ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    سه شنبه، 3 بهمن 1396 - 13:40  

تغییر در ممیزی مودیان مالیاتی - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    اقتصاد مقاومتی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  حضور فعال بانک پاسارگاد در هفتمین همایش بانکداری الکترونیک


  ختلال موقت در برخی خطوط تلفن بانک ملی ایران


  بانک آفیسر وجه تمایز بانک ملی است


  نظام پولی با تغییراتی روبرو می شود


  نقش انکار ناپذیر استارت آپ ها در اشتغال و رشد اقتصادی


  بانک ملی حائز رتبه نخست پرداخت تسهیلات رونق تولید


  گشایش همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت


  بانک شهر 8 هزار بن کتاب توزیع کرد


  شاخص 98 هزار و 221 واحدی شد


  افزایش حقوق کارمندان هدفمند می شود


  حداکثر پاداش پایان خدمت در سال ۹۷ چقدر است


  چگونگی امهال وام در مناطق زلزله زده تصویب شد


  بانک کشاورزی 9 هزارمیلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد


  شرکت دانش بنیان زیست دارو دانش افتتاح شد


  چهارمین همایش ملی مدیریت جهادی برگزار شد


  پرداخت سود اوراق مشارکت شرکت پالایش نفت بندرعباس آغاز شد


  ارتقاء نقش پست بانک در توسعه مناطق روستائی


  قیمت طلای جهانی افزایش می یابد


  واردات طلای هند در سال 2017 افرایش یافت


  کاهش قیمت جهانی بیت کوین به نفع قیمت طلا است


- اندازه متن: + -  کد خبر: 66210صفحه نخست » خبر اولیکشنبه، 19 آذر 1396 - 11:05
در کنفرانس مقامات مالیاتی کشورهای اسلامی مطرح شد:
تغییر در ممیزی مودیان مالیاتی
مالیات + تقوی نژاد + مجمع مقام های مالیاتی + مودی مالیاتی + قبوض مالیاتی + مالیات بر ارزش افزوده + اخبار پولی مالی + اخبار پولی مالی- شناسایی فعالان اقتصادی فضای مجازی و تعیین مشمولیت مالیاتی آنها با توجه به مفهوم مقر دائم از جمله چالش‌های سازمان امور مالیاتی است.
  

به گزارش اخبار پولی مالی، روز یکشنبه 19 آذر ماه 1396 چهاردهمین کنفرانس فنی سالانه مجمع مقامات مالیاتی کشورهای اسلامی آغاز به کار کرد . دراین نشست تقوی نژاد رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: این همایش با دو رویکرد تحول نظام مالیاتی و حرکت به سوی نظام مالیاتی مطلوب و مالیات‌ستانی از اقتصاد و خدمات دیجیتال برگزار شده است.
تقوی نژاد افزود: تحول نظام مالیاتی و حرکت به سوی نظام مالیاتی مطلوب امروزه به یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر برای سازمان‌های مالیاتی تبدیل شده است و تحول سازمان‌های مالیاتی را در دو بعد مدرن‌سازی و اصلاح قوانین و مقررات تشکیل می‌دهد.
وی با تاکید بر اهمیت فرایند تحول سازمانی در اجرای درست مالیات در کشور گفت: بی شک بخش مهمی از فرایند تحول سازمانی معطوف به مدرن‌سازی خواهد بود زیرا تغییرات چشمگیر تکنولوژی در محیط بیرون سازمان‌ها، شیوه جدید کسب و کار، حجم انبوه داده‌ها و اطلاعات و .... از جمله عوامل محرک به سوی مدرن‌ُسازی محسوب می‌شوند.
تقوی‌نژاد ادامه داد: راه‌اندازی سامانه ثبت‌نام و دریافت شماره اقتصادی، سامانه دریافت الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی، اشخاص حقیقی و اجاره املاک و ارزش افزوده، همراه با امضای الکترونیکی، سامانه ارسال صورت معاملات فصلی برای ثبت و ارسال اطلاعات خرید و فروش و همچنین قراردادها، سامانه فهرست مالیات بر درآمد حقوق، سامانه خلاصه پرونده الکترونیکی برای مشاهده اطلاعات پرونده مالیاتی توسط مودیان و سامانه پرداخت الکترونیک قبوص مالیاتی نموده است. سامانه مذکور از طریق پرتال عملیات الکترونیکی مؤدیان به آدرس WWW.tax.gov.ir در دسترس مؤدیان مالیاتی قرار دارد.
به گفته وی، علاوه بر سامانه مذکور که ارتباط سازمان و مؤدیان را تسهیل می‌کند نرم‌افزارهای دیگری نیز راه‌اندازی شده که فرایندهای داخلی سازمان همانند رسیدگی و تشخیص مالیات در منابع مختلف مالیاتی وصول، اجرا و حل اختلافات مالیاتی را مورد پشتیبانی قرار می‌دهند.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور درباره طرح جامع مالیاتی نیز گفت: اجرای طرح حامع مالیاتی از ده سال قبل آغاز شده که این طرح در قالب 5 محور و 32 پروژه برای دستیابی به وضع مطلوب طراحی شده است که عبارتند از: محور نرم‌افزار و نظام یکپارچه مالیاتی (10 پروژه)، محور زیر ساخت (7 پروژه)، محور همکاری با صاحبان منافع (7 پروژه)، محور منابع انسانی (6 پروژه) و محور مدیریت طرح (2 پروژه) بوده است که هسته اصلی این طرح نر‌م‌افزار ETC است که تمامی فرایندهای مالیاتی اصلی از جمله ثبت‌نام، پردازش و حسابرسی را به‌ٌصورت یکپارچه در تمامی منابع مالیاتی پشتیبانی می‌کند.
وی تصریح کرد: پروژه انتخاب برای حسابرسی بر مبنای ریسک(کوتاه مدت و بلندمدت) نیز یکی دیگر از پروژه‌های مهم این طرح است که بر اساس آن حد اصطلاحات اظهارنامه مؤدیان بررسی و مؤدیان بر اساس ریسک طبق‌بندی و ممیزی خواهند شد.
تقوی نژاد توضیح داد: بعد دوم تحول نظام مالیاتی اصلاح قوانین و مقررات است که اصلاحیه مربوط به این قانون در سال 94 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و یکی از نقاط قوت اصلاحیه اخیر قانون مالیات‌های مستقیم اصلاح ضمانت‌نامه‌های اجرایی قانون بود؛ جرم‌انگاری، فرار مالیاتی و تعیین مصادیق آن و میزان مجازات‌ها چشم‌انداز روشن و مثبتی را در زمینه جلوگیری از فرار و اجتناب مالیاتی پیش روی سازمان امور مالیاتی کشور قرار داده است.
وی افزود: دسترسی گسترده بر اطلاعات هویتی، عملکردی، اقتصادی و مالی مؤدیان نزد اشخاص ثالث همانند اطلاعات بانکی نقطه عطفی در عملکرد دقیق و شفاف نظام مالیاتی کشور ایجاد کرده است.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی با توضیح اجرایی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده و لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر صندوق‌های مکانیزه فروش که تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است در باره تنقیح قوانین مالیاتی در کشور گفت: تنقیح قوانین مالیایت به‌عنوان اولین قانونی تنقیحی کشور یکی دیگر از اصلاحات انجام شده در بخش قوانین و مقررات نظام مالیاتی کشور بوده است. هم‌اکنون تنقیح مقررات و بخشنامه‌ها نیز در دستور کار سازمان امور مالیاتی کشور به‌عنوان گام تکمیل‌کننده فرایند قرار دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مالیات در بخش خدمات دیجیتال اشاره کرد و گفت: کشور ایران همانند سایر کشورها با این پدیده روبروست و دیجیتالی شدن روزبروز در حال گسترش بوده و تمامی ابعاد کسب و کار را تحت تأثیر قرار داده است اگرچه در نگاه اول این موضوع یک پدیده تکنیکی و فنی است. اما ماهیت مجازی آن چالش‌های مالیاتی را نیز موجب شده است.
تقوی نژاد ادامه داد: شناسایی فعالان اقتصادی فضای مجازی و تعیین مشمولیت مالیاتی آنها با توجه به مفهوم مقر دائم از جمله این چالش‌هاست و سازمان امور مالیاتی کشور با همکاری دستگاه‌ها و مراجع ذیربط اقدامات مؤثری برای شناسایی مودیان فضای مجازی آغاز کرده اما تعیین مشمولیت کسب و کارهای مجازی و تعیین مقر آنها با توجه به ابعاد کسب و کارهای مجازی همانند مکان استقرار سرور، محل اداره و پشتیبانی وب‌سایت، محل پرداخت و دریافت وجه، محل تولید کالای دیجیتال و .... همچنان با مشکل مواجه هستیم.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در پایان گفت: علی‌رغم اقدامات انجام شده آسیب‌شناسی برنامه‌ها و سیاست‌های جاری و گذشته سازمان‌های مالیاتی و تطبیق آن با تجربیات موفق کشورهای عضو و سایر کشورهای دنیا بسیار سازنده و راهگشا خواهد بود و امیدواریم با تشریک مساعی هم‌فکری و تبادل تجربیات موفق کشورهای عضو زمینه بهبود سیاست‌های مالی و ارتقای ساختار اداری و اجرای نظام مالیاتی کشورهای عضو فراهم شده و مسیر رسیدن به جایگاه مطلوب را آسان نماید./ اخبار پولی مالی

 

تغییر در ممیزی مودیان مالیاتی

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار