ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    جمعه، 29 دی 1396 - 06:47  

۷.۷ میلیون چک وصول شد - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    اقتصاد مقاومتی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  پایبندی به برجام عامل مهمی برای حفظ روابط و منافع اقتصادی طرفین است


  سطح توانگری امسال شرکت های بیمه اعلام شد


  بانک اقتصاد نوین ریسک عملیاتی خود را کاهش داد


  بخش زیادی از بودجه عمرانی در سال ۹۶ از محل اوراق تامین شد


  گام ۵۰هزار میلیارد تومانی مجلس برای توسعه اشتغال


  بانک‌پاسارگاد دعوت به همکاری می‌کند


  باید ایده‌ها و پیشنهادها را به خدمات بانکی تبدیل کرد


  بانک ملی ایران پوست می اندازد


  شاخص سهام آسیایی افت کرد


  ارز معروف مجازی ۷ درصد سقوط کرد


  جدیدترین فهرست مجوز پیش فروش خودروهای داخلی و وارداتی


  شاخص 98 هزار 923 واحدی شد


  کنترل آلودگی 56 واحد تولیدی در برابر آنفلوآنزای مرغی


  سهم بیمه های عمر در پرتفوی بیمه پاسارگاد 58 درصد است


  آغازمرحله سوم عرضه گواهی سپرده بانک آینده


  پرداخت ۴۰۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک ها


  ضرورت پوشش بیمه ای خدمات ارزان قیمت اپتومتری


  رویکردهای جدید بانک مسکن تشریح شد


  برگزاری دوره آموزشی ویژه متقاضیان نمایندگی بیمه


  ادامه واگذاری های املاک در بانک انصار


- اندازه متن: + -  کد خبر: 65473صفحه نخست » بانکسه شنبه، 16 آبان 1396 - 13:25
در شهریور ماه ؛
۷.۷ میلیون چک وصول شد
۷.۷ میلیون چک وصول شداخبار پولی مالی- بیش از ۷.۷ میلیون فقره چک به مبلغی حدود ۴۶۱ هزار میلیارد ریال در شهریور ۱۳۹۶، در کل کشور وصول شده است.
  

به گزارش اخبار پولی مالی-  براساس آمار اعلام شده از سوی بانک مرکزی چک های وصولی در شهریور امسال نسبت به ماه قبل از آن از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب 6.5 درصد و 5.9 درصد کاهش نشان می دهد. در این ماه، در کل کشور 84.4 درصد از کل تعداد چک های مبادله ای و 78.2 درصد از کل مبلغ چک های مبادله ای وصول شده اند.

در شهریور، در استان تهران حدود 2.7 میلیون فقره چک به مبلغی حدود 278 هزار میلیارد ریال وصول شد. در ماه مورد گزارش در استان تهران از نظر تعداد 85.1 درصد و از نظر مبلغ 79.9 درصد از کل مبلغ چک های مبادله ای وصول شده است.

در این ماه در بین سایر استان های کشور بیشترین نسبت تعداد چک های وصولی به کل چک های مبادله ای در استان، به ترتیب به استان های گیلان (88.5 درصد)، یزد (86.7 درصد) و کرمانشاه (86.2 درصد) اختصاص یافته است و استان های کهگیلویه و بویراحمد (77.1 درصد)، کردستان (78.0 درصد) و هرمزگان (79.5 درصد) پایین ترین نسبت تعداد چک های وصولی به کل چک های مبادله شده در اسان را به خود اختصاص داده اند.

طی شهریور ماه در بین سایر استان های کشور بیشترین نسبت مبالغ چک های وصولی به کل مبالغ چک های مبادله ای در استان به ترتیب به استان های البرز (82.8 درصد)، خوزستان (82.4 درصد) و کرمانشاه (80.5 درصد) اختصاص یافته است و استان های هرمزگان (60.1 درصد)، ایلام (65.0 درصد) و سمنان (69.1 درصد) کمترین نسبت مبالغ چک های وصولی به کل مبالغ چک های مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده اند.

چک های رمز دار وصولی
در شهریور 1396، در کل کشور حدود 700 هزار فقره چک رمزدار به مبلغی حدود هزار و 111 هزار میلیارد ریال وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد 10.3 درصد کاهش و از نظر مبلغ 4.3 درصد افزایش داشته است.

این گزارش حاکی است در این ماه، در استان تهران بیش از 255 هزار فقره چک رمزدار به مبلغی حدود 804 هزار میلیارد ریال وصول شد. در شهریورماه، 50.5 درصد از تعداد چک های رمزدار وصولی در سه استان تهران (36.5 درصد)، خراسان رضوی (7.3 درصد) و اصفهان (6.7 درصد) وصول شده است که بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان ها دارا بوده اند.
همچنین به لحاظ مبلغ 79.3 درصد از مبالغ چک های اشاره شده در استان های تهران (72.4 درصد)، اصفهان (3.7 درصد) و خراسان رضوی (3.2 درصد) وصول شده است.

چک های وصولی بر حسب عادی و رمزدار
در شهریور امسال ، در کل کشور بالغ بر 8.4 میلیون فقره چک وصول شده است که از این تعداد بیش از 7.7 میلیون فقره چک عادی و حدود 0.7 میلیون فقره چک رمزدار بوده است. براین اساس در کل کشور 91.7 درصد از کل تعداد چک های وصولی، چک عادی و 8.3 درصد چک رمزدار بوده است.

در ماه مورد گزارش، در کل کشور مبلغی حدود هزار و 572 هزار میلیارد ریال چک وصول شد که حدود 461 هزار میلیارد ریال چک عادی و حدود هزار و 11 هزار میلیارد ریال چک رمزدار بود. به عبارتی در کل کشور 29.3 درصد از کل مبلغ چک های وصولی، چک عادی و 70.7 درصد چک رمزدار بوده است.

آمار چک های مبادله ای
در شهریور امسال ، بالغ بر 9.1 میلیون فقره چک به مبلغی بالغ بر 589 هزار میلیارد ریال مبادله شده که نسبت به ماه قبل از آن از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب 6.7 و 6.2 درصد کاهش نشان می دهد. در این ماه، در استان تهران بیش از 3.1 میلیون فقره چک به مبلغی حدود 348 هزار میلیارد ریال مبادله شده است.

همچنین در شهریور 52.3 درصد از تعداد چک های مبادله ای کل کشور در سه استان تهران، اصفهان و خراسان رضوی مبادله شده که به ترتیب با 34.3 درصد، 9.5 درصد و 8.5 درصد بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان ها دارا بوده اند.

از نظر مبلغ 70.0 درصد از مبالغ چک های بالا در سه استان تهران (59.0 درصد)، اصفهان (5.6 درصد) و خراسان رضوی (5.4 درصد) مبادله شده است که بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان ها دارا بوده اند.

   
  

اخبار مرتبط:

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار