ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    پنجشنبه، 6 اردیبهشت 1397 - 08:10  

حرکت در مسیر تقویت پرتفوی حمل و نقل - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    حمایت از کالای ایرانی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  بیمه مرکزی جور اتکائی ها را می کشد


  نرخ سود مصوب تسهیلات یکم مشمول قراردادهای جدید می شود


  ارائه خدمات بانکی با سامانه ارزی نیما


  اهداف بیمه کوثر در سال 97


  تلاش نظام بانکی برای بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه


  های وب آماده بازگشت به بورس


  بازار سرمایه انحصاری نیست


  پرداخت ۱۳ هزار میلیارد ریال سود انواع اوراق به سرمایه گذاران


  پیش فروش ۵ میلیون سکه


  آیا حذف پیش بینی، سودها را منطقی می کند


  واگذاری بلوک دولتی بیمه آسیا قطعی شد


  حداکثر سرعت پراید کاهش یابد


  تراز تجاری فروردین ماه مثبت شد


  الزام بازگشت ارز صادراتی یک نفع ملی است


  رشد ٦٠درصدی پوشش بیمه ایرانیان خارج از کشور


  مشوق های سازمان تأمین اجتماعی به کارفرمایان برای جذب نیرو


  شرایط و تعهدات بیمه حجاج تمتع 97 اعلام شد


  دستور العمل درجه بندی نمایندگان حقیقی


  برگزاری همایش سراسری مدیران عالی بانک مهر اقتصاد


  جزئیات ارائه اینترنت بدون فیلتر به خبرنگاران


- اندازه متن: + -  کد خبر: 61640صفحه نخست » خبر اولچهارشنبه، 24 خرداد 1396 - 19:09
رییس اداره بیمه های باربری بیمه ملت عنوان کرد:
حرکت در مسیر تقویت پرتفوی حمل و نقل
حرکت در مسیر تقویت پرتفوی حمل و نقل اخبار پولی مالی- در شرکت بیمه ملت، بیمه های باربری وارداتی، صادراتی و داخلی روز به روز در حال رشد و گسترش است.
  

به گزارش اخبار پولی مالی- باتوجه به موقعیت ژئوپولیتیک کشور و ظرفیت های مهیا شده در پسابرجام، بی شک نقش بیمه های حمل و نقل در رونق چرخه اقتصاد ملی از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. اما برای افزایش نقش آفرینی شرکت های بیمه و تقویت پرتفوی حمل و نقل این موسسات مالی که می تواند در نهایت به افزایش تولید ناخالص داخلی منجر شود چه فعالیت هایی صورت گرفته و چه مشکلاتی برای تحقق آن وجود دارد، برای یافتن پاسخ این پرسش ها مصاحبه ای ترتیب داده ایم با مرتضی گودرزی، رییس اداره بیمه های باربری بیمه ملت که در ادامه ملاحظه می کنید.

1.    جایگاه بیمه های باربری را در رونق تجارت داخلی و خارجی چگونه ارزیابی می کنید ؟
بیمه های باربری در عصری که نقل و انتقال کالا بیش از هر زمان دیگری رونق گرفته، از اهمیت بیشتری نسبت به گذشته برخوردار شده است. اهمیت بیمه حمل و نقل کالا امروزه به حدی است که در اغلب نقاط دنیا به یک امر الزامی از سوی دولتها تبدیل شده است و متصدیان حمل و صاحبان کالا ملزم به داشتن بیمه نامه می باشند. این الزام، خود نشان دهنده نقش و جایگاه ویژه بیمه باربری در فرایندهای نقل و انتقال کالا است و هرچه بر حجم نقل و انتقال کالا افزوده می شود، بیمه باربری از اهمیت بالاتری برخوردار می گردد. بیمه باربری به عنوان یک حلقه از فرآیندهای خرید و فروش خارجی و داخلی نقش تسهیل کننده و اطمینان بخش برای خریداران و فروشندگان ایفا می نماید.  
2.    جایگاه بیمه های باربری در پرتفوی شرکت شما چگونه است؟
در شرکت بیمه ملت، بیمه های باربری وارداتی، صادراتی و داخلی روز به روز در حال رشد و گسترش است. طیف های گوناگونی از بیمه گذاران دولتی و خصوصی مشتری شرکت بیمه ملت هستند و کالاهای خود را که انواع گوناگونی دارند (از محصولات پتروشیمی گرفته تا خشکبار و محصولات کشاورزی) نزد شرکت بیمه ملت بیمه می نمایند. در سالهای گذشته رشته بیمه باربری در قالب مدیریت اموال، اداره می شد اما در سال 1395، با توجه به ظرفیتی که از این رشته انتظار می رفت، جایگاه آن در یک اداره مستقل تعریف شده است. با این تغییر، سهم بیمه های باربری از پرتفوی شرکت بیمه ملت روز به روز افزایش یافته است.
3.    چالش های فروش بیمه باربری در ایران از نظر شما چیست؟
رونق بیمه های باربری وابسته به رونق حمل و نقل بین المللی و داخلی است.  هر عاملی که رونق حمل و نقل کالا را تهدید کند، بر رونق بیمه های باربری نیز تأثیر نامطلوب خواهد گذاشت. بنابراین، در سالهای گذشته عواملی مانند رکود و تحریم را می توان به عنوان عوامل چالش آفرین برای بیمه باربری در ایران قلمداد نمود. هر چه قدرت اقتصادی کشور افزایش یابد و تولید ناخالص ملی رشد نماید، می توان نتیجه آن را در صنعت حمل و نقل و به تبع آن در افزایش فروش بیمه باربری ملاحظه نمود. 
4.    چه نقشی به شبکه فروش (کارگزاران و نمایندگان) در توسعه بیمه های باربری می دهید؟ 
کارگزاران و نمایندگان کار اصلی فروش بیمه نامه باربری در شرکتهای بیمه را بر عهده دارند. کارگزاران و نمایندگانی که آشنایی بیشتری با فرآیندهای خرید و فروش بین المللی داشته باشند، به واسطه توان تخصصی بالاتر از امکان فروش بیشتری هم برخوردار هستند. در شرکت بیمه ملت نیز، نقش کارگزاران و نمایندگان در صدور بیمه نامه باربری حائز اهمیت است. عمده محموله ها از مشتقات نفتی گرفته تا انواع خشکبار و قطعات و ماشین آلات از کانال کارگزاران و نمایندگان تحت پوشش بیمه باربری قرار می گیرند. از آنجایی که کارگزاران و نمایندگان در صف مقدم فروش بیمه نامه و ارائه خدمات هستند، نیاز بیشتری به جلب اعتماد بیمه گذاران دارند؛ جلب اعتماد مشتریان در رشته بیمه باربری به واسطه ماهیت خاص این رشته، نسبت به سایر رشته های بیمه از اهمیت بیشتری برخوردار است. 
5.    نقش بانکها در توسعه بیمه های باربری چگونه ارزیابی می کنید؟
نقش و جایگاه بانکها در دنیای امروز که حجم حمل و نقل کالا بویژه در بخش صادرات و واردات و با کمک تکنولوژیهای نوین به اوج خود رسیده است، بسیار تعیین کننده است. بانکها با صدور LC و اعطای وام به مشتریان خود جهت خرید کالا از فروشندگان خارجی نقش بی بدیلی در تسهیل و روانسازی چرخ فرآیندهای خرید و فروش بین المللی ایفا می نمایند. نقش بانکها در تسهیل خرید و فروش بین المللی تأثیر مستقیمی بر رونق صنعت حمل و نقل و صنعت بیمه بویژه در بخش بیمه های باربری دارد. چنانچه در اثر تحریم و یا عوامل دیگر، بانکها امکان اعطای اعتبار به مشتریان خود را نداشته  نباشند، و یا نتوانند به راحتی نسبت به انتقال ارز مبادرت نمایند، ریسک فروش کالا افزایش می یابد و فروشندگان رغبت چندانی به فروش کالای خود تحت ریسک بالا (بدون مشارکت اطمینان بخش بانکها) نخواهند داشت. و بالعکس، چنانچه بانکها بتوانند در مراودات مالی بین المللی بدون محدودیت فعالیت نمایند، فروشندگان با تضمین بانکها این اطمینان را خواهند یافت که با تولید و ارسال کالا، به پول خود دست یابند. از این منظر، حضور بانکها در رشد و توسعه بیمه های باربری با اهمیت است.

منبع: مجله اخبار مالی

   
  

اخبار مرتبط:

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار