ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    سه شنبه، 29 خرداد 1397 - 20:59  

سرمایه ایران کیش افزایش می یابد - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    حمایت از کالای ایرانی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  همتی به چین می رود؛ سلیمانی به آفریقا


  60 میلیاردتومان سرمایه گذاری جدید بیمه آسیا


  جهانی شدن مدیریت ریسک های اقتصادی


  تقدیر از خدمات پست بانک ایران در روستاها و مناطق محروم


  رونمایی از پروژه صندوق زمین و ساختمان نارون


  راهکارهای امنیتی همراه بانک تشریح شد


  عملکرد بانک کشاورزی در استان هرمزگان مورد قدردانی قرار گرفت


  افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان مغایر بودجه سال ۹۷ است


  ضرورت توجه به اعتبار مالی متقاضیان در ارائه نوع دسته چک


  استقرار مدل جایزه ملی کیفیت سازمان تأمین اجتماعی


  اجرای طرح جامع اصلاح نظام بانکی


  دولت با کسری بودجه سیستماتیک مواجه است


  صورت های مالی سال 96 بیمه پارسیان منتشر شد


  2 میلیارد یورو پروژه با منابع سه بانک خارجی در ایران اجرا شد


  اعلام قیمت طلاو سکه در بازار + جدول


  افزایش ساعات کاری ادارات مالیاتی


  افزایش تقاضا برای واردات به معنای ارزان بودن نرخ ارز نیست


  تعرفه حمل بار در سال ۹۷ افزایش نمی یابد


  سیاست‌های مالی ایران بر اساس چرخه درآمد نفت است


  باقری معاون امور بانکی، بیمه و شرکتهای دولتی شد


- اندازه متن: + -  کد خبر: 61320صفحه نخست » اخبارشنبه، 13 خرداد 1396 - 22:04
معاون مالی شرکت ایران کیش اعلام کرد:
سرمایه ایران کیش افزایش می یابد
سرمایه ایران کیش افزایش می یابداخبار پولی مالی- شرکت ایران کیش تصمیم دارد در سال جاری با برگزاری مجمع سرمایه خود را از مبلغ صد و سی و یک میلیارد تومان به دویست میلیارد تومان افزایش دهد.
  

به گزارش اخبار پولی مالی-شفافیت در ارایه اطلاعات مالی همیشه به عنوان یکی از ارکان و عوامل مهم در جلب اعتماد عموم مردم و صاحبان و ذینفعان هر واحد تجاری می باشد و شرکت ها با در اختیار قرار دادن صورت های مالی و اطلاع رسانی به ذینفعان و مراجع نظارتی ، صداقت خود را به منصه ظهور می رسانند.

بر اساس این گزارش یکی از اطلاعات مهم و تاثیر گذار در تصمیم گیری های ذینفعان در صورت های مالی ارائه میزان سود آوری، درآمد ها ، هزینه ها و... به مقامات مسئول، سهامداران و حتی رسانه هاست .

ایران کیش نیز همواره در تلاش بوده تا در راستای بیان این شفافیت، در مقاطع مختلف، وضعیت مالی شرکت خود را علاوه بر ذینفعان در اختیار رسانه ها و عموم مردم قرار دهد.

با توجه به آخرین نشست خبری ایران کیش در روزهای پایانی سال 95 و ارایه اطلاعاتی از وضعیت عملکردی مناسب و خوب توسط مسئولین شرکت که نوید خبرهای مثبت در آینده بود، ایران کیش طبق آخرین صورت های مالی که در سال 96 ، منتشر کرد رشد چشمگیری نسبت به سال های گذشته داشت.

در صورتهای مالی سال 95 شرکت ایران کیش، که طبق استانداردهای حسابداری تهیه و ارائه شده است سود خالص شرکت حدود 65 درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است، که بی گمان این رقم رشد چشمگیر و قابل قبولی به شمار می آید."

تداوم سودآوری

در این ارتباط به سراغ اصغر اطمینان معاون مالی شرکت کارت اعتباری ایران کیش رفتیم تا ازاو درباره شفافیت مالی اطلاعات این شرکت بپرسیم ، این که تا چه میزان او و شرکت ارائه گزارش های مرتبط با صورت های مالی به مراجع ذیربط را در دستور کار قرارداده است؟ وی پاسخ داد :" بر طبق گزارش‌ها و پارامترهایی که سازمان بورس ارائه می دهد، امتیازات ما در زمینه به روزرسانی و ارائه اطلاعات رو به بهبود بوده است و همانطور که روند سود و عملکردی ما در دو سه سال اخیر روند مثبت و روبه جلویی است، امتیازهای این شرکت از بابت اطلاع رسانی به بازار و سهامداران و ذینفعان نیز بهبود یافته است ."

وی ادامه داد :" در کناراطلاع رسانی، از نکاتی که برای هر شرکتی اهمیت دارد بحث حفظ ارزش و منافع سهامداران است وخوشبختانه شرکت ایران کیش در این مدت به دلیل تداوم سود آوری ، دراین بخش نیز روند روبه رشد خود را حفظ و ارتقاء داده است . "

رشد بیش ز 100درصد

اطمینان گفت :"در سال گذشته چندین مرحله تعدیل مثبت در پیش بینی های شرکت صورت گرفته و نه تنها پیش بینی ها ی ما محقق شد بلکه رشد بیش از 100 درصدی نسبت به آن پیش بینی ها داشتیم . "

معاون مالی شرکت ایران کیش اظهار کرد :"تمام اطلاعاتی که شرکت ایران کیش دراختیار ذینفعان و مراجع نظارتی قرار می دهد در قالب گزارش های  استانداردی است که سازمان ها و نهادهای ذیربط برای شرکت ها تعیین کرده اند و طبق این گزارش ها نیز اطلاعات مالی و وضعیت در آمدی و بهای تمام شده خود را اعلام می کنیم."

وی ادامه داد: شاید برای برخی این پرسش بیاید که از چه روی در برخی ارقام از جمله بهای تمام شده یا در آمد های شرکت ، تغییراتی در ارقام و اطلاعات آن دیده می شود که در پاسخ باید گفت شرکت طبق ضوابط ، در مقاطع زمانی مختلف اطلاعات واقعی کسب شده و پیش بینی آتی خود را بر اساس مفروضات انجام میدهد، طبیعتا آن چه پیش بینی می شود با آنچه رخ می دهد متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ما در سال گذشته پیش بینی اولیه ای که از بهای تمام شده خود در سال 95داشتیم، هزار و پانصد و بیست و سه میلیارد ریال بود ، اما به دلیل مدیریت و کاهش هزینه ها توانستیم ، بهای تمام شده هزار و چهارصدو بیست و پنج میلیارد ریالی را محقق کنیم که مطمئنا این موضوع نشانه موفقیت ایران کیش در عملیاتی کردن و مدیریت هزینه هاست ."

معاون مالی ایران کیش پیرامون در آمدهای این شرکت نیزگفت :" در آمدهای ایران کیش  نسبت به پیش بینی ها رشد داشته و شاهد افزایش سود آوری 58 در صدی در سود خالص بودیم. موفقیتی که هم به دلیل رشد کمی و افزایش فعالیت های شرکت و افزایش بهره وری در کسب در آمدها ست ."

هزینه ها و بهای تمام شده

اطمینان ضمن یاد آوری این موضوع که در سال 95 شرکت ایران کیش از بابت رشد حاشیه سود رتبه اول را داشته است و از لحاظ رشد سریع هم بین 500 شرکت به عنوان برترین شرکت جایزه دریافت کرده است درباره صورت های مالی سال 96 گفت :"پیش بینی که درباره درآمد در سال 96 داشتیم رشد 29 درصدی نسبت به سال 95 است، در سال 96 نیز پیش بینی های ما نشان می دهد که بهای تمام شده این شرکت حدود 33 درصد رشد خواهد داشت و الزاما میزان درصد افزایش در آمد با بهای تمام شده یکسان نیست یعنی نمی توان گفت که اگر در آمد 29 درصد رشد می کند بهای تمام شده هم به همین میزان رشد خواهد کرد . "

اطمینان در باره بهای تمام شده ایران کیش در سال 95 نیز گفت :" بهای تمام شده شرکت ایران کیش در سال 94 هزار و چهل و هشت میلیارد ریال بود که در سال 95 ، به هزار و چهارصدو بیست و پنج میلیارد ریال افزایش یافته است که این افزایش نیز به دلیل افزایش فعالیت های عملیاتی ایران کیش در سال 95 است . بخش عمده ای از هزینه ها مشتمل بر استهلاک ،هزینه های پرسنلی و سایر هزینه ها است و طبیعتا وقتی خدمات زیاد می شود هزینه ها نیز رشد پیدا می کند ضمن اینکه شرکت با مدیریت صحیح هزینه ها توانست این افزایش بهای تمام شده را مهار و به میزانی کمتر از پیش بینی ها برساند . "

وی درباره پیش بینی میزان بهای تمام شده در سال 96 نیز اظهار کرد:" بهای تمام شده ایران کیش هزار و هشتصدو هفتادو سه میلیاردریال است که نسبت به بهای تمام شده سال 95 ،33 درصد پیش بینی رشد دارد ."

اطمینان خاطر نشان کرد :" طبق الزامات و ضوابط موجود این شرکت اطلاعات مورد لزوم را در زمان انعقاد قراردادها و تاثیر آن بر اطلاعات مالی و عملکردی شرکت و تاثیر آن بر درآمدها و بهای تمام شده را اعلام و افشا می نماید. "

معاون مالی شرکت ایران کیش  درباره مجمع افزایش سرمایه شرکت ایران کیش نیز گفت : این شرکت تصمیم دارد در سال جاری با برگزاری مجمع افزایش سرمایه جهت افزایش میزان سرمایه از مبلغ صد و سی و یک میلیارد تومان به دویست میلیارد تومان که حدود 52 درصد افزایش می باشد را از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران محقق نماید."

   
  

اخبار مرتبط:

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار