ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    شنبه، 21 تیر 1399 - 21:04  

صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی دست از بنگاه داری بردارند - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  طرح ویژه بیمه آرمان برای شناورها


  عرضه سهام شرکت‌های گروه مالی ملت و سرمایه‌گذاری توسعه معین ملت


  تمدید مهلت ویراش مدارک خبرنگاری جهت دریافت طرح ترافیک


  واریز سود سهام بانک کارآفرین از ۱۱ مرداد ماه 99


  قیمت سکه به ۱۰ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسید


  قیمت اوراق مسکن باز هم افزایش یافت


  شاخص قرمز پوش شد


  تعیین تکلیف شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت


  ضرورت تجدید ساختار روابط عمومی در کشور


  بانک صادرات آنلاین به مجمع می نشیند


  ارائه خدمات درمانی مطلوب سرلوحه فعالیت های بیمه سلامت


  افزایش تسهیلات اعطایی برای نوسازی واحدهای روستایی


  بانک ملی به فکر سلامتی شماست


  رد بازنگری مجدد دستمزد کارگران در نیمه دوم سال


  امکان نقل و انتقال ارز در برخی کشور‌ها فراهم شد


  کرونا و فضای کسب و کار در ایران و جهان


  پاسخگویی 24 ساعته مرکز ارتباط با مشتریان بانک‌پاسارگاد (CRM)


  بانک پارسیان به مجمع می نشیند


  فراخوان مشمولان مرحله هشتم اجرای نظام مالیات بر ارزش افزوده


  بازدید میدانی از ساختگاه مرکز تجارت بین المللی بنکداران موادغذایی


- اندازه متن: + -  کد خبر: 66266صفحه نخست » بانکدوشنبه، 20 آذر 1396 - 18:53
رئیس جمهور مطرح کرد؛
صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی دست از بنگاه داری بردارند
بنگاه داری + اخبار پولی مالی+ رئیس جمهور + صندوق بازنشستگی + بودجه + صندوق + تامین اجتماعی + اخبار پولی مالی - صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی و بانک ها دست از بنگاه داری بردارند. بنگاه ها را باید عرضه کنند و بفروشند، ممکن است بخواهند سهام داشته باشند که ایراد ندارد ولی مدیریت بنگاه را نباید داشته باشند.
  

به گزارش اخبار پولی مالی- حسن روحانی، رئیس جمهور در جلسه ارائه لایحه بودجه سال آینده کل کشور به مجلس شورای اسلامی گفت: وضع صندوق های بازنشستگی درست نیست و شما می دانید تمام مشکلاتی که در کشور داریم نه از آسمان هفتم و نه از بیرون مرزها نیامده است بلکه خودمان در بسیاری از موارد تصمیم خودمان ایراد داشته وناقص بوده وباید حل کنیم وباید قدمهای بزرگ برداریم .

رییس جمهوری گفت: دولت در این زمینه قدم برداشته وشروع کرده ونمایندگان باید حمایت کنند تا در بودجه شاهد تحول بزرگ باشیم.

روحانی تاکید کرد: برای صندوق‌ها باید قدم‌های بزرگی را برداریم. تمام بنگا‌ه‌ها را باید عرضه کنند و بفروشند. ممکن است خواهان سهام باشند که این امر اشکالی ندارد اما باید دست از بنگاه‌داری بردارند.

وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی قدم های خوبی را برداشته است که در بودجه ۹۷ هم این بخش را لحاظ کرده ایم.

روحانی ادامه داد: یک استاندارد برای حداقل زندگی تعریف خواهیم کرد و اعلام می کنیم هرکس در کشور زندگی و درآمد او از این حداقل کمتر است می تواند در یک سازمان حمایتی ثبت نام کند . در واقع نظام تامین اجتماعی را سال آینده به صورت گسترده آغاز خواهیم کرد.

رییس جمهور گفت: ما می خواهیم تمام اقشار ضعیف جامعه از حداقل زندگی استاندارد برخوردار شوند و این کار از بودجه ٩٧ شروع می شود.

وی افزود: در تبصره ١۴ از نمایندگان می خواهیم در بحث یارانه ، اصلاحات لازم به دست شما و با کمک دولت انجام شود. در بخش یارانه همه ما معتقدیم که آنهایی که نیازمند هستند به یارانه برسند. سازمان هدفمندی یارانه را در این بودجه تغییر می دهیم. این سازمان به یک صندوق رفاه اجتماعی امید تبدیل می شود و شرایط جدیدی برای یارانه نقدی به وجود می آید.

وی اظهار داشت: نیاز و خواست مردم را باید در چارچوبی برآورده کنیم و هرآنچه اینجا به دست آمد برای مخارج دیگر برنمی گردد و هرآنچه ما در تبصره ١۴ بدست آوردیم یا برای رفع فقر مطلق هزینه می کنیم یا برای رفع برخی مشکلات در بخش سلامت استفاده می شود.

روحانی ادامه داد: کاری که در بودجه ٩٧ انجام می گیرد اشتغال، رفع فقر، تعریف یک استاندارد برای یک زندگی و درخواست برای آنهایی است که نیازمند هستند برای ثبت نام و در نهایت ساماندهی یک سیستم دقیق پایشی در کشور و نظام جدید تامین اجتماعی برای همه مردم.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم تلاش ایجاد آرامش اقتصادی بود و می خواستیم در واقع لکوموتیو و قطار روی ریل قرار بگیرد و حال روی ریل قرار گرفته حالا سرعت و دقت لازم می خواهیم و باید با سرعت پیش برویم تا به اهداف برسیم.

روحانی گفت: در سال های گذشته ما از آغاز نگران رشد بودیم، به دلیل این که با رشد منفی قبلا مواجه بودیم و تلاش این بود که اقتصاد دارای رشد باشد و تورم قابل مهار باشد و اشتغال قابل قبول داشته باشد و بانک ها نظم پیدا کند و صندوق های بازنشستگی در مسیر درست باشد و بودجه ریزی علمی وعملیاتی ودرست وبا نظارت باشد و در اشتغال بتوانیم حرکت بزرگ بوجود اوریم.

وی افزود: تلاش داشتیم در مساله فقر یک قدم مهم برداریم، اگر بخواهم بودجه سال آینده را در یک جمله خلاصه کنم این است که بودجه سال ٩٧ بودجه ای برمبنای اشتغال فراگیر و برمبنای رفع فقر و ایجاد عدالت است.

روحانی ادامه داد: در گذشته شرایط ما به گونه ای بود که باید دولت مسیر اقتصاد را در مسیر رشد و توسعه قرار دهد ما در دولت یازدهم جز در سال ٩٢ در همه سال ها رشد مثبت داشتیم و مخصوصا سال ٩۵ که به رشد دو رقمی رسیدیم.

جزئیات بودجه پیشنهادی سال ۹۷ درمورد سازمان تامین اجتماعی

در لایحه پیشنهادی بودجه سال ۹۷ که صبح امروز توسط رئیس جمهور به نمایندگان مجلس شورای اسلامی تقدیم شد، دست‌کم معادل یک هزار و دویست‌و هفتاد و هفت میلیارد ریال از مطالبات مربوط به تعهدات جاری دولت در قبال سازمان تامین اجتماعی پیش‌بینی شده است.

ردیف‌های مالی پیش‌بینی شده برای سازمان تامین اجتماعی به ترتیب در ارتباط با سهم‌ بیمه کارگران کشاورز، بازنشستگان تامین اجتماعی و بیمه قالیبافان هستند.

براساس ردیف شماره ۲۵ از جدول شماره ۹ لایحه پیشنهادی دولت برای بودجه سال ۹۷، مبلغ ۲۴۱ میلیارد ریال بابت سهم بیمه کارفرمایان کشاورزی برای سازمان تامین اجتماعی درنظر گرفته شده است.

همچنین براساس ردیف‌ هشتم جدول شماره ۱۸ لایحه پیشنهادی بودجه سال ۹۷ برای سازمان تامین اجتماعی مبلغ هزار میلیارد ریال بابت بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی درنظر گرفته شده است، در ردیف سیزدهم این جدول نیز مبلغ ۳۶ هزار میلیارد ریال بابت هزینه‌های مربوط به بیمه قالیبافان برای سازمان تامین اجتماعی درنظر گرفته شده است.

جدا از تکالیفی که در لایحه پیشنهادی بودجه سال ۹۷ برای دولت در مورد پرداخت بخشی از هزینه‌های جاری سازمان تامین اجتماعی درنظر گرفته شده است، مطابق ماده ۱۲ قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف است تا سالانه معادل ۱۰ درصد از هزینه‌های مربوط به بدهی‌های معوقه خود را در قالب بودجه‌های سنواتی به سازمان تامین اجتماعی بازپرداخت کند.

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار