ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    چهارشنبه، 4 بهمن 1396 - 01:30  

تغییر استراتژیک در بیمه ملت - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    اقتصاد مقاومتی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  حضور فعال بانک پاسارگاد در هفتمین همایش بانکداری الکترونیک


  ختلال موقت در برخی خطوط تلفن بانک ملی ایران


  بانک آفیسر وجه تمایز بانک ملی است


  نظام پولی با تغییراتی روبرو می شود


  نقش انکار ناپذیر استارت آپ ها در اشتغال و رشد اقتصادی


  بانک ملی حائز رتبه نخست پرداخت تسهیلات رونق تولید


  گشایش همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت


  بانک شهر 8 هزار بن کتاب توزیع کرد


  شاخص 98 هزار و 221 واحدی شد


  افزایش حقوق کارمندان هدفمند می شود


  حداکثر پاداش پایان خدمت در سال ۹۷ چقدر است


  چگونگی امهال وام در مناطق زلزله زده تصویب شد


  بانک کشاورزی 9 هزارمیلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد


  شرکت دانش بنیان زیست دارو دانش افتتاح شد


  چهارمین همایش ملی مدیریت جهادی برگزار شد


  پرداخت سود اوراق مشارکت شرکت پالایش نفت بندرعباس آغاز شد


  ارتقاء نقش پست بانک در توسعه مناطق روستائی


  قیمت طلای جهانی افزایش می یابد


  واردات طلای هند در سال 2017 افرایش یافت


  کاهش قیمت جهانی بیت کوین به نفع قیمت طلا است


- اندازه متن: + -  کد خبر: 54993صفحه نخست » خبر اولسه شنبه، 2 آذر 1395 - 21:00
ابراهیم پور اعلام کرد
تغییر استراتژیک در بیمه ملت
تغییر استراتژیک در بیمه ملتاخبار پولی مالی-حضور بیمه گران اتکایی خارجی یک فرصت است؛ توان شرکت های بیمه داخلی چندان زیاد نیست؛ لذا باید از بیمه گران خارجی با حفظ منافع خود بهره ببریم.
  

به گزارش اخبار پولی مالی، علیرضا ابراهیم پور، مدیرعامل بیمه ملت در نشست خبری که روز سه شنبه دوم آذر ماه 1395 در محل دفتر مرکزی این شرکت برگزار شد نخست به ارایه دیدگاه های خود از شرایط موجود صنعت بیمه و همچنین فعالیت های شرکت متبوع خود پرداخت و سپس به پرسش های خبرنگاران پاسخ گفت.

ابراهیم پور در بخش نخست نشست خبری با اعلام این که همچنان عمده ترین مشکل صنعت بیمه ضعف بستر فرهنگی در کشور  است افزود: در این صنعت انحصار همچنان مشاهده می شود به صورتی که ۵۰ در صد صنعت بیمه در اختیار یک شرکت بیمه ای دولتی است و از این رو شرکت های خصوصی با مشکل مواجه شده اند.
وی ادامه داد: در صنعت بیمه با مشکلات عدیده ای مواج هستیم در این باره که می توان به ساختار عملکردی بیمه، وجود نرخ های تکلیفی، عدم اعتقاد به صنعت بیمه در سالم سازی اقتصاد کشور،ضعف در قوانین و مقرارت و... اشاره کرد.
مدیر عامل بیمه ملت با تاکید بر این نکته که بیمه باید از حالت تجمللی درآید و تبدیل به یک ضرورت شود برای مردم افزود: رسانه ها در فرهنگ سازی بیمه در بین اقشار جامعه نقش کلیدی دارند.
ابراهیم پور در بخش دیگری از سخنان خود به راهبردهای هفت گانه شرکت بیمه ملت را به ترتیب زیر برشمرد: پذیرش ریسک و تولید پرتفوی، برقراری حاکمیت شرکتی،توسعه و ارتقای شبکه فروش، حفظ و ارتقاء سرمایه های  انسانی، توجه به نیاز های مشتریان، افزایش کیفیت خدمات، حفظ توانگری مالی و وصول مطالبات.
وی درباره دیگر فعالیت های شرکت بیمه ملت توضیح داد: در بخش بیمه های زندگی شش نوع بیمه نامه تحت عنوان های بیمه عمر و سرمایه گذاری،بیمه مستمری زنان خانه دار ،بیمه مستمری پایه و مکمل سنوات ، بیمه تحصیل فرزندان ،بیم جهیزیه و بیمه تامین سرمایه اشتغال طراحی شده است.
مدیر عامل شرکت بیمه ملت افزود: بیمه درمان خانواده و بیمه کارت اعتباری نیز بیمه نامه جدیدی است که توسط بیمه ملت به صورت انحصاری به بازار عرضه شده است.

 ابراهیم پور در بخش دیگری از جلسه خبری با بیان این که یک تغییر پروسه استراتژیک در بیمه ملت اتفاق افتاده و چرخشی به سمت بیمه گری صورت گرفته است افزود: بیمه اتکایی جزء بیمه هایی است که برای ما بسیار حائز اهمیت است؛ الان هم در دستور کار قرار دارد. ما جزء چهار شرکتی هستیم که این مجوز قبول اتکایی و هم پذیرش ریسک را از خارج در اختیار داریم ، این یک مزیت است و ارتباطات خوبی هم با شرکت های خارجی که به ایران آمده اند برقرار کرده ایم و در این راستا جلساتی برگزار شده است. در همین رابطه قرار است امروز هم هیات دیگری وارد کشور شود.
وی تصریح کرد: برنامه اصلی ما توسعه بیمه های زندگی و خانواده است؛ این در حالی است که بیمه های درمان به صورت پاشنه آشیل درآمده اند؛ در واقع در حال حاضر بیمه نامه ثالث در رده دوم پس از بیمه های درمان قرار دارد و قطعا اگر مدیریت نشود؛ مخرب است و هزینه های ناشی از آن شرکت های بیمه را دچار مشکل خواهد کرد.
ابراهیم پور افزود: همین الان هم نسبت خسارت درمان بسیار بالا است؛ لذا ما در بخش درمان تا حدودی اندیشمندانه و با برنامه کار کردیم. در این راستا توانستیم ریسک را هم به نسبت کنترل کنیم. به نظر می رسد در این حوزه هم می توان خدمات بهتری ارائه کرد و هم ریسک را پایین آورد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر در حدود 17 درصد پرتفوی بیمه ملت را بیمه های زندگی تشکیل می دهد؛ گفت: این در حالی است که نزدیک به 50 درصد پرتفوی هم هنوز به بیمه اتومبیل اختصاص دارد.

به گفته ابراهیم پور قطعا رویکرد این است که بیمه های زندگی را افزایش دهیم؛ حداقل بیمه های زندگی باید یک نسبت 40 درصدی را در پرتفوی ما پوشش دهند.
مدیرعامل بیمه ملت در رابطه با ترکیب سهامداران این شرکت نیز گفت: در این زمینه اتفاق جدیدی رخ نداده است؛ صندوق بازنشستگی کشوری، شرکت صبا تامین متعلق به تامین اجتماعی و شستا، بیمه ایران، کروز و بنیاد تعاون بسیج ترکیب سهامداران ما را تشکیل می دهند و این ترکیب جدیدی نیست.
مدیر عامل بیمه ملت با اشاره به اینکه اتفاق جدیدی که در بیمه ملت رخ داده این است که ما از پتانسیل سهامداران خود استفاده می کنیم؛ گفت: تا کنون بیمه ملت به هیچ وجه از این پتانسیل استفاده نمی کرد؛ در این استا ما ارتباطاتی را ایجاد کردیم. ما با سهامداران خود مذاکراتی را شروع کرده ایم تا بتوانیم سهم بازارخود را تغییر دهیم و وضعیت را از یک درصد سهم بازار خارج کنیم.
وی اعلام داشت: در رابطه با بیمه های زندگی هم برنامه هایی مدنظر داریم؛ و در بحث صندوق بازنشستگی، یک بیمه زندگی در حال طراحی شدن است که یک بخشی از آن را به عنوان هدیه درشب عید به بازنشستگان خواهیم داد.
به گزارش اخبار پولی مالی،ابراهیم پوتوضیح داد: ما وجوه مربوط به بیمه زندگی را جدا کرده ایم؛ البته این موضوع الزام بیمه مرکزی هم می با با این حال بیمه ملت در این زمینه پیشقدم بوده است.
مدیرعامل بیمه ملت با بیان اینکه خسارت های این شرکت طی این 9 سال کمی افزایش پیدا کرد؛ اظهار داشت: امید می رود که سال بعد باتوجه به برنامه های اتخاذ شده، با کاهش نسبت خسارت مواجه شویم. البته اکنون در حال مدیریت این خسارت ها هستیم.
وی با اشاره به اینکه بیمه مرکزی، توسعه شبکه فروش و ایجاد شعبات را مطرح کرده است؛ گفت: ما تنها بیمه ای هستیم که شعبه نداریم و از طریق نمایندگان خود کار می کنیم؛ لذا در این قضیه یکسری مشکلاتی هم دیده می شود یعنی زمانی که می خواهیم در مناقصه شرکت کنیم به ما گفته می شود که شعبه ندارید و این باعث می شود تعدادی از مناقصه ها را از دست بدهیم. البته ایجاد شعبات به صورت گام به گام در برنامه های ما قرار دارد.

ابراهیم پور در رابطه با بحث مطالبات معوق نیز اذعان داشت: در این بحث هم مطالبات سازمانی بزرگ وجود دارد و هم خرد. اما عمدتا خرد است و همچنین چند لایه است. بخشی از مطالبات ما مربوط به سود سهام ناشی از سرمایه گذاری است. بخشی هم به افرادی که بیمه زندگی خریداری و اقساط را واریز نکرده اند و یا برخی به سازمان ها برمی گردد.
وی ادامه داد: از نظر حجمی با توجه به آنچه که در صنعت بیمه دیده می شود؛ وضعیت بیمه ملت چندان بد نیست. به جز بیمه نامه قرارگاه خاتم که یه عدد قابل توجهی را شامل می شود مابقی اعداد ریزی هستند که باید یک تیم آن ها را پیگیری کند.

وی افزود:در این سه ماهی که من در بیمه ملت مستقر شده ام؛ چیزی نزدیک به 40 میلیارد تومان را گرفته ایم. حق بیمه معوقی مربوط به هواپیمایی آسمان هم بوده که با کمک رئیس صندوق بازنشستگی کشوری، آن هم حل شده است.
ابراهیم پور در رابطه با بیمه گران اتکایی خارجی نیز گفت: این یک فرصت است؛ توان شرکت های بیمه داخلی چندان زیاد نیست؛ لذا باید از بیمه گران خارجی با حفظ منافع خود بهره ببریم. و به نظر می رسد می توان ضعف مالی که در صنعت بیمه وجود دارد را بسیار هوشمندانه و هدفمند با ورود این بیمه گران خارجی رفع کرد. البته با ورود بیمه گران خارجی به صنایع ما و بیمه گری آن ها موافق نیستم بلکه از آن ها باید در پروژه های بزرگ بهره گرفت.

   
  

اخبار مرتبط:

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار