ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    جمعه، 4 اسفند 1396 - 04:19  

سرمایه گذاران خارجی را برای حضور دربازار ایران تشویق کنید - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    اقتصاد مقاومتی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  اعطای نشان زرین شهرت و اعتبار به بانک مهر اقتصاد


  مجلس جزییات افزایش حقوق کارکنان دولت را تصویب کرد


  قدردانی مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان آذربایجان غربی از بانک ملت


  عرضه بلوک ۱۶.۶۷ درصدی ذوب آهن در فرابورس


  بیمه کوثر 6میلیارد ریال خسارت پرداخت کرد


  عرضه19.53درصد از کل سهام شرکت آلومینیوم ایران در بورس


  پوشش بیمه ای تمامی هزینه های درمان ناباروری


  ظهور نخستین ارز دیجیتال در کشور


  مفاهیم بیمه و تأمین اجتماعی وارد کتابهای درسی شد


  بانک ایران زمین استخدام می کند


  بانک گردشگری و شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه به تفاهم رسیدند


  شرکت های بیمه روی کاویس در سال 97 به تفاهم رسیدند


  پیش فروش 96 هزار قطعه سکه در بانک ملی ایران


  افزایش ۲۵ ریالی نرخ رسمی دلار+ جدول


  شاخص 98 هزار و 157 واحدی شد


  عرضه اوراق تسهیلات مسکن بانک‌ ملی در فرابورس


  وجه التزام‌ مشتریان بدهکار بانک‌انصار بخشیده می‌شود


  بانک تجارت دومین شرکت برتر ایران در شاخص دارایی ها شد


  اهدای تندیس سیمین جایزه ملی مدیریت مالی به بانک شهر


  مدرسه بانک پارسیان در فشافویه هوشمندسازی شد


- اندازه متن: + -  کد خبر: 65487صفحه نخست » خبر اولسه شنبه، 16 آبان 1396 - 16:09
تاجدار خطاب به شرکت های بیمه:
سرمایه گذاران خارجی را برای حضور دربازار ایران تشویق کنید
سرمایه گذاران خارجی را برای حضور دربازار ایران تشویق کنیداخبار پولی مالی- شرکت های بیمه کشور اگر بخواهند ازمزایای اقتصاد جهانی بهره مند شوند چاره ای جزرعایت قوانین بین المللی وتطبیق پذیری با این قوانین ، ندارند .
  

به گزارش اخبار پولی مالی- سمینار بین المللی بررسی خطرعدم رعایت تطبیق پذیری با قوانین ومقررات ازسوی شرکت بیمه البرز وباهمکاری سندیکای بیمه گران و با حضور مدیران ارشد شرکت فیلیپ سیدنی هلند، مدیران واعضای هیأت مدیره شرکت های بیمه ، برگزارشد. 

دراین سمینار یک روزه که درسالن کنفرانس این شرکت برگزار شد ، سیدرسول تاجدار ، مدیرعامل ونایب رئیس هیأت مدیره بیمه البرز تاکید کرد : شرکت های بیمه کشور باید با اصلاح ساختار و تطبیق خود با قوانین ومقررات بین المللی ، سرمایه گذاران خارجی را برای حضور دربازار ایران تشویق کنند. 

وی افزود : شرکت های بیمه کشور اگر بخواهند ازمزایای اقتصاد جهانی بهره مند شوند چاره ای جزرعایت قوانین بین المللی وتطبیق پذیری با این قوانین ، ندارند .

وی با بیان اینکه شرکت های بیمه در عمل با دو نوع ریسک متأثر ازمتغیرهای داخلی و خارجی مواجه هستند، گفت: کمبود نیروی انسانی متخصص، کمبود سرمایه، آموزش، نگاه صرفا اجتماعی اغلب مسئولان به فعالیت های بیمه ای ، عایدی غیراقتصادی ذینفعان به ویژه سهامداران و در مجموع ریسک های سیستامیک و غیرسیستامیک از جمله برخی از ریسک های داخلی هستند.

مدیرعامل بیمه البرز ادامه داد: ریسک های خارجی در عمل ناشی از دو عامل تحریم و تغییرات ناشی از شرایط غیر از تحریم در فضای کسب وکار بین المللی است به عنوان مثال می توان به حوادث 11 سپتامبر و متعاقب آن اصلاح قوانین ضد پولشویی از طریق تصویب USA PATRIOT ACT ،  بحران مالی سال 2008 امریکا و بحران مالی 2010 در اروپا اشاره کرد که باعث افزایش قوانین سخت‌گیرانه از سوی بانک‌ها و سرمایه‌گذاران بین المللی شده و در واقع هزینه‌های مبادله بین المللی را افزایش داده است، بنابراین همانطور که ملاحظه می شود شرایط سخت فعلی برای فعالیت بانک های بزرگ بین المللی و ورود سرمایه های خارجی نه صرفا ناشی از فضای تحریم بلکه عمدتاً ناشی از تغییر شرایط و افزایش هزینه‌ های تطبیق پذیری (Compliance ) است.  

وی تاکید کرد : بنابراین برخی مسایل موجود الزاماً با رفع تحریم ها و اجرای برجام حل نخواهد شد بلکه با اصلاح ساختار و تطبیق پذیری با قوانین و مقررات بین المللی سختگیرانه که پس ازب حران‌های اقتصادی جهانی وضع شده است، رفع خواهند شد. 

نایب رئیس هیأت مدیره بیمه البرز ادامه داد : شرکت های بیمه برای حفظ منافع ذینفعان خود باید بتوانند سرمایه‌گذاران خارجی را وارد صنعت بیمه کشور کنند و این رویداد با تطبیق پذیری و ایجاد شفافیت و اجرای استانداردها میسر خواهد شد. 

وی همچنین با اشاره به نقش بسیار مهم و حیاتی صنعت بیمه که بدون دریافت کمترین کمک مالی از بودجه دولتی هزینه دیات و درمان حوادث جاده ای و تصادف‌ها که می توانست هزینه های سنگین به دولت  تحمیل کند و آثار اجتماعی مخربی داشته باشد را تامین می‌کند، از نقش آفرینی صنعت بیمه قدردانی کرد.

تاجدار همچنین برنقش موثر و پررنگ دولت و بیمه مرکزی در دوران تحریم از جمله تشکیل حساب ویژه، تشکیل P and I"  "ها و ظرفیت مشترک اتکایی داخلی تاکید کرد و گفت : خوشبختانه با حمایت دولت و بیمه مرکزی، شرکت های بیمه توانستند از دوران سخت تحریم به خوبی عبور کرده و با وجود احتمال تحمیل هزینه های سنگین، تجربه ارزشمندی را ذخیره کنند. 

وی در پایان با تاکید بر رعایت شاخصه های اقتصاد مقاومتی (برون گرایی و درون زایی ) در اقتصاد، اظهار امیدواری کرد که بتوانیم به زودی صنعت بیمه را به جایگاه واقعی خود برسانیم . 

همچنین در این سمینار، جاپ ون دیک و هرمان آنینک دو تن از مدیران ارشد شرکت فیلیپ سیدنی هلند در مورد ماهیت تطبیق پذیری و نقش آن در صنعت بیمه،‌ جنبه های اساسی مجموعه ریسک‌ها و جرایم مالی اقتصادی از جمله مقابله با پولشویی، مقابله با تامین مالی تروریست ها،‌ قوانین تحریم‌ها،‌ کنترل صادرات،‌ فساد،‌ تقلب و فرار مالیاتی مباحثی مطرح کردند. 

این کارشناسان همچنین اصول تدوین منشور و چارچوب تطبیق‌پذیری با قوانین و مقررات را تشریح کردند و به ملاحظات اساسی در به کارگیری فناوری اطلاعات و ابزارهای نرم‌افزاری به منظور پشتیبانی عملیات تجاری و دسترسی به اطلاعات مربوط برای مراقبت از مشتریان( (KYC نیز اشاره کردند.

جاپ ون دیک بر لزوم دارا بودن شفافیت برای تبادل اطلاعات تاکید کرد و گفت،‌ما هیچگاه نمی توانیم ریسک های فعالیت های تجاری را به صفر برسانیم اما در این بین حاکمیت سازمانی بسیار مهم است و باید کنترل کرد نیروی انسانی فعال در شرکت، ‌مطابق با اصول و قوانین فعالیت می کنند یا نه. بر همین اساس برای اصلاح رفتار نیروی انسانی بر اساس قوانین بین‌الملل باید به پرسنل خوب پاداش داد و پرسنلی که رفتار سازمانی خوبی ندارند را از چرخه فعالیت خارج کرد.

وی ادامه داد: ضربه خوردن اعتبار و شهرت شرکت یکی از اثرات مخرب تطبیق ناپذیری شرکت ها با قوانین است.

وی همچنین بر لزوم تشکیل کمیته و واحد بررسی انطباق پذیری در شرکت‌های بیمه تاکید کرد و گفت: این بخش باید بتواند قوانین بین المللی را ترجمه و تشریح کند و قوانین و مقررات حاکم بر شرکت را با قوانین بین المللی منطبق سازد تا شرکت های بیمه بتوانند با بازار جهانی ارتباط برقرار کنند.

وی در عین حال تاکید کرد: هر جامعه ای ارزش هایی دارد که شرکت ها باید از آن پیروی کنند و در تعاملات با ناظران و مشتریان خود به اخلاق حرفه ای پایبند باشند. به عبارت دیگر صحت،‌ سلامت و یکپارچگی در تجارت فاکتورهای بسیار مهمی هستند که باید به آنها پایبند بود.

وی تاکید کرد:‌ مدیران ارشد شرکت های بیمه علاوه بر مسوولیت سودآوری برای ذی‌نفعان باید به عنوان شهروند مسوولیت اخلاقی هم داشته باشند.
هرمان آنکیک،‌ کارشناس دیگر شرکت فیلیپ سیدنی نیز تاکید کرد: ثبات مالی و اخلاقیات دو رکن مهم در تجارت هستند.

وی ادامه داد:‌ موسسات مالی ایرانی برای برقراری ارتباط با شرکت های خارجی و حضور در بازار جهانی و جذب سرمایه گذاران خارجی باید خود را با قوانین بین‌المللی همسو سازند.

سرمایه گذاران خارجی را برای حضور دربازار ایران تشویق کنید

 

   
  

اخبار مرتبط:

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار