ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    شنبه، 2 شهریور 1398 - 07:03  

دستیابی به سودآوری،بهره‌وری شعار بانک اقتصاد نوین در سال 97 - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  تاپیکو 400 ریال سود بین سهامدران تقسیم کرد


  توسعه صنایع پایین دستی از سوی هلدینگ خلیج فارس


  کاهش هزینه های سازمانهای بیمه گر با اجرای پرونده الکترونیک سلامت


  اجباری شدن بیمه سلامت برای افراد فاقد پوشش بیمه‌ای


  عبور قیمت نفت از ۶۰ دلار


  کارنامه بانک ملی ایران در خروج از بنگاهداری


  اعلام آمادگی بانک ملت برای حمایت از شرکت های لبنی کشور


  آغاز به کار سامانه جدید بانکداری اینترنتی


  تمامی روستاییان و عشایر تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند


  بیمه عمر تسهیلات قرض الحسنه بانک رفاه اقساطی شد


  لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفت


  شاخص کل ۳۱۸۶ واحد رشد کرد


  سود سهام شرکت «نفت بهران» پرداخت می‌شود


  پرداخت علی الحساب مطالبات تیر ماه پزشکان خانواده روستایی به زودی


  بیمه رازی طرحی نو به بازار مالی معرفی کرد


  افزایش ظرفیت خزانه سکه بانک سامان


  کسب رتبه دوم ICT Challenge توسط داتینی‌ها


  گمرک ملزم به تغییرات تسهیل‌گرایانه در تجارت فرامرزی شد


  خرید دو هزار میلیارد ریال کالای بادوام داخلی با تسهیلات بانک ملی


  نرخ دلار ثابت ماند


- اندازه متن: + -  کد خبر: 69946صفحه نخست » بانکیکشنبه، 23 اردیبهشت 1397 - 10:07
مدیرعامل بانک اقتصادنوین تاکید کرد:
دستیابی به سودآوری،بهره‌وری شعار بانک اقتصاد نوین در سال 97
بانک اقتصاد نوین + اخبار بانک + اخبار پولی مالی + نظم + شعار + سوداوری + بهره وری + بلگوری + راهبرد + انضباط مالی + اخبار پولی مالی - توجه به افزایش درآمدهای کارمزدی، کنترل و کاهش مطالبات معوق، واگذاری اموال تملیکی و رعایت دستورالعمل‌ها در خصوص نرخ سود سپرده‌ها و تسهیلات زمینه دستیابی به سودآوری با کیفیت و پایدار را در بانک اقتصاد نوین فراهم می‌کند.
  

به گزارش اخبار پولی مالی-  علیرضا بلگوری، مدیرعامل بانک اقتصادنوین تاکید کرد دستیابی به "سودآوری"، "بهره‌وری" و "نظم نوین" به عنوان شعار سال 97 بانک اقتصادنوین است.
بلگوری در گردهمایی سراسری بانک اقتصادنوین که با حضور اعضای هیات مدیره، معاونین، مدیران، روسای ادارات، سرپرستان مناطق، روسای شعب و مدیران عامل شرکت‌های وابسته این بانک برگزار شد، ضمن تبیین شرایط اقتصادی حاکم بر شبکه بانکی از منظر تبیین اسناد قانونی بالادستی، پیش‌بینی‌های اقتصادی بین‌المللی و آمارهای کلیدی بخش پولی منتشره توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اقدام به ترسیم جامعی از روابط علی، ریشه‌ها و پیامدهای عملیاتی وضع موجود برای بانک‌ها داشت.

مدیرعامل بانک اقتصادنوین در ادامه چالش‌های عملیاتی محیط بانکی را در هفت حوزه برشمرد و ضمن ارایه شرایط و محیط راهبری بانک، انضباط مالی را سرلوحه سیاست ثبات بخشی در عملیات بانک طی سال جاری مطرح نمود.

بلگوری در تشریح و تبیین اهداف این بانک در سال جاری افزود: در سال جدید و در آستانه ورود به هجدهمین سال فعالیت بانک توجه به کاهش مطالبات غیر جاری، کنترل نسبت هزینه‌های اداری و عمومی به خالص درآمدهای عملیاتی، افزایش سهم درآمدهای کارمزدی و کاهش بهای تمام شده پول در اولویت اهداف بانک قرار دارد و ابزارهای لازم برای رسیدن به این اهداف مورد توجه قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: اولین اصل برای رسیدن به این هدف بهره‌گیری از پتانسیل‌های موجود در بانک متناسب با ظرفیت‌های بالقوه سرمایه انسانی در چارچوب ضوابط اجرایی است که حتما باید در برنامه‌ریزی‌ها مورد توجه قرار گیرد. علاوه بر این انتظام بخشی سیستمی و چابکی سازمانی از پیش‌نیاز های حرکت بانک در مسیر پیشرفت و دستیابی به چشم انداز ترسیم شده می‌باشد.

بلگوری تغییر پارادایم حاکم بر بانک اقتصادنوین را لازمه دستیابی به اهداف تعیین شده برای بانک دانست و گفت: خودباوری، ارزش آفرینی، مسئولیت‌پذیری و نتیجه محوری از جمله اصول و ارزش‌هایی است که باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد، چرا که با تقویت این ویژگی‌ها بازسازی مزیت‌های رقابتی بانک، تبدیل تهدیدها به فرصت، تغییر نگرش تعامل با مشتریان، توسعه کسب و کار ها، ایجاد جریان نقدی مثبت توسط شعب و چابک‌سازی فرآیندها امکان پذیر خواهد بود.

وی در خصوص روش‌های افزایش سودآوری بانک اقتصادنوین نیز گفت: توجه به افزایش درآمدهای کارمزدی، کنترل و کاهش مطالبات معوق، واگذاری اموال تملیکی و رعایت دستورالعمل‌ها در خصوص نرخ سود سپرده‌ها و تسهیلات زمینه دستیابی به سودآوری با کیفیت و پایدار را در بانک فراهم می‌کند.

مدیر امل بانک اقتصادنوین در ادامه قرار گرفتن در جایگاه یکی از سه بانک برتر کشور به لحاظ سودآوری در سال 1400 را هدف اصلی این بانک توصیف کرد و گفت: با توجه به تحولات ایجاد شده در سال 1396، دستیابی به اهداف تعیین شده با عزمی راسخ و پشتکار جدی محقق خواهد شد.

در این مراسم بنیان‌گذار بانک اقتصادنوین نیز طی سخنانی تاکید کرد: با وجود فراز و نشیب‌های زیادی که طی سال‌های گذشته در نظام مالی و اقتصادی کشور شاهد بوده‌ایم، خوشبختانه بانک نوینمان با همت کارکنان توانسته است خود را از گزند مشکلات بیرونی مصون بدارد و بانک اقتصادنوین امروز در وضعیت مناسبی قرار دارد.

محمد صدرهاشمی‌نژاد در خصوص راهکار برون رفت از وضعیت فعلی اقتصاد بر مسئولیت‌پذیری سازمان‌ها تاکید کرد و گفت: بانک‌ها از جمله سازمان‌هایی هستند که می توانند با رعایت انضباط مالی زمینه را برای تسری این انضباط به سایر بخش‌ها فراهم کنند. در چنین شرایطی امنیت و اعتماد مشتریان جلب شده و جامعه به امنیت روانی خواهد رسید.

وی افزود: امروز شاهدیم که بانک اقتصادنوین به عنوان بانکی متمایز و منضبط توانسته در بازار پولی کشور نقشی موثر ایفا کند و این تمایز برای همه قابل درک و کاملا مشهود است.

وی با اشاره به اینکه بانک اقتصادنوین سازمانی پویا و تاثیر گذار در اقتصاد به شمار می‌رود، افزود: بانک اقتصادنوین در سال‌های فعالیت خود هموراه زمینه ساز تغییرات مثبت در نظام بانکی کشور بوده است که با تلاش همکاران این اثر گذاری ادامه خواهد داشت.

سیامک دولتی رئیس هیات مدیره بانک نیز در جمع مدیران و کارکنان این بانک ابراز امیدواری کرد که عملکرد و تلاش قانون مدارانه این بانک بتواند برای بخشی از اقتصاد کشور موثر واقع شود.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور در ماه‌های اخیر بیان کرد: به عنوان عضوی از خانواده بزرگ سیستم بانکی و اقتصادی کشور می‌توانیم با صبر و درایت همچون سال‌های گذشته از این چالش با موفقیت بگذریم.

رئیس هیات مدیره بانک اقتصادنوین بر پذیرش مسئولیت های فردی و اقدام مناسب در راستای این مسئولیت‌ها تاکید کرد و اظهار داشت: هماهنگی و همدلی میان همه ارکان سازمان یکی از رموز موفقیت به شمار می‌رود که خوشبختانه در بانک اقتصادنوین در پی تغییرات مدیریتی، همکاری و همفکری بی نظیری شکل گرفته که ثبات و موفقیت بانک را به دنبال داشته است.

وی از نیروی انسانی بانک به عنوان بزرگترین سرمایه سازمان یاد کرد و گفت: خوشبختانه عمده نیروی انسانی بانک را افراد جوان، باتجربه و دارای تحصیلات عالی شکل داده که وظایف خود را به نحو احسن انجام می‌دهند و با هدایت درست و استفاده مناسب از این پتانسیل مسیر حرکت و رشد بانک هموار شده و تحقق اهداف و برنامه‌های بانک تسهیل می‌گردد.

دولتی بر شناخت و توجه به اولویت‌های بانک تاکید کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها، بحث وصول مطالبات معوق است که خوشبختانه بر روی این موضوع تمرکز بسیار خوبی صورت گرفته و موفقیت‌های قابل توجهی را در این حوزه شاهد بوده ایم.

در ادامه گردهمایی سراسری بانک اقتصادنوین از شعب برتر این بانک در دو بخش سودآوری و کاهش مطالبات غیرجاری با اهدای لوح یادبود و هدیه نقدی قدردانی شد.

بر این اساس شعب نفت، قائم مقام فراهانی، سپهبد قرنی، کیش، میدان آزادی اصفهان، آپادانا، حافظ، میدان آرژانتین، استاد مطهری، میرداماد، سرو غربی، اسلامشهر، شریعتی اهواز، ملاصدرا، کارگر شمالی، سیرجان، چهاردانگه، امین حضور، بازار استیل، شیراز شمالی، دولت، سهروردی شمالی، صنعتگران، طبرسی بابل، خوی، امام رضا مشهد و چهار راه ابوحامد کرمان به عنوان شعب برتر در شاخص سودآوری مورد قدردانی قرار گرفتند.

همچنین در بخش کاهش مطالبات غیر جاری نیز از شعب سیرجان، ارتش تبریز، شریعتی اهواز، جمهوری، رسالت، شهرک اکباتان، گلسار رشت، فلکه گاز شیراز، کیانپارس اهواز، بازار استیل، فلکه دوم نیروی هوایی، بلوار اندرزگو، بجنورد، افسریه، یاسوج، بلوار پروین، تهرانسر، قدوسی غربی شیراز، کاشان، مرزداران، شهر جدید لار، بازار بوشهر، مدرس شیراز، بروجرد و مریوان قدردانی شد.

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار