ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    سه شنبه، 3 بهمن 1396 - 13:37  

لایحه بودجه 97 تقدیم مجلس شد - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    اقتصاد مقاومتی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  حضور فعال بانک پاسارگاد در هفتمین همایش بانکداری الکترونیک


  ختلال موقت در برخی خطوط تلفن بانک ملی ایران


  بانک آفیسر وجه تمایز بانک ملی است


  نظام پولی با تغییراتی روبرو می شود


  نقش انکار ناپذیر استارت آپ ها در اشتغال و رشد اقتصادی


  بانک ملی حائز رتبه نخست پرداخت تسهیلات رونق تولید


  گشایش همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت


  بانک شهر 8 هزار بن کتاب توزیع کرد


  شاخص 98 هزار و 221 واحدی شد


  افزایش حقوق کارمندان هدفمند می شود


  حداکثر پاداش پایان خدمت در سال ۹۷ چقدر است


  چگونگی امهال وام در مناطق زلزله زده تصویب شد


  بانک کشاورزی 9 هزارمیلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد


  شرکت دانش بنیان زیست دارو دانش افتتاح شد


  چهارمین همایش ملی مدیریت جهادی برگزار شد


  پرداخت سود اوراق مشارکت شرکت پالایش نفت بندرعباس آغاز شد


  ارتقاء نقش پست بانک در توسعه مناطق روستائی


  قیمت طلای جهانی افزایش می یابد


  واردات طلای هند در سال 2017 افرایش یافت


  کاهش قیمت جهانی بیت کوین به نفع قیمت طلا است


- اندازه متن: + -  کد خبر: 66234صفحه نخست » خبر اولیکشنبه، 19 آذر 1396 - 14:35
با پیش بینی 11949354674000000 ریال منابع
لایحه بودجه 97 تقدیم مجلس شد
لایحه بودجه + سرفصل های لایحه بودجه + مجلس + دولت + رئیس جمهور + مصارف بودجه + مخارج بودجه + اخبار پولی مالیاخبار پولی مالی- دانش بنیانها از محل صندوق توسه ملی 200میلیون دلار اختصاص می یابد.
  

به گزارش اخبار پولی مالی، حسن روحانی، رئیس جمهور روز یکشنبه 19 آذرماه 1396 لایحه بودجه 1397 یک هزار و ۱۹۴ تریلیون تومانی کل کشور را در جلسه علنی تقدیم مجلس کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،دکترحسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 19 آذر ماه) مجلس شورای اسلامی، دقایقی پیش لایحه بودجه سال 1397 کل کشور را به رئیس مجلس تقدیم کرد./
مــاده واحــده- بودجــه ســال 1397 کــل کشــور از حیــث منــابع بــالغ بــر یــازده میلیــون و نهصــدو چهــل و نــه هــزار و سیصــد و پنجــاه و چهــار میلیــارد و ششصــد و هفتــاد و چهــار میلیــون ریال و از حیث مصارف بالغ یازده میلیون و نهصدو چهل و نه هزار و سیصد و پنجاه و چهار میلیارد و ششصد و هفتاد و چهار میلیون ریال.
 بـه شرح زیر است:
الف- منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ درآمدها و واگذاری داراییهای سرمایهای و مالی و مصارف بودجه عمومی دولت از حیث هزینه ها و تملک داراییهای سرمایه ای و مالی، بالغ بـر چهـار میلیـون و دویست و چهل و نه هزار و یک صد و ده میلیارد و هشتصد و نود و یک میلیون  ریال شامل:
 1 -منابع عمومی بالغ بر سه میلیون و ششصد و هشتاد هزار و چهارصد و نود میلیارد ریال
 2 - درآمد اختصاصی وزارتخانه ها و مؤسسات دولتی بالغ بر پانصد و شصت و هشت هزار و ششصد و بیست میلیارد و هشتصد و نود و یک میلیون ریال
 ب- بودجه شرکتهای دولتی، بانکها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت از لحاظ درآمدها و سایر منابع تأمین اعتبار بالغ بر هشت میلیون و یکصد و سی و نه هزار و هشتصد و هفتاد و یک میلیارد و چهـار صد و نود و یک میلیون  ریال و از حیث هزینه ها و سایر پرداختها بالغ بر هشت میلیون و یکصد و سی و نه هزار و هشتصد و هفتاد و یک میلیارد و چهار صـد و نـود و یـک ریال
تبصره :
 1- الف- سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت، میعانات گازی و خالص صادرات گاز، سی و دو درصد (32 %) تعیین میشود. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است در طول سال و متناسب با وصول منابع، بلافاصله نسبت به واریز این وجوه و سهم چهارده و نیم درصد (5/14 %) شرکت ملی نفت ایران از کل صـادرات نفـت و میعانـات گازی(معـاف از تقسـیم سـود سـهام دولـت) و همچنین سهم سه درصد(3 %)مناطق نفتخیز، گازخیز و کمتر توسعه یافته موضوع ردیف درآمدی 210109 جدول شماره(5)این قانون اقدام نماید. مبالغ مذکور به صورت ماهانه واریز و از ماه یازدهم سال محاسبه و تسویه میشود.

تبصره 4-
الف- به منظور تحقق بخشی از اهداف مندرج در قانون حمایت از شرکتها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری و اختراعات مصوب 5/8/1389 به ویژه تبصره (2 (ماده (5 (قانون مذکور و ماده (51)
قانون احکام دائمی برنامه های توسعه معادل ریالی مبلغ دویست میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی بابت حمایت از شرکتهای دانش بنیان خصوصی و تعاونی اختصاص می یابد. مبلغ ارزی مذکور برای صندوق توسعه ملی بازگشت از منابع محسوب میشود. تبدیل دلار به ریال موضوع این بند زیر نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صورت میگیرد.
ب- به بانکهای عامل اجازه داده میشود در سال 1397 از محل منابع در اختیار از جمله منابعی که با تصویب هیأت عامل صندوق توسعه ملی در آن بانک سپرده گذاری شـده اسـت را نسـبت بـه اعطـای تسهیلات ارزی به موارد زیر اقدام کنند:
1 –سرمایه گذاران بخشهای خصوصی، تعاونی و نهادهای عمومی غیردولتی برای طرحهای توسعه ای بالادستی نفت و گاز با اولویت میادین مشترک و جمع آوری گازهای همراه در راستای افزایش ضـریب بازیافت مخازن و احیای چاههای قدیمی با داشتن ذخایر نفتی درجا و بدون انتقال مالکیت نفت و گاز موجود در مخازن و تولیدی از آنها.
2 -طرحهای توسعه ای و زیربنایی سازمانهای توسعه ای بخش صنعت و معدن با مشارکت حداقل پنجاه و یک(51 )درصدی بخش خصوصی و تعاونی.
ج- به بانکهای عامل اجازه داده میشود در سال 1397 از محل منابع در اختیار از جمله منابعی که با تصویب هیأت عامل صندوق توسعه ملی در آن بانـک سـپردهگذاری شـده اسـت، نسـبت بـه اعطـای تسهیلات ارزی به سرمایه گذاران بخشهای خصوصی، تعاونی و شهرداریها برای طرحهای توسعه ای انواع مختلف حمل و نقل درون و برون شهری بدون انتقال مالکیت و با معرفی وزارت راه و شهرسازی و تضمین سازمانها و شرکتهای تابعه و ذیربط این وزارتخانه و یا وزارت کشور با تضمین سازمان امور شهرداریها و دهیاری های کشور در قبال أخذ حق دسترسی یا فروش خدمات به اسـتفادهکنندگان تـا استهلاک اصل سرمایه و سود آن اقدام کنند.
د- عبارت «یک درصد(1 «(%مندرج در تبصره2 ماده52 (قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت)2 به عبارت «یک واحد درصد» اصلاح میشود.
هـ- بانک های عامل مجازند در سال 1397 مبلغ چهل هزار میلیارد  ریال تسهیلات از محل منابع در اختیار از جمله منابعی که با تصویب هیات عامل صندوق توسـعه ملـی در آن بانک ها سپرده گذاری شده است برای خرید تجهیزات و به روزرسانی آزمایشگاهها و کارگاههای دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی و فناوری براساس فهرست مورد توافق وزارتخانه ها و سـازمان های ذی ربط و سازمان برنامه و بودجه کشور و با تصویب هیأت امنای آنها پرداخت نمایند. تضمین این تسهیلات پس از تصویب هیات امنا بر عهده مراکز فوق الذکر بوده و پس از تنفس دو ساله از محل درآمد اختصاصی آنها و متناسب با میزان دریافتی و مبتنی بر زمانبندی مورد تفاهم با بانکها بازپرداخت میشود.
تجهیزات آزمایشگاههای تحقیقاتی موضوع این بند فقط در مواردی که بنا به اعلام معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و یا وزارتخانه تخصصی مربوطه مشابه داخلـی ندارنـد، از شـرکت خـارجی تـأمین می شود.

لایحه بودجه 97 تقدیم مجلس شد

عکس: خانه ملت

   
  

اخبار مرتبط:

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار