ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    جمعه، 24 آذر 1396 - 23:05  

بخشنامه جدید سازمان امور مالیاتی ابلاغ شد - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    اقتصاد مقاومتی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  مزایای راه اندازی سکوی مشترک معاملاتی


  بزرگ ترین بانک کشور به تاپ پیوست


  هدف دانشگاه خاتم عبور از استنفورد است


  افتتاح رسمی مرکز پشتیانی شرکت کارت اعتباری ایران کیش سعید آباد


  تقدیر از کارشناس بانک صنعت و معدن به عنوان پژوهشگر نمونه


  تقدیر از پژوهشگر برتر بانک گردشگری


  افزایش نرخ مبادله ای 33 ارز + جدول


  اعلام نتایج قرعه کشی جشنواره حسابهای قرض الحسنه موسسه ملل


  احتمال افزایش قیمت طلا به 1300 دلار


  قیمت طلا تغییر نکرد


  نشان زرین تعهد به مشتریان در پرداخت خسارت به بیمه دانا اهدا شد


  آغاز فروش بلیت‌های زمستانی قطار‌های رجا


  بانک شهر به پات ملحق شد


  منابع قرض الحسنه مردم نزد بانک ملی ایران کجا هزینه می شود؟


  تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات نهادهای غیرمجاز


  بانک مهر اقتصاد برنده کاپ خلاقیت شد


  مراقب کلاهبرداری از طریق تلفن های همراه باشید


  تقدیر از پژوهشگر نمونه بانک ایران زمین


  پرداخت 240 میلیارد تومان تسهیلات به صنایع استان البرز


  آمار معاملات و اخبار بورس کالای ایران، عرضه


- اندازه متن: + -  کد خبر: 66076صفحه نخست » اخبار دیگر رسانه هایکشنبه، 12 آذر 1396 - 11:10
برای شرکتهای سرمایه‌پذیر؛
بخشنامه جدید سازمان امور مالیاتی ابلاغ شد
مالیات+ اخبار پولی مالی+ سازمان امور مالیاتی+ ابلاغ+ بخشنامه+ سرمایه گذار+ سرمایه پذیر+ افزایش سرمایه+ اخبار پولی مالی- بخشنامه عدم شمول مالیات سهم شرکتهای سرمایه‌گذار از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ شرکت‌های سرمایه‌پذیر ابلاغ شد.
  

به گزارش اخبار پولی مالی- کامل تقوی‌نژاد، رئیس کل سازمان امور مالیاتی، بخشنامه عدم شمول مالیات سهم شرکت‌های سرمایه‌گذار از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌های شرکت‌های سرمایه‌پذیر را برای اجرا ابلاغ کرد. متن کامل این بخشنامه به شرح زیر است:

با توجه به سؤالات و ابهامات مطروحه از سوی ادارات کل امور مالیاتی در خصوص شمول یا عدم شمول مالیات شرکت‌های سرمایه‌گذار در شرکت‌های سرمایه‌پذیر بابت شناسایی سهم آنان از محل مازاد تجدید ارزیابی بر اساس استانداردهای حسابداری مربوطه در مواردی که شرکت سرمایه‌پذیر در اجرای قوانین و مقررات موضوعه اقدام به تجدید ارزیابی دارایی‌ها نموده و همچنین پس از آن به افزایش سرمایه از محل مازاد مذکور مبادرت می‌نماید، موارد ذیل را مقرر می‌دارد:

طبق تبصره ۴ ماده ۱۰۵ قانون مالیات‌های مستقیم اصلاحی مصوب ۱۳۸۰/۱۱/۲۷، اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی نسبت به سود سهام یا سهم‌الشرکه دریافتی از شرکت‌های سرمایه‌پذیر مشمول مالیات دیگری نخواهند بود.

با عنایت به مراتب فوق، چنانچه شرکت سرمایه‌پذیر ضمن رعایت قوانین و مقررات مربوط به تجدید ارزیابی دارایی‌ها از جمله آیین‌نامه موضوع ماده ۱۷ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاحیه‌های بعدی آن و یا طبق آیین‌نامه موضوع تبصره ۱ ماده ۱۴۹ قانون مالیات‌های مستقیم اصلاحی مصوب ۱۳۹۴/۴/۳۱ حسب مورد مشمول مالیات نشود، به تبع آن شرکت سرمایه‌گذار نیز مشمول مالیات بر درآمد سهم مازاد مذکور نخواهد بود.

در غیر این صورت چنانچه به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات موضوعه شرکت سرمایه‌پذیر بابت مازاد تجدید ارزیابی مشمول مالیات گردد، با ملحوظ نظر قرار دادن تبصره ۴ ماده ۱۰۵ و ماده ۱۴۳ و تبصره ۱ ماده ۱۴۳ مکرر قانون مذکور، اخذ مالیات مضاعف از درآمد شناسایی شده شرکت سرمایه‌گذار بابت افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارای‌های شرکت سرمایه‌پذیر، موضوعیت نخواهد داشت. مهر

   
  

اخبار مرتبط:

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار