ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    سه شنبه، 29 خرداد 1397 - 20:54  

چرا ریسک پذیر ها، ریسک نمی کنند - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    حمایت از کالای ایرانی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  همتی به چین می رود؛ سلیمانی به آفریقا


  60 میلیاردتومان سرمایه گذاری جدید بیمه آسیا


  جهانی شدن مدیریت ریسک های اقتصادی


  تقدیر از خدمات پست بانک ایران در روستاها و مناطق محروم


  رونمایی از پروژه صندوق زمین و ساختمان نارون


  راهکارهای امنیتی همراه بانک تشریح شد


  عملکرد بانک کشاورزی در استان هرمزگان مورد قدردانی قرار گرفت


  افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان مغایر بودجه سال ۹۷ است


  ضرورت توجه به اعتبار مالی متقاضیان در ارائه نوع دسته چک


  استقرار مدل جایزه ملی کیفیت سازمان تأمین اجتماعی


  اجرای طرح جامع اصلاح نظام بانکی


  دولت با کسری بودجه سیستماتیک مواجه است


  صورت های مالی سال 96 بیمه پارسیان منتشر شد


  2 میلیارد یورو پروژه با منابع سه بانک خارجی در ایران اجرا شد


  اعلام قیمت طلاو سکه در بازار + جدول


  افزایش ساعات کاری ادارات مالیاتی


  افزایش تقاضا برای واردات به معنای ارزان بودن نرخ ارز نیست


  تعرفه حمل بار در سال ۹۷ افزایش نمی یابد


  سیاست‌های مالی ایران بر اساس چرخه درآمد نفت است


  باقری معاون امور بانکی، بیمه و شرکتهای دولتی شد


- اندازه متن: + -  کد خبر: 55820صفحه نخست » دیدگاهیکشنبه، 28 آذر 1395 - 18:12
محمد عبداله نژاد انارستانی
چرا ریسک پذیر ها، ریسک نمی کنند
چرا ریسک پذیر ها، ریسک نمی کننداخبار پولی مالی- ما از نظر استفاده از تکنولوژی وضعیت بسیار بالا و پایینی داریم نمودار ما صفر و صد است.
  

-ما ا از نظر استفاده از تکنولوژی وضعیت بسیار بالا و پایینی داریم نمودار ما صفر و صد است.

اما چرا صفر؟

زیرا  در حال حاضر ما از نرم افزارها و سخت افزارهایی استفاده می کنیم که جهت تولید و توسعه آن هیچ گونه حرکتی نداشته ایم نمونه بارز آن، ما در زمینه تولید سخت افزار ، رایانه های مخصوص در بخش نانو وارد کننده مطلق هستیم.
با توجه به اینکه وارد عرصه کار هم بنا به دلایل سیاسی نشدیم؛ پس صرفا مصرف کننده هستیم و در صورت نبود سخت افزار قطعا با بن بست مواجه خواهیم شد.
درمورد نرم افزار نیز شرایط به همین صورت است؛ چون با تولید ریشه ای نرم افزار، آشنایی ریشه ای نداریم و تمام تکنولوژیها را به صورت روزمره مورد استفاده قرار می دهیم، برای مثال اگر موتور جست وجوگر در اینترنت به ما سرویس ندهند وضع ما در ایران چطور خواهد شد؟
اما چرا صد؟
به این دلیل که زحمتی در این راستا نکشیده ایم و فقط از محصولات دیگر جوامع استفاده کرده ایم؛ البته این موضوع الزاما نقطه ضعف نیست ؛مشکل این است که در حال حاضر بخش بزرگی از نرم افزار های مورد استفاده ما در صنعت بیمه وصله و پینه و نسخه برداری از کشورهای دیگر است و این خود بخش بزرگی از نارضایتی و بروز مشکلات را سبب می شود.
تکنولوژی:
(اینترنت) مثل رودخانه خروشان است؛ اگر خلاف آن شنا کنیم شاید مدت کوتاهی آدرنالین خونمان بالا برود ولی خسته؛ خسته و از پای می افتیم حتی غرق می شویم، در نظر بگیریم بنده در منزل خود روی کاناپه لم داده ام و با گوشی همراه خود کار صدور و یا تمدید بیمه نامه شخص ثالث خودرو و یا... صادر می کنم، امروز باید حضور فیزیکی در یکی از دفاتر بیمه و یا حداقل مشاور بیمه ای داشته باشیم و آشنایی پنجاه درصدی عمومی با این صنعت؛ در غیر اینصورت در صدور و نوع بیمه نامه مشکلاتی بروز می کند. ولی با وجود اینترنت و استفاده از آن برای مردم و بیمه گران بحث اتکایی و بین الملل سریع صورت می گیرد.
تکنولوژی چیست؟
نوعی استارت آپ هایی که برنامه سنتی مالی را به نرم افزارهای جدید گره می زند.
مثال: بیمه گذار می خواهد کارگاه خود را بیمه کند.
بیمه مسئولیت :
پیامی از طریف اینترنت برای دفتر نمایندگی می آید. بلافاصله بدون فوت وقت کلیه اطلاعات شخص موسس و صاحب کارگاه و اطلاعات مالی و سخت افزاری مواد اولیه و خط تولید و و و در اختیار ماست.
اطلاعاتی که امروزه با کلی زحمت به دست می آید در خیلی از موارد نیز ناقص می باشد؛ اما تکنولوژی همه اطلاعات لازم را در اختیار ما قرار می دهد و به راحتی نرخ و بیمه نامه آن به صورت استفاده از تکنولوژی در اختیار بیمه گذار قرار می گیرد و در ادامه حق بیمه نیز به صورت خودکار به حساب بیمه گر واریز می شود.
در نظر بگیریم بیمه کردن یک باب کارگاه صنعتی در اطراف شهر به کمک «فین تک» از نظر زمانی و هزینه چقدر به کمک ما خواهد آمد. در کشور ما فعلا عملیات بانکی ارزان است؛ اما اگر در آینده از فین تک ها استفاده نشود قطعا مقرون به صرفه نخواهد بود. لذا بانک ها و بیمه ها مجبورند جهت ارائه خدمات، هزینه های دریافتی را افزایش دهند یا از تکنولوژی های نوین استفاده کنند.
پس سهولت در انجام امور بیمه ای و سهولت در زمان خسارت، پایین آمدن زمان صدور بیمه نامه ها و زمان دریافت خسارات، ارتباط با سایر نقاط دنیا، استفاده از خدمات بیمه ای یا بانکی ملل دیگر و... از مزایای حداقلی استفاده از فین تک می باشد.
وضعیت تعامل:   
در صنعت بیمه در دهه هشتاد ما سه گام به جلو  پریدیم. نمونه بارز آن پرداخت حق بیمه های بیمه نامه های زندگی که مردم قبل از باید در صف های طولانی منتظر می ماندند و حال نیاز به حضور در پشت باجه ها نیست و حتی در منزل نیز می توانند حق بیمه خود را از طریق اینترنت پرداخت کنند.
حضور پر رنگ شرکتهای بیمه ای در بازار بورس کشور نیز باعث رونق هر چه بیشتر این بازار گشته است.
صنعت بیمه کشور :
کماکان حصار کشی دیده می شود؛ باید اجازه ورود بیمه گران حرفه ای به کشور را بدهیم. استفاده از بیمه گران کشورهای کوچک و ضعیف راهکار موقت می باشد. قطعا باید وارد بازارهای جهانی بشویم و برای ورود به بازارهای جهانی باید اجازه ورود آنان را به بازار بیمه ای کشور خود بدهیم و بستر و تکنولوژی را جهت همخوانی آنان آماده کنیم، ضمن اینکه همه بیمه گران صنعت بیمه کشور نیاز مبرم به آموزش دارند، به ویژه در رشته زبان انگلیسی بسیار ضعیف عمل کردیم. بسیاری از تعاریف ما از بیمه نامه ها مبتد ی و سطحی می باشند. در این راستا نیاز به تجدیدنظر اساسی داریم.

دلیل :
دلایل زیادی وجود دارد؛
یک بخش از دلایل مربوط به مقوله فرهنگی است که در حوزه بیمه کمتر بر روی آن کار شده است.
دلیل دیگر می تواند ناشی از لرزش های تحریم باشد و کماکان پس لرزهای آن دیده می شود (این موضوع باعث ضعف اقتصاد کشور گشته و ما را تا حد صفر و حتی زیر صفر در بحث رکود کشانده است).
 و دلیل دیگر هم می تواند کنترل دولت در بحث نقدینگی باشد. عدم وجود نقدینگی در جامعه و مشکلات حاصل از آن.
امروزه ترس و خوف به جان صنعت افتاده
چطور سرمایه داشته را حفظ کنیم؟
چطور در این بازار، از نظر پرتفوی کسل کننده عقب نمانیم؟  
چطور خسارت بدهیم که متضرر نشویم؟
و سایر سوالات ...
همه و همه این موارد باعث می شوند شرکت های ریسک پذیر (بیمه ای) در بازار سرمایه، ریسک نکنند.

   
  

اخبار مرتبط:

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار