ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    جمعه، 29 تیر 1397 - 00:06  

پیشنهاد حساس صندوق بین المللی پول به ایران - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    حمایت از کالای ایرانی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  بانک سرمایه گذاری اروپا رد داد


  بانک‌ها 4400 میلیارد تومان از اموال مازاد خود را فروختند


  پرداخت تسهیلات برای نوسازی 13 هزار تاکسی فرسوده


  با مقاومت بازار سایه 70 درصدی روبرو هستیم


  صورت های مالی بیمه آسیا به تصویب رسید


  رشد نرخ دلار و کاهش قیمت پوند و یورو


  طرح انتشار اوراق سکه روی میز


  بانک انصار در مورد ادغام شفاف سازی کرد


  رییس کل بیمه مرکزی تعیین شد


  درج اوراق اجاره شرکت سایپا (سهامی عام) در بورس تهران


  افزایش سود سهام عدالت در سال ۹۷


  حفظ محیط زیست، دغدغه اساسی بانک ملی ایران


  ابلاغ قانون الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر


  ضوابط ارز دیجیتال تا دو ماه آینده مشخص می‌شود


  ۶۳۰ بنگاه در فهرست واگذاری ها


  افتتاح شرکت فاتک شیمی با تامین مالی بانک صنعت و معدن


  توسعه بیمه عمر پروسه کوتاه مدت نیست


  بانک ملی ایران 10 جایزه را از آن خود کرد


  ارایه خدمات حضوری ارزی در ساختمان فردوسی بانک مرکزی


  برنامه های بانک پاسارگاد در حمایت از تولیدکنندگان کشور


- اندازه متن: + -  کد خبر: 66356صفحه نخست » خبر اولدوشنبه، 4 دی 1396 - 21:25
متن کامل گزارش:
پیشنهاد حساس صندوق بین المللی پول به ایران
صندوق بین المللی پول + گزارش + اصلاح نظام بانکی + وام بانکی + بدهی دولت + تامین مالی تروریسم+ اخبار پولی مالیاخبار پولی مالی- ایران علاوه بر اصلاح سریع ساختار بانک ها، باید تا قبل از پایان مهلت ارایه شده از سوی گروه ویژه اقدام مالی، برنامه مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم را تصویب کند.
  

به گزارش اخبار پولی مالی، صندوق بین المللی پول در تازه ترین گزارش خود توصیه های مهمی را در رابطه با اقتصاد ایران به عمل آورده و از جمله خواستار تسریع در تک نرخی شدن ارز و پرداخت بدهی های معوق دولت به نظام بانکی و تقویت توان مالی بانک ها و حذف معافیت های مالیاتی شده است.

بخش ارتباطات صندوق بین لمللی پول نتیجه اعزام چهارمین هیات این نهاد به ج.ا.ایران را به ترتیب زیر منتشر کرد.
درخواست برای انجام اطلاحات پیشرفته در بخش مالی ایران 
صندوق بین المللی انجام اصلاحات در سیستم انتقال پول نقد جهانی را با هدف حمایت از درآمد فقرا در بودجه 2018 پیشنهاد می کند.
بر اساس این گزارش یک تیم از صندوق بین المللی پول تحت هدایت کاترینا پورفیلد از دوم تا سیزدهم دسامبر 2017 ( 11 تا 22 آذر ماه 96) در ایران به سربرد و در پایان بیانیه زیر را منتشر کرد:
در ایران رشد به بخش غیر نفتی گسترش یافته و پیش بینی می شود که رشد واقعی تولید ناخالص داخلی در سال 2017 و 2018 به 4.2 درصد برسد . همچنین انتظار می رود که در صورت تداوم اصلاحات در بخش مالی، در طول سالیان پیش رو رشد به 4.5 درصد افزایش یابد.
انتظار می رود با افزایش نرخ حامل های انرژی نرخ تورم در سال 2018 - 2019 به طور موقت از 9.9درصد فراتر رود و در ادامه بااجرای سیاست های محتاطانه به یک رقم واحد بازمی گردد.
با وجود روند بهبودی، اقتصاد با چالش های درازمدت مواجه است. افزایش آسیب پذیری های مالی و عدم اطمینان خارجی ها، انجام برنامه ریزی جهت اصلاحات فوری را در بخش مالی الزامی کرده است. در این باره یک بسته اصلاحی هماهنگ شده با اولویت تلاش برای کاهش بدهی های دولت به سیستم بانکی، تک نرخی کردن نرخ ارز و انتقال به چارچوب سیاست پولی مبتنی بر بازار، یک نشانه قوی از تعهد مقام ها برای ایجاد ثبات هستند.
پیاده سازی سریعتر اصلاحات ساختاری، مبارزه با پولشویی ، مبارزه با تامین مالی تروریسم (AML / CFT) و حذف موانع توسعه بخش خصوصی باعث رشد بیشتر و افزایش تنوع شغلی می شود.
در گزارش صندوق بین المللی پول تصریح شده است: موسسات اعتباری و بانک ها نیاز به بازسازی فوری و کمکهای مالی دارند. تبدیل موسسات مالی بدون مجوز به مؤسسات اعتباری، مانع رقابت نرخ بهره شدید شده است بدین ترتیب حاشیه ( ریسک) بانک را کاهش یافته است.
بررسی کیفیت دارایی، ارزیابی وام دهی مربوط به اشخاص و یک برنامه اقدام موقت برای استمهال و بازپرداخت تعهدات حال شده بانک ها و در بخش وام های معوق شده (NPL) باید بلافاصله شروع شود. بانک مرکزی ایران می تواند هزینه های سرمایه گذاری را از طریق اوراق قرضه دولتی بلندمدت با نرخ بهره بازار به دست آورد. این نهاد از قدرت بیشتری برای نظارت و حل و فصل به منظور حمایت از این روندبرخوردار شود. 
به گزارش اخبار پولی مالی، در بخش دیگری از توصیه های صندوق بین المللی پول آمده است: بانک مرکزی ج.ا.ایران در بازار ارزهای خارجی (FX) را باهدف ایجاد ثبات نرخ ارز در مقابل تقاضای واردات بالا و ایجاد شرایط عدم اطمینان افزایش داده است. تک نرخی کردن نرخ ارز و ایجاد امکان انعطاف بیشتر نرخ ارز، باعث حفظ ذخایر ارز خارجی، حذف یارانه های گران قیمت و ترویج رقابت می شود. به علاوه حرکت به سمت یک چارچوب سیاست پولی مبتنی بر بازار که در آن بانک مرکزی ج.ا.ایران از استقلال بیشتری برخوردار باشد. برای کنترل نقدینگی حفظ نرخ پایین تورم و کسب اعتبار برای رژیم جدید نرخ ارز ضروری است.
"نکته مهم این است که اصلاحات در چارچوب AML / CFT (مباره با پولشویی و مقابله با تامین مالی تروریسم) باید قبل از پایان مهلت مقرر شده از سوی FATF در ماه ژانویه 2018 به تصویب برسد. پیشرفت مداوم در این جبهه ها، با تقویت شفافیت و حکمرانی، ادغام دوباره ( ج.ا.ایران) در سیستم مالی جهانی را تسهیل می کند.
"اصلاح طرح انتقال پول نقد جهانی باهدف افزایش امنیت فضای مالی برای فقرا بسیار مورد نیاز است. با این وجود، باید توجه داشت که اصلاح بخش مالی، بدهی های دولتی و هزینه های بهره را به شدت افزایش می دهد. کارشناسان، تنظیم مالی را از طریق اقدام برای اختصاص سهم از درآمد نفت جهت پوشش هزینه های سود از اوراق قرضه کمک های بانکی، افزایش بیشتر مالیات ها، حذف معافیت مالیاتی و اصلاح حقوق بازنشستگی به صورت تدریجی در یک چارچوب مالی جامع که بدهی را به سطوح محتاطانه برساند، پیشنهاد می کنند.
اجرای سریعتر اصلاحات ساختاری دست بخش خصوصی غیر نفتی را باز می کند، پتانسیل رشد را بالا می برد و به حل چالش های شغلی کمک می کند.
با وجود پیشرفت های اخیر در محیط کسب و کار، ایران باید با اجرای خط مشی های مربوطه به اصلاح شرکت های دولتی و بهبود شفافیت در خصوص مالکیت شرکت های بزرگ برای جذب سرمایه گذاری و توسعه بخش خصوصی اقدام کند. کارشاسان از اصلاحات قانون گمرکی ( ج.ا.ایران) قدردانی می کنند این اقدامات باید هزینه تجارت را کاهش داده و به رشد صادرات منجر شود. به علاوه بررسی مقررات کار می تواند انگیزه های شرکت ها برای استخدام را بهبود بخشد.
زنان بسیار تحصیلکرده ایران یک منبع بی رویه رشد و بهره وری هستند. کاهش موانع قانونی و اجتماعی، و شکاف های پرداختی؛ پرداخت یارانه مراقبت از کودکان به زنان کم درآمد؛ و مقابله با موانعی که ذر بخش فرصت های اشتغال غیر دولتی برای زنان ایجاد می شد در نهایت باعث افزایش تولید ناخالص داخلی ( ج.ا.ایران ) خواهد شد.
افزایش سرعت ارایه اطلاعات و در اختبار گاشتن اطلاعات جامع تر باعث افزایش شفافیت، اطلاع دادن به سیاست گذاری و حمایت از برنامه اصلاحات خواهد شد.
"ما مایل هستیم از همکاری عالی و مهمان نوازی سخاوتمندانه تشکر کنیم ./ اخبار پولی مالی

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار