ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    جمعه، 6 اردیبهشت 1398 - 03:21  

پذیره نویسی برای زیست بوم جدید بورس - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    حمایت از کالای ایرانی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  ارسال محموله کمک رسانی به سیل زدگان لرستان توسط بیمه حکمت


  راه‌اندازی سامانه جامع بانکی «امید» در بانک سپه


  امکان پرداخت عوارض آزادراهی با گوشی های آیفون فراهم شد


  بیمه مرکزی در اندیشه بنگاه داری نیست


  رونمایی از سپر ریسک مالی و نرم افزار جامع مدیریت ریسک نهادهای مالی


  نقش موثر بازرسان در وصول و تعیین تکلیف مطالبات بانک ملی


  تداوم اقدامات بانک مرکزی موجب ثبات بیشتر اقتصاد کشور می شود


  اهداء وام بلاعوض ۳۰۰ هزار دلاری


  تفاهم نامه شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با سمات


  تکمیل و اخذ اطلاعات شناسه شهاب توسط شبکه بانکی


  راه اندازی گواهی سپرده زیره و شمش طلا در سال ۹۸


  تامین سرمایه امین و تجارت الکترونیکی ارتباط فردا توافق‌نامه امضا کردند


  باز شدن قفل تامین مالی صنایع با کلید اوراق سلف موازی استاندارد


  حضور گسترده بیمۀ آرمان در کنگره ملی رادیولوژی ایران


  صفر کردن صادرات نفت ایران توهم است


  نرخ حق‌الوکاله سپرده‌های سال 98 بانک تجارت تعیین شد


  لزوم بازنگری در آیین‌نامه سرمایه‌گذاری


  واریز ۴۰۰ هزار تومان افزایش حقوق به حساب کارکنان


  عرضه سهام مجتمع پتروشیمی نوری تا پایان بهار


  ارز و نقدینگی واحد‌های تولیدی تأمین می‌شود


- اندازه متن: + -  کد خبر: 70427صفحه نخست » خبر اولیکشنبه، 6 خرداد 1397 - 16:14
رئیس سازمان بورس عنوان کرد:
پذیره نویسی برای زیست بوم جدید بورس
بازار سرمایه + اخبار پولی مالی + اخبار بورس +صندوق های سرمایه گذاری +صندوق جسورانه یکم دانشگاه تهراناخبار پولی مالی- مراسم پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری جسورانه یکم دانشگاه تهران برگزار شد .
  

به گزارش اخبار پولی مالی- در مراسم پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری جسورانه یکم دانشگاه تهران که در ساختمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، مجمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار عملیاتی شدن صندوق جسورانه دانشگاه تهران را زیست بوم جدیدی در این حوزه دانست و گفت: این صندوق ها در حوزه های علمی و فناوری حرکت می کنند و به پروژه ها وایده های نو ارزش می دهند.

 محمدی افزود: صندوق های جسورانه در حوزه علمی و پژوهشی حاصل زحمات دانشمندان، دانشجویان و اهالی علم را ارزش گذاری و سرمایه گذاری می کنند.

وی این صندوق را یک شروع دانست و اظهار امیدواری کرد، تعداد این صندوق ها افزایش یابد.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار، با تاکید بر اینکه هیچ محدودیتی در سازمان بورس به لحاظ تعداد صندوق های سرمایه گذاری وجود ندارد، اظهار داشت: زمانی که مدارک مورد نیاز سازمان بورس کامل باشد در کوتاه ترین زمان مجوزهای مربوط به این حوزه صادر خواهد شد.

محمدی در ادامه به تصویب دستورالعمل تامین مالی جمعی در شورای عالی بورس اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف این دستورالعمل تولید محتوای دانشی است ؛ به عنوان مثال شخصی قصد دارد نرم افزار توسعه ای ارایه دهد و به دو میلیارد سرمایه نیاز دارد که با تامین مالی جمعی می تواند به هدفش برسد.

وی تامین مالی جمعی را تامین مالی اصولی در حد و اندازه کوچک دانست و گفت: یک کاربرد دیگر این دستورالعمل نیز تولید فیلم و محتوای فرهنگی برای افراد دانشگاهی و غیر دانشگاهی است.

رییس سازمان بورس ادامه داد: ما معتقد نیستیم که همه نیازمندی های بخش دانشگاه در بازار سرمایه فعال شده است اما از همه اهالی دانش دعوت می کنیم پیشنهادهای خود را به سازمان بورس ارسال کنند تا در صورت امکان آنها را عملیاتی کنیم.

محمدی ابراز امیدواری کرد: راه اندازی این صندوق آغازی باشد برای فعالیت صندوق های بیشتر چرا که دانشگاه تهران ، دانشگاه مادر و پیشرفته کشور است و همیشه پیشرو در چنین طرح هایی بوده است لذا سایر دانشگاه های کشور می توانند محکم تر در این مسیر گام بردارند.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور هم تاسیس چنین صندوق هایی را نوآورانه خواند و گفت: سدها در این مسیر شکسته شده  است.

وی با اشاره به این که در حال حاضرتعداد زیادی صندوق در حال پذیره نویسی است این عمل را نشانه فرهنگ سازی در این زمینه دانست و گفت: اقتصاد نفتی کشور موجب تضعیف فرهنگ تامین مالی از این طریق شده بود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: ما بحث زیست بوم اقتصاد دانش بنیان را داریم؛ متاسفانه درتامین مالی در سال های گذشته بحث وام دادن را داشتیم. بارها گفته ام، ما با وام دادن به استارت اپ ها و شرکت های نوپا مخالفیم و  باید روش های جدید و نوآورانه  را در این شرکت ها بیازماییم.

وی اظهار داشت: خوشحالم که امروز توانستیم پنجمین صندوق را تاسیس کنیم.مهم آن است که به این برسیم که روش های جدیدی در راستای تامین سرمایه پیگیری کنیم و در دو سال گذشته نیز در این زمینه پیگیری های لازم را داشته ایم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این خصوص توضیح داد: تامین مالی از طریق ارائه وام‌ها دیگر پاسخگو نیست و باید فعالیت‌های خلاقانه جدید در این حوزه از طریق روش‌هایی مانند سرمایه گذاری جسورانه و کرادفاندینگ تامین مالی شود.

ستاری افزود: ظرفیت وام دادن به شرکت های دانش بنیان 500 هزار میلیارد تومان را رد کرده است، اگرچه هنوز  بانک ها در وام دادن تخصص بیشتری دارند اما باید توجه داشت این شرکت ها سرمایه فیزیکی ندارند که در رهن بانک بگذارند. لذا این روش های جدید است که می تواند کمک کند شرکت های نوپا روی پای خود بایستند  و پیشرفت کنند .

در این نشست همچنین  محمود نیلی  رئیس دانشگاه تهران با اشاره به این که صندوق مذکور اولین VC دانشگاهی است،  سرمایه گذاران اولیه این صندوق را سه شرکت تامین سرمایه سپهر، لوتوس پارسیان و تمدن معرفی کرد و گفت: در دانشگاه تهران تلاش برای آموزش ها و پژوهش های لازم انجام گرفته و امسال شاهد دوره های کارآفرینی خواهیم بود اما در ابتدا می بایست بستر لازم برای ایجاد کسب و کار فراهم شود.

نیلی افزود: دانشگاه تهران از سه سال پیش به فکر افتاد که به سمت ایجاد این صندوق ها  حرکت کند و در این مسیر توجه به این نکته هم الزامی است که دانشگاه به دنبال سرمایه گذاری نبوده  بلکه به دنبال کارآفرینی و جذب سرمایه بوده است.

وی ادامه داد:  آنچه مهم است  این است که دانشجویان یاد بگیرند چگونه ایده و کار خود را به محصول تبدیل کنند و امروز عصر جدیدی برای دانشجویانی که می خواهند ایده را به محصول برسانند ، فراهم شده است.

امسال ما دوره های جهاد و کارآفرینی و مدیریت را در دانشگاه خواهیم داشت اما باید بستر لازم را برای آموزش فراهم کنیم که تشکیل مراکز رشد و ... بخشی از این هدف خواهد بود.

خاطر نشان می شود: صندوق های جسورانه در قالب یک هلدینگ تشکیل می‌شوند که زیر مجموعه آن شرکت‌های دانش‌بنیان قرار می‌گیرند.

این صندوق‌ها در ازای سهام، با شرکت‌ها شریک می‌شوند و حتی در نحوه حساب و کتاب‌ها و نقل و انتقال پول نیز نقش مهمی دارند.

صندوق های سرمایه‌گذاری جسورانه همچنین از ایده تا انتهای پروژه منابع مالی لازم را تامین می کنند.

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار