ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    چهارشنبه، 4 مهر 1397 - 12:02  

واگذاری کارت‌های بازرگانی مشمول مالیات می‌شود - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    حمایت از کالای ایرانی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  " بیمه ما "سطح یک توانگری مالی را کسب کرد


  نرخ حق الوکاله سپرده های بلند مدت بانک مهر اقتصاد تعیین شد


  صورت‌های مالی بانک اقتصادنوین تصویب شد


  صنعت بیمه برای بقا به طراحی محصولات جدید نیاز دارد


  آمار معاملات و اخبار بورس کالای ایران، عرضه


  بانک ها برای رفع مشکلات اقتصادی مردم مشارکت کنند


  آیا آمریکا واقعا در تجارت با چین دچار زیان شده است ؟


  تسهیل پرداخت های بین المللی ایران


  پرداخت ۳ هزار میلیارد ریال سود به سرمایه‌گذاران بازار سهام


  لایحه پالرمو به مجمع تشخصی می رود


  تغییرات قیمت سکه و طلا در بازار + جدول


  دو صندوق بزرگ بازنشستگی قادر به پرداخت حقوق نیستند


  شاخص 174 هزار و 618 واحدی شد


  بانک تجارت 1800 شغل ایجاد کرد


  " جعفری " مدیر عامل شرکت تاپ شد


  تشکیل جلسه بررسی نحوه دریافت مطالبات سازمان تأمین اجتماعی


  صورت‌های مالی بیمۀ آرمان تأیید و تصویب شد


  توسعه بورس کالا گامی بزرگ در مسیر شفافیت اقتصادی است


  میزان مجاز اقلام دارویی همراه مسافر اعلام شد


  عملکرد شرکت‌های ارائه دهنده خدمات الکترونیک منتشر شد


- اندازه متن: + -  کد خبر: 71554صفحه نخست » اخبار دیگر رسانه هاچهارشنبه، 20 تیر 1397 - 09:28
مدیرکل دفتر حقوقی سازمان مالیاتی عنوان کرد؛
واگذاری کارت‌های بازرگانی مشمول مالیات می‌شود
کارت بازرگانی + اخبار پولی مالی + مالیات + واگذاری + فعالیت + مالیات +اخبار پولی مالی - کسانی که کارت بازرگانی خود را به مبلغ اندکی به دیگری واگذار می کنند مشمول مالیات می شوند.
  

به گزارش اخبار پولی مالی- تاجمیر ریاحی، مدیرکل دفتر حقوقی سازمان مالیاتی گفت: با وجودی که تاکنون از کارت های بازرگانی سوء استفاده های زیادی شده، اما اکنون شرایط ویژه ای وضع شده و محدودیت مناسبی را ایجاد کرده است.

ریاحی به شرایط احراز گرفتن کارت بازرگانی در قانون مقررات صادرات و واردت اشاره کرد و افزود: ۹ شرط برای گرفتن کارت بازرگانی لازم است. شرط سنی ۲۳ سال و مدرک تحصیلی دیپلم از جمله شرایط به دست آوردن کارت بازرگانی است.

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان مالیاتی گفت: افرادی هستند با داشتن کارت بازرگانی حتی سواد نوشتن و خواندن هم ندارد. وی داشتن محل کسب فعالیت یا مرکز تجاری به صورت ملکی یا استیجاری برای دارندگان کارت بازرگانی را از جمله ۹ قانون اخذ کارت بازرگانی دانست.

وی در مورد صدور یا تمدیدگواهی اخذ کارت بازرگانی و مالیات به ماده ۱۸۶ قانون مالیات ها اشاره کرد و افزود: کسانی که کارت بازرگانی خود را در قبال اندک مبلغی به غیر واگذار می کنند مشمول پرداخت مالیات می شوند. مردم از دادن مالیات ناراحت نیستند، بلکه از تبعیض ها و شیوه های نادست ناراحتند.

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار