شده است و تمام مایحتاج یک زندگی از پوشاک، خوراکی، لوازم صوتی و تصویری، سفر و سایر احتیاجات را از این شبکه به صورت قسطی خریداری کنند و بعدا این مبلغ از حقوق آن ها کسر خواهد شد. هر قسطی که پرداخت شود؛ درنهایت کارت آن ها بلافاصله به صورت اتوماتیک شارژ می شود. 
وی با بیان اینکه بازپرداخت اقساط نزد فروشگاه ها بیمه می شود؛ گفت: یعنی فروشگاه ها از این موضوع نگرانی نخواهند داشت و فرد دارنده کارت در هر فروشگاهی که مایل است می تواند خرید خود را انجام دهد؛ بدون اینکه چکی پرداخت و یا ضامنی معرفی کند. اسامی فروشگاه های طرف قراداد ما در سایت بیمه ملت اعلام شده است و در این راستا تقریبا در 15 استان کشور این فروشگاه های بزرگ مستقر هستند و تهران هم کاملا تحت پوشش قرار دارد. 
ابراهیم پور با بیان اینکه ارائه این کارت ها یک خدمت جدید و باعث توسعه اقتصادی می شود به اخبار پولی مالی گفت: همچنین این کارت های اعتباری به تولیدکنندگان کشور جهت رونق تولید کمک می کند و باعث رشد اقتصاد مقاومتی می شود. همچنین قدرت خزید مصرف کنندگان و بیمه گذاران را ارتقا می بخشد. 
مدیرعامل بیمه ملت با اعلام اینکه که در حال حاضر 50 هزار نفر از کارت های اعتباری بیمه ملت استفاده می کنند؛ اظهار داشت: هم اکنون در 600 فروشگاه امکان استفاده از این کارت وجود دارد. در حال افزایش سقف کارت های اعتباری هستیم و برای یک میلیون تومان هدف گذاری انجام شده است. 
ابراهیم پور در ادامه به طرح «کارت سلامت درمان» بیمه ملت هم اشاره ای داشت و متذکر شد: این نوع کارت از جمله کارت های جدیدی است که به سپرده زندگی پیوند زده شده است. در این راستا هر فردی می تواند یک میلیون یا 100 میلیون به عنوان سپرده زندگی قرار دهد. این طرح به 2 گونه انجام می شود؛ فرد می تواند به سپرده خود کاری نداشته باشد و سود آن طبق ضوابط و مقررات داده شود و یا اینکه اگر نیازی داشته باشد می تواند برداشت کند و دوباره مبلغی سپرده گذاری کند. 
وی ادامه داد: این کارت قابلیت پوشش حادثه، از کارافتادگی و یا فوت را نیز دارد و قرار است به کارت درمان وصل شود؛ یعنی اگر فرد یک میلیون سپرده گذاری کند؛ دارای یک کارت اعتباری یک میلیون تومانی خواهد شد و می تواند در بیمارستان های طرف قرارداد ما خدمات درمانی دریافت کند. همچنین این نوع کارت ها در صورت استفاده، قابلیت شارژ شدن دارند. 
ابراهیم پور با بیان اینکه سود کارت های اعتباری «سلامت درمان» 16 درصد تعیین شده است؛ اظهار داشت: البته ما مشارکت در منافع داریم؛ یعنی در پایان سال حساب می شود تا ببینیم عملیات سرمایه گذاری چقدر بوده تا متناسب با آن پرداخت کنیم. برای مثال، سال 94، 26 درصد و سال 93، 30.7 درصد سود پرداخت شد. در حال حاضر بالاترین نرخ سود بانک و بیمه مربوط به بیمه ملت است. 
وی در پاسخ به این پرسش که نظر شما در رابطه با فروش اوراق مشارکت توسط شرکت های بیمه برای افزایش سرمایه چیست؛ گفت: فکر خوبی است؛ به هر حال یک منبع تامین مالی به حساب می آید. البته این اوراق مشارکت، نسبت به تسهیلات دریافتی از بانک ها هزینه بالایی دارند. به هر حال بیمه هایی که مشکل افزایش سرمایه دارند می توانند از این اوراق به عنوان یک منبع استفاده کنند. شرکت ما این مشکل را ندارد و سرمایه 285 میلیارد تومانی ما در حال ثبت است و تا پایان سال هم 400 میلیارد تومان ثبت خواهد شد که سقفی است که بیمه مرکزی در نظر دارد. 
مدیرعامل بیمه ملت متذکر شد: افزایش سرمایه ما از محل مطالبات و بخشی هم از محل تجدید ارزیابی است. 
ابراهیم پور در رابطه با وضعیت شرکت بیمه ملت در بازار بورس گفت: در حال حاضر وضعیت خوبی در بازار بورس داریم و موقعیت ما رو به رشد است. قطعا پرتفوی ما افزایش پیدا می کند، هرچند سهم ما در بازار زیاد نبوده و سعی کردیم با بهره گیری از استراتژی مدیریت قبلی، با عملیات بیمه گری به سرعت سهم خود را در بازار به طور سنجیده، هدفمند و با مدیریت ریسک افرایش دهیم؛ البته نه به هر قیمتی و با هر نرخی؛ چون متاسفانه نرخ شکنی زیاد اتفاق می افتد. 
به گفته وی؛ تا پایان امسال سهم خود را در بازار بورس بورس افزایش می دهیم و بیمه ملت برای سال آتی، جهش بسیار خوبی خواهد داشت. 
ابراهیم پور درباره میزان فروش بیمه ملت در بیمه های زندگی خاطرنشان شد: در حال حاضر،17 درصد پرتفوی ما شامل بیمه های زندگی است. البته تا 30 درصد هدف گذاری شده است و جزء هدف گذاری های اصلی ما محسوب می شود. قطعا بر روی بیمه های زندگی باید کار زیادی صورت گیرد تا رشد کنند. 
وی ادامه داد: تبلیغات و توسعه شبکه فروش هم از جمله برنامه های ما هستند و قرار است به توسعه آیین نامه شماره 54 بیمه زندگی نیز اقدام کنیم؛ این شبکه توسعه خوبی دارد و قطعا سهم بیمه های زندگی ما در آینده نزدیک افزایش زیادی خواهد داشت. 
ابراهیم پور در پاسخ به این پرسش که بیمه ملت در زمینه آموزش چه اقداماتی انجام داده است؛ اظهار داشت: مرکز آموزش مستقلی برای بیمه ملت راه اندازی شده است. درواقع بیمه ملت به جایی رسیده که یک مرکز آموزش حرفه ای برای پرسنل و شبکه فروش خود داشته باشد. 
وی ادامه داد: این مرکز آموزشی در خیابان ولیعصر تاسیس شده و تمام امکانات آموزشی به روز در این محل مستقر شده است. برنامه ریزی منسجم آموزشی در دست اجرا است و در این راستا تا 10 روز آینده نمایندگان تخصصی، کل شبکه، نمایندگان بیمه عمر و نمایندگان جدید را تحت آموزش قرار می دهیم. این برنامه ریزی قابلیت توسعه نیز دارد و قرار است خارج از مجموعه، صنعت و افراد نیازمند را هم دربرگیرد. 
مدیرعامل بیمه ملت در پاسخ به این پرسش که تصویب صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی در مجلس چه تاثیری بر صنعت بیمه خواهد گذاشت، و چه تدبیری باید اتخاذ شود تا سرنوشتی مشابه بیمه اجباری شخص ثالث پیدا نکند؛ گفت: در حال حاضر در شورای عالی بیمه، بیمه مرکزی و سندیکا بر روی این موضوع کار می شود تا بتوانند یک نرخ مناسبی را در نظر بگیرند؛ چون بخشی از آن را مردم باید پرداخت کنند. البته عدد مناسبی است و بزرگ نیست و دولت هم دراین راستا کمک می کند. 
وی با تاکید بر ضروری بودن بیمه حوادث طبیعی به اخبار مالی گفت: از آنجایی که کشور ما به طور مرتب در معرض تهدید حوادث طبیعی قرار دارد؛ اجباری شدن این امر یکی از اقدامات خوب دولت محسوب خواهد شد. این نوع بیمه نامه ها نیاز مردم است و باید در جامعه وجود داشته باشد؛ بنابراین بیمه مرکزی باید کمک کند تا این موضوع نهادینه و جاری و ساری شود. قطعا بیمه همگانی حوادث طبیعی؛ مشکلات بیمه اجباری شخص ثالث را نخواهد داشت. 
ابراهیم پور در رابطه با بحث قیمت گذاری خارج از صنعت بیمه هم گفت: خوشبختانه صنعت بیمه بر این مسئله پافشاری می کند؛ یعنی کمیته ای از سندیکا و مدیران عامل صنعت بیمه در کنار شورای عالی بیمه و بیمه مرکزی تشکیل شده و در جلسات برگزار شده هرکدام از افراد حاضر در صنعت بیمه و دولت نقطه نظرات خاص خود را ایراد کرده اند و هنوز نتوانسته اند بر روی عدد مشخص به تفاهم برسند؛ ولی در آخرین جلسه معلوم شد که این تفاهم دست یافتنی است. امیدواریم یک نرخ خوب محقق شود؛ چراکه این مسئله امنیت برای مردم به وجود می آورد. 
وی همچنین به «بیمه درمان خانواده» بیمه ملت هم اشاره ای داشت و گفت: شما از این طریق می توانید خانواده خود را به طور فردی بیمه کنید؛ به تعبیری یک خانواده 4 نفره می تواند بیمه درمان تکمیلی را خریداری و از خدمات استفاده کند. این بیمه نامه به مدت 2 سال است که اجرایی شده است و درصددیم که آن را توسعه ببخشیم. همچنین گفتنی است برای خانواده خبرنگاران هم موردی در حال آماده شدن است. 
ابراهیم پور ادامه داد: بیمه نامه درمان خانواده به همراه بیمه گروهی عدد خوبی را به خود اختصاص داده و استقبال خوبی هم از این طرح شده است؛ ولی به دلیل عدم تبلیغات، برای افراد زیادی ناشناخته مانده است. البته در کمپین تبلیغاتی ماه آینده حتما به این بیمه نامه های جدید اشاره می شود. 
وی در پایان به طرح «همراه ملت» اشاره کرد و به اخبار پولی مالی گفت: طرح تازه شروع شده؛ اما استقبال از آن خوب بوده است و انتظار ما این است که بیشتر شود. یک نوع فرهنگ سازی است و فرد با گرفتن یک کد 707 می تواند ثبت نام و خدمات بیمه ای دریافت کند./ اخبار پولی مالی 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار