ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    شنبه، 26 مرداد 1398 - 18:53  

هدف دانشگاه خاتم عبور از استنفورد است - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  اطلاعات نادرست از صورتهای مالی منتشر نکنید


  کمک 313 هزار میلیارد ریالی بانک ملی به رونق بخش های اقتصادی


  پرداخت ۱۵هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های خرد و متوسط


  بکارگیری مفهوم توانمندسازی سبب کاراتر شدن نظام سلامت می‌شود


  برخورد با بانک‌هایی که در پرداخت وام ازدواج سنگ‌اندازی می‌کنند


  آخرین مهلت بخشودگی جرائم کارفرمایان


  بانک مرکزی بدهی ۴ بانک و موسسه اعتباری را تقسیط کرد


  قیمت دلار در صرافی‌ها به ۱۱۷۰۰ تومان رسید


  یارانه نقدی امشب واریز می شود


  تصویب طرح تأمین مسکن کارمندان به زودی در دولت


  درج قیمت کالا و اعلام نرخ خدمات الزامی است


  حمایت بانک ایران زمین از خط تولید جدید شرکت فولاد اکسین اهواز


  حمایت بانک شهر از جشنواره فیلم‌ کودکان و نوجوانان


  ششمین عرضه نفت خام سنگین در بورس انرژی


  "وملل" به سود رسید


  مبادله ۷.۸ میلیون فقره چک در تیرماه 98


  رشد 170 و 129 درصدی حجم و ارزش معاملات بورس کالا


  کاهش ­نرخ رسمی یورو


  تالار صادراتی میزبان عرضه 32 هزار تن قیر و عایق رطوبتی


  سامانه (سامد) به بهره برداری رسید


- اندازه متن: + -  کد خبر: 66327صفحه نخست » خبر اولچهارشنبه، 22 آذر 1396 - 18:47
مدیرعامل بانک پاسارگاد در مراسم تجلیل از نفرات برتر کنکور:
هدف دانشگاه خاتم عبور از استنفورد است
بانک پاسارگاد + دانشگاه خاتم + نفرات برتر کنکور + سهام بانک پاسارگاد + دانشگاه استنفورد + عکس + گزارش تصویری + اخبار پولی مالیاخبار پولی مالی- دانشگاه خاتم برای پذیرش دانشجو کمی سختگیرانه عمل می کند و هدف این است که سرمایه گذاری که انجام می دهد، سرمایه گذاری بهره وری باشد.
  

به گزارش اخبار پولی مالی بانک پاسارگاد به رسم 10 سال گذشته از نفرات برتر کنکور سراسری در مراسمی که با حضور این افراد و خانواده های ایشان و تعدادی از مسئولین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش و آموزش کشور گروهی از استادان برجسته دانشگاه‌های کشور و همچنین اساتید دانشگاه خاتم و مدیران این بانک برگزار شده بود، تقدیر کرد.
بر اساس این گزارش: در این مراسم مجید قاسمی، رئیس دانشگاه خاتم و مدیر عامل بانک پاسارگاد با بیان این که اساتیدی همچون استاد سهراب پور به دانشگاه خاتم پیشنهاد داد که دانشگاهی همچون استنفورد را در کشور ایجاد کنیم، افزود: هدف ویژه دانشگاه خاتم عبور از استنفورد است و امیدواریم که این پرچمی که ما به دست گرفتیم به دست اعضای هیئت علمی دانشگاه در سالیانی که قابل پیش بینی است، بتواند محقق شود.
قاسمی تصریح کرد: در همین زمان کوتاه اتفاقی که در دانشگاه خاتم افتاده، شاید بتواند به عنوان یک الگو قلمداد شود.
وی خاطر نشان کرد: دانشگاه خاتم در سال 1390 با یک تغییر و تحول در مدیریت و در سطح هیئت امنا و همین طور در مجموعه ی دانشگاه مواجه شد. این دانشگاه ظرف مدت چهار سال از یک موسسه ی آموزش عالی با تمام سخت گیری هایی که وزارت محترم علوم برای ارتقاء موسسات به عمل می آورد در سال 1394 توانست اجازه ی دانشگاه شدن را از این وزارتخانه بگیرد. از کارهایی که در همین دوره شده است تقدیر از نفرات برتر کنکور بوده و  خانم یوسفی جزء اولین بورسیه های ما بوده و از اولین کسانی بود که مورد تشویق قرار گرفته و جذب بانک پاسارگاد شد و یکی دیگر از کسانی که به مجموعه بانک پاسارگاد پیوسته نفر اول رشته ی کامپیوتر در سال 91 بود.
قاسمی همچنین با اعلام این مطلب که امسال در دو حوزه یکی برنامه ی چند رشته ای ما موفق شدیم با دانشگاه سوربن فرانسه یک کار مشترکی را آغاز کنیم، افزود: دانشگاه خاتم دانشگاه سطح تحصیلات تکمیلی یعنی از کارشناسی ارشد به بالا است و نخبگانی که در فرانسه تحصیلاتشان را تمام کرده بودند، به ما پیوستند و در دانشگاه خاتم ما پذیرای این نخبگان هستیم. در همین راستا رشته ی برنامه ی چند رشته ای را هم آغاز کردیم که شامل رشته کیومتر در نانومتر می شود که در بحث کیومتریال انرژی تکنولوژی و نانومتر که کیومتر را در این دانشگاه  اساتید داخلی تدریس می کنند و نانومتر را اساتید فرانسوی درس می دهند ودانشجویان باید 120واحد بگذرانند تا پی اچ دی بگیرند.
مدیر عامل بانک پاسارگاد همچنین اعلام کرد: این دوره ها شبانه روزی و بسیار فشرده و سخت است و دانشجویان شصت واحد را در ایران می گذرانند و شصت واحد را باید در دانشگاه سوربن فرانسه بگذرانند و امیدوار هستیم که بتوانیم دانش آموختگانی را که اهل  پتنت باشند به جامعه تحویل بدهیم.
قاسمی تاکید کرد: اساتید این دانشگاه بسیار جوان و اهل پتنت هستند.
وی در ادامه گفت:  واقعاً بازگشت نخبگان به کشور به تمهیدات جدی و مهمی نیاز دارد و برای آن ها باید فضای آموزشی و فضایی که بتوانند پژوهش ها و خواسته های علمی خود را محقق کنند، فراهم شود و البته از آن طرف هم ما محدودیت منابع داریم ولی به نظر می رسد که با همین منابع محدود هم می توانیم مدیریت بهتری را انجام دهیم.
رئیس دانشگاه خاتم همچنین گفت: بسیاری از اساتید معتقدند که باید در بحث آموزش عالی یک انقلابی صورت گیرد و  با این نگاه و روشی که در حال حاضر داریم، جلو می رویم، امکان این که بتوانیم به دانشگاه نسل سوم برسیم کار بسیار دشوار، بلکه نشدنی است.
وی خاطر نشان کرد: دنیا الآن از دانشگاه نسل سوم عبور کرده و دانشگاه نسل چهارم را هم به نوعی دارد پشت سر می گذارد و به سمت دانشگاه آرمانی که دانشگاه نسل پنجم است، می رود.
قاسمی سپس با بیان این نکته که  دانشجویانی که در دو رشته جدید توانستیم پذیرش کنیم، نخبگانی هستند که در مقطع کارشناسی ارشد بین رتبه ی هفده تا هشتاد را کسب کره بودند، خاطر نشان کرد: دانشگاه خاتم برای پذیرش دانشجو کمی سختگیرانه عمل می کند و هدف این است که سرمایه گذاری که می کنیم، سرمایه گذاری بهره وری باشد.
مدیرعامل بانک پاسارگاد با اشاره به این مطلب که در بانگ پاسارگاد سرمایه ی اصلی ما سرمایه ی انسانی است، افزود: آن چه که در ترازنامه ی ما به عنوان سرمایه می آید، می گوییم این دستمایه است، سرمایه نیست. آن چه که می توانیم آن دستمایه را به بهترین شکلی اداره کند، به این شکلی که در جامعه بتواند یک چنین جایگاهی را در دل مردم باز کند و مورد احترام و مورد علاقه ی مردم باشد و اعتماد عمومی را بتواند جذب کند، این سرمایه ی انسانی است. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که دانشگاه خاتم را به اشکال مختلف حمایت کرده و  نخبگانی که رتبه های بالا دارند، در ورودی های کنکور سراسری به نوعی حمایت می کنیم و امیدوار هستیم که این توفیق بانک پاسارگاد بتواند ادامه پیدا کند.
وی در ادامه گفت: بانک پاسارگاد در شش سال توانسته بانک برتر ایران باشد و به ارزیابی موسسه ی  بنکر در سه سال اخیر و موسسه ی یورومانی که جدید آمده و ارزیابی می کند، بانک پاسارگاد به عنوان بانک برتر کشور انتخاب شده است و همچنین در میان بانک های اسلامی دنیا نیز بانک پاسارگاد بانک برتر است. همچنین بنا بر ارزیابی  بنکر و ارزیابی موسسه ی یورومانی برند بانک پاسارگاد مبلغی حدود یک میلیارد دلار ارزشیابی شده است و این توفیقات با تلاش بسیار زیاد و شبانه روزی محقق شده است.
رئیس دانشگاه خاتم با اعلام این مطلب که موفقیت با آسانسور به دست نمی آید، افزود: کسانی که می خواهند موفقیت را به دست بیاورند، باید از پله ها بالا بروند. بعضی وقت ها این پله ها خیلی سخت می شود ولی باید از پله بالا رفت. بعضی ها در اعماق دره ها بلند پروازی هایی دارند و افکار بلندی دارند که کسی حتی نمی تواند تصور کند. نفرات برتر کنکور در یک مومنتوم قرار گرفتند و توانستند برترین های کشور باشند.


 لزوم حمایت از استعدادهای برتر در کشور
در این مراسم مصطفی محقق داماد رئیس هیات‌امناء دانشگاه خاتم طی سخنانی، ضمن تفسیر آیات شریفی از قرآن‌کریم گفت: کار بزرگ برای انسان خشیت می‌آورد. هر چه علم بیشتر باشد، انسان بیشتر در برابر عظمت خدا سر فرود می‌آورد. عالمان خشیت دارند، یعنی دلی نرم پیدا می‌کنند.
به گزارش اخبار پپولی مالی، وی در باره اهداف والای دانشگاه خاتم ادامه داد: دانشگاه خاتم ایده‌ای در دل مدیریت محترم این مجموعه است و ان‌شاءالله به این امید می‌رسد که استنفوردی در داخل کشور ایجاد شود. چراکه در تحقق این هدف از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند. وی تصریح کرد: نمونه‌ای از این توجه، تقدیر و حمایت از برگزیدگان کنکور سراسری است. در کشور، متأسفانه از استعدادها و توانمندی‌ها قدردانی نمی‌شود و امیدواریم همه‌ی افرادی که در کشور توانایی دارند، به دنبال استعدادهای برتر کشور باشند و در حد توان از این استعدادها حمایت کنند.
وی در پایان افزود: پیامبر اکرم (ص) در آخرین روزهای عمرشان فرمودند من برای فقر امتم در آینده نگران نیستم، بلکه نگران سوء مدیریت هستم. اگر مدیریت خوب باشد، فقر وجود نخواهد داشت.

دانشگاه خاتم، استنفورد ایران خواهد شد
در ادامه مراسم، سهراب‌پور قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، ضمن تقدیر از بانک‌پاسارگاد و مجید قاسمی مدیرعامل بانک به دلیل حمایت‌های بی‌دریغش از علم در کشور گفت: دکتر قاسمی در مسیر خوبی حرکت کرده‌اند که قدردانی و حمایت از برگزیدگان را در پی دارد. وی در خصوص دانشگاه خاتم و هدف رییس این دانشگاه تأکید کرد: دکتر قاسمی رییس دانشگاه خاتم، این استنفورد را در ایران می‌سازد. ایشان توانمندی بالایی دارند و خوش‌فکر هستند.
رییس کمیسیون فنی و مهندسی فرهنگستان علوم ادامه داد: بنده 13 سال رییس دانشگاه شریف بوده‌ام و پس از آن 7 سال در بنیاد ملی نخبگان مشغول بوده‌ام. حمایت ما در این بنیاد بیشتر در حوزه‌ی دانشجویی بوده‌است و اکنون وظیفه ما کمک به اشتغال این نخبگان است. تمام ارگان‌ها در حال تلاش برای ایجاد شغل هستند. همچنین در مقاطع پایین‌تر هم، استعدادیابی آغاز شده‌است. خوشبختانه بسیاری از این نخبگان در حال حاضر در بخش‌های مختلف کشور مشغول خدمت هستند.
 

سخنرانی یک دانشجو با رتبه برتر
در ادامه‌ی مراسم، ساناز یوسفی رتبه دوم رشته علوم‌انسانی کنکور سال ۸۷ گفت: در بانک‌پاسارگاد گوش‌های زیادی هست که دغدغه‌های ما را بشنوند. حمایت‌های معنوی بانک هر ساله تداوم داشته‌است. این بانک به‌عنوان نهادی که هیچ منفعت و چشم‌داشتی ندارد، به‌طور مستمر در تقدیر و حمایت از برگزیدگان کنکور سراسری گام برداشته‌است.
وی ادامه داد: تأسیس دانشگاه خاتم با چنین کیفیتی نشان از آن دارد که مدیران این مجموعه گام‌های بزرگی در جهت رشد و توسعه‌ی پایدار کشور برداشته‌اند. یوسفی تصریح کرد: ما قول می‌دهیم که هیچ‌گاه فارغ از تحصیل نمی‌‌شویم و تا جایی که توان داریم برای رشد کشور گام برمی‌داریم. ما یاد گرفته‌ایم که باید دغدغه‌ی مردم را داشته‌باشیم و توفیق این خدمت نصیب بندگان خاص خدا می‌شود.
وی با اشاره به دغدغه‌های نخبگان برگزیده کنکور سراسری افزود: بنیاد ملی نخبگان اقداماتی را انجام داده‌است اما لازم است بیش از این در این خصوص تلاش شود. این سر‌مایه‌ی انسانی است که قرار است نسل آینده را تربیت کند. وی در پایان تأکید کرد: امیدواریم برنامه‌هایی که بانک‌پاسارگاد انجام داده‌است، در سایر سازمان‌ها نیز انجام شود تا جوانان توانمند ما احساس کنند که می‌توانند در فضای علمی کشور پیشرفت کنند. ما از سوی نخبگان برگزیده به مسئولین وزارت علوم قول می‌دهیم که تمام قد ایستاده‌ایم و از انجام هیچ اقدامی کوتاهی نمی‌کنیم تا ایران ما آباد و آزاد باشد.
گفتنی است: در این مراسم تجلیل از نفرات برتر کنکور به تمامی نفرات برگزیده تندیس بانک پاسارگاد و لوح تقدیر اهدا شد و به نفرات اول در کلیه رشته ها 25 هزار سهم ، به نفرات دوم 17 هزار و 500 سهم و به نفرات سوم 12 هزار و 500 سهم بانک پاسارگاد هدیه شد. همچنین اعلام شد که به هر ک از نفرات برتر ماهیانه مبلغ 660 هزارتومان کمک هزینه تحصیلی پرداخت خواهد شد./ اخبار پولی مالی

هدف دانشگاه خاتم عبور از استنفورد است

 

هدف دانشگاه خاتم عبور از استنفورد است

هدف دانشگاه خاتم عبور از استنفورد است

هدف دانشگاه خاتم عبور از استنفورد است

هدف دانشگاه خاتم عبور از استنفورد است

هدف دانشگاه خاتم عبور از استنفورد است

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار