ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    سه شنبه، 29 خرداد 1397 - 20:51  

همه باید مدیریت ریسک و ایمنی را فرابگیرند - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    حمایت از کالای ایرانی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  همتی به چین می رود؛ سلیمانی به آفریقا


  60 میلیاردتومان سرمایه گذاری جدید بیمه آسیا


  جهانی شدن مدیریت ریسک های اقتصادی


  تقدیر از خدمات پست بانک ایران در روستاها و مناطق محروم


  رونمایی از پروژه صندوق زمین و ساختمان نارون


  راهکارهای امنیتی همراه بانک تشریح شد


  عملکرد بانک کشاورزی در استان هرمزگان مورد قدردانی قرار گرفت


  افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان مغایر بودجه سال ۹۷ است


  ضرورت توجه به اعتبار مالی متقاضیان در ارائه نوع دسته چک


  استقرار مدل جایزه ملی کیفیت سازمان تأمین اجتماعی


  اجرای طرح جامع اصلاح نظام بانکی


  دولت با کسری بودجه سیستماتیک مواجه است


  صورت های مالی سال 96 بیمه پارسیان منتشر شد


  2 میلیارد یورو پروژه با منابع سه بانک خارجی در ایران اجرا شد


  اعلام قیمت طلاو سکه در بازار + جدول


  افزایش ساعات کاری ادارات مالیاتی


  افزایش تقاضا برای واردات به معنای ارزان بودن نرخ ارز نیست


  تعرفه حمل بار در سال ۹۷ افزایش نمی یابد


  سیاست‌های مالی ایران بر اساس چرخه درآمد نفت است


  باقری معاون امور بانکی، بیمه و شرکتهای دولتی شد


- اندازه متن: + -  کد خبر: 60279صفحه نخست » خبر اولجمعه، 15 اردیبهشت 1396 - 14:53
در همایش مدیریت ایمنی ساختمان های بلند مرتبه اعلام شد
همه باید مدیریت ریسک و ایمنی را فرابگیرند
همه باید مدیریت ریسک و ایمنی را فرابگیرنداخبار پولی مالی- بیمه تجارت نو به فکر ایجاد ساختار جدیدی در بیمه است تا در حوزه‌های ایمنی ساختارهای جدید و مفیدی را تعریف کند.
  

به گزارش اخبار پولی مالی، همایش مدیریت ایمنی ساختمان‌های بلندمرتبه تهران توسط بیمه تجارت نو در سالن همایش ساختمان اعتباری بانک تجارت برگزار شد. در این نشست، عباس‌زادگان مدیرعامل بیمه تجارت نو و تعدادی دیگر از مدیران و کارشناسان پیرامون موضوع این همایش سخنرانی کردند.

محمد عباس‌زادگان در بخشی از صحبت‌هایش در این همایش گفت:مدیریت ریسک و ایمنی ساختمان‌ها را نه‌تنها مدیر ساختمان‌ها بلکه تمام افراد باید بدانند. اگر در ساختمان‌ها حادثه‌ای رخ دهد بر اساس قانون مدیر ساختمان جداگانه مسئولیت دارند.

وی ادامه داد: در تمام ساختمان‌های بلندمرتبه تجاری مالک‌ها برای حوزه‌های مهم پوشش بیمه‌ای می‌خرند.

عباس زادگان ادامه داد: با مدیر چند مجموعه تجاری گفت‌وگویی داشتم و آن‌ها برای آسانسور پوشش بیمه‌ای گرفته بودند اما مجموعه‌ها به تفکیک پوشش بیمه‌ای نداشتند. چرا که متاسفانه خیلی‌ها معتقدند که اگر پوشش بیمه‌ای بخرند و حادثه‌ای رخ ندهد پولشان را هدر داده‌اند. درصورتی که حادثه یک بار اتفاق می‌افتد و هر کس با بیمه کردن اموال خود در واقع برای خود آسایش به وجود می‌آورد.

مدیرعامل بیمه تجارت نو اضافه کرد: ما از این همایش شروع کردیم تا جامعه را با اهمیت ریسک و ایمنی آشنا کنیم. متاسفانه در حال حاضر در جاده‌های کشور معادل یک جنگ کشته و حادثه‌دیده داریم. بخشی از این موضوع مربوط می‌شود به اینکه مردم موضوع حادثه را کم‌اهمیت تلقی می‌کنند.

عباس‌زادگان با اشاره به حوادثی که سال گذشته برای برخی از پتروشیمی‌ها رخ داد، گفت: ما برای حوزه نفت، گاز و پتروشیمی برنامه‌هایی داریم. این حوزه در کشور در معرض ریسک زیادیقرار دارند هر چند که در سال‌های اخیر در این موارد نوسازی‌هایی صورت گرفته، اما در سال گذشته حادثه‌هایی در پتروشیمی‌ها داشتیم. در نتیجه ما می‌خواهیم همایش بعدی را درباره آگاه‌سازی ریسک و ایمنی این بخش داشته باشیم و فعالان بخش انرژی را متوجه ریسک قسمت نفت، گاز و پتروشیمی کنیم.

وی افزود: ما به فکر ایجاد ساختار جدیدی در بیمه هستیم تا در حوزه‌های ایمنی ساختارهای جدید و مفیدی را تعریف کنیم. در این زمینه با متخصصان داخلی و خارجی مذاکراتی داشتیم و امیدواریم بتوانیم در شش ماه اول سال جاری نقشی ایفا کنیم تا در بخش انرژی ایمنی بیشتری در کشور داشته باشیم.

در ادامه این مراسم بهنام شهریار -معاون امور شعب بیمه تجارت نو- درباره مدیریت ریسک سخنرانی کرد و در بخشی از صحبت‌های خود گفت: ما هر روز در زندگی با ریسک سر و کار داریم. در تعریف ریسک عدم اطمینان وجود دارد و ما مطمئن به وقوع حادثه نیستیم. ریسک را می‌شود پیش‌بینی کرد ولی عدم اطمینان قابل پیش‌بینی نیست. اگر خاطرتان باشد در سال ۱۳۹۲ در بازار مالی ایران عدم اطمینانی پیش آمد و مردم نمی‌دانستند که چه کنند تا قدرت خرید پولشان کم نشود.

مدیرعامل بیمه تجارت نو با اشاره به ساختمان‌هایی که در منطقه ۲۲ تهران ساخته شده است، گفت: آیا در آن ساختمان‌ها موضوع ریسک و ایمنی رعایت شده است. موضوع ریسک و ایمنی در کشورهای توسعه‌یافته اهمیت بالایی دارد.

شهریار با اشاره به حادثه پلاسکو و بیمه این ساختمان گفت: یک آتش‌سوزی ساده در یکی از واحدهای بالایی این ساختمان نوستالژیک قدیمی تبدیل به یک فاجعه ملی شد در حالی که خیلی راحت می‌توانستیم این موضوع را مدیریت ریسک کنیم.

وی در ادامه صحبت‌هایش در مورد ریسک‌های اموال، ریسک‌های مسئولیت و ریسک‌های شخصی توضیحاتی ارائه کرد و انواع بیمه‌نامه‌های مربوط به آنها را مورد بررسی قرار داد.

بهروز بهنام عضو هیات علمی دانشگاه امیر کبیر نیز در این مراسم درباره مدیریت ریسک صحبت‌هایی کرد. او در بخشی از سخنانش گفت: نباید تعجب کنیم که چرا ساختمان پلاسکو خراب شد. اگر چنین اتفاقی رخ نمی‌داد باید به علوم مهندسی شک می‌کردیم. در حال حاضر هم ساختمان‌های ناامن نیز در تهران وجود دارد.

وی با بیان اینکه استنشاق منوکسید کربن در ۳۰ ثانیه برای انسان امکان دارد باعث مرگ شود گفت: باید بگویم کشته‌شدگان حادثه پلاسکو تمام نشده‌اند و تعدادی از افرادی که در سانحه بوده‌اند گازهای سمی استنشاق کرده‌اند و این موضوع سبب بیماری‌هایی در آنها می‌شود. در نتیجه امکان دارد کشته‌شدگان پلاسکو در آینده بیشتر شود.

بهنام توضیح داد: ساختمانی که فولاد و بتن داشته باشد، از دمای ۵۰۰ درجه سانتیگراد به بعد نباید تحمل آورد. در نتیجه نباید انتظار داشته باشیم که در چنین سانحه‌ای ساختمان ریزش نکند. متاسفانه اکثریت مردم نمی‌دانند که از وسایل اطفای حریق چگونه باید استفاده کنند.

محمدرضا کیهان - مدیر بیمه‌های آتش‌سوزی بیمه تجارت نو - نیز سخنرانی با موضوع آشنایی با بیمه‌های آتش‌سوزی داشت که در بخشی از آن اظهار کرد: شرایط خصوصی بیمه‌نامه یک توافق دو طرفه است و در شرایط خصوصی می‌توان مواردی را استثنا کرد. در نتیجه بیمه‌گذاران باید به این موضوع دقت داشته باشند و در زمان خرید بیمه‌نامه آن مطالب را کاملا مطالعه کنند.

وی توضیح داد: بیمه‌گر برای اینکه حق بیمه را کاهش دهد و بیمه‌گذار حق بیمه کمتری را پرداخت کند، راه‌هایی دارد که راحت‌ترین آن راه افزایش فرانشیز است. مثلا امکان دارد فرانشیز را تا ۵۰ درصد افزایش دهد، اما در این جا بیمه‌گذار باید بداند که اگر حادثه‌ای رخ داد ۵۰ درصد خسارت را خودش باید پرداخت کند. در نتیجه آگاهی بیمه‌گذار از شرایط بیمه‌نامه می‌تواند از وقوع مشکلاتی جلوگیری کند.

کیهان ادامه داد: در بیمه‌های آتش‌سوزی به جز انسان همه چیز را می‌توان بیمه کرد، پس اگر کارخانه‌ای وجود داشته باشد، می‌توان آن کارخانه، انبار و موجودی‌هایش را تحت پوشش بیمه قرار داد.

وی افزود: همچنین بیمه‌گذاران می‌توانند اجناس فروشگاه خود را بیمه کنند، اما باید بدانند که در صورتی خسارت به آنها تعلق می‌گیرد که حریم آنها شکسته شده باشد. مثلا اگر بیمه‌گذاری کالاهای فروشگاه خود را بیمه کند، اما در فروشگاه را باز بگذارد و خود به بیرون برود و این موضوع سبب سرقت اموال شود، حریم شخص شکسته نشده چرا که خود موارد احتیاطی را رعایت نکرده است. در نتیجه به آن بیمه‌گذار خسارتی تعلق نمی‌گیرد.

 

همه باید مدیریت ریسک و ایمنی را فرابگیرند

همه باید مدیریت ریسک و ایمنی را فرابگیرند

همه باید مدیریت ریسک و ایمنی را فرابگیرند

همه باید مدیریت ریسک و ایمنی را فرابگیرند

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار