ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    جمعه، 13 تیر 1399 - 19:05  

هدف حرکت به سمت بازار خرد بیمه است - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  بیمه ایران و کمیسیون ملی یونسکو تفاهم نامه امضا کردند


  مصوبه افزایش سقف تسهیلات مسکن ایثارگران ابلاغ شد


  بیمه البرز 110 میلیارد ریالی خسارت پرداخت


  رشد نقدینگی یک پدیدهٔ ساختاری در اقتصادایران


  دولت نزدیک خط پایان؛لایحه مالیاتی به کجارسید؟


  شاغلین و بنگاه‌های فاقدبیمه برای دریافت وام کرونا ثبت نام کنند


  ارتقا سامانه کارت پرداخت بانک رفاه کارگران


  گام بلند فارماشیمی در توسعه صادرات در سال جهش تولید


  انتشار داده‌های آماری بانکداری اسلامی توسط IFSB


  تقدیر وزیر اقتصاد از تلاش های بانک ملی در پذیره نویسی ETF


  بانک مرکزی اوراق بدهی بلندمدت منتشر کند


  افزایش ۱۳ درصدی نرخ سود سپرده‌گذاری بانک‌ها نزد بانک مرکزی


  روند صعودی طلا مهار شد


  کلینیک سینا اطهر تحت پوشش بیمه آتش سوزی بیمه آسیا


  قیمت سکه،۹ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان


  افزایش جهانی مصرف آب در گرمای کرونا


  کاهش ذخیره‌سازی‌ها، نفت را گران کرد


  قیمت دلار ۱۸ هزار و ۹۵۰ تومان


  کاهش دامنه نوسان صندوق ETF‌ها به ۱۰ درصد


  نرخ یورو و پوند بانکی گران شد


- اندازه متن: + -  کد خبر: 71907صفحه نخست » خبر اولدوشنبه، 1 مرداد 1397 - 15:27
مدیرعامل بیمه سامان اعلام کرد؛
هدف حرکت به سمت بازار خرد بیمه است
هدف حرکت به سمت بازار خرد بیمه استاخبار پولی مالی - درحال حاضر بیمه سامان ٦ درصد از سهم بازار بیمه های زندگی و ٢ درصد از سهم بازار صنعت را در اختیار دارد ولی برنامه داریم که تا سال ١٤٠٠ سهم خود را از کل بازار صنعت بیمه به ٦ درصد و از بیمه های زندگی به ١٥ درصد برسانیم.
  

به گزارش اخبار پولی مالی- احمدرضا ضرابیه، مدیرعامل بیمه سامان به همراه اعضای هیات مدیره این شرکت  روز دوشنبه یکم امرداد ماه 97 در نشست خبری شرکت کردند .

ضرابیه در این نشست پس از ارائه گزارش عملکرد این شرکت به پرسش های خبرنگاران پاسخ گفت.

مدیر عامل بیمه سامان افزود: سهم بازار شرکت بیمه سامان در حال حاضر در بازار بیمه های زندگی 6 درصد و در بازار بیمه های غیر زندگی حدود 2 درصد می باشد. بر اساس برنامه راهبردی 5 ساله شرکت برای سالهای 1396 تا 1400، شرکت بیمه سامان برنامه ریزی نموده است تا سال 1400 در بیمه های زندگی 15 درصد سهم از بازار و در بیمه های غیر زندگی 6 درصد سهم از بازار کشورمان داشته باشد.

 ضرابیه افزود:  ما پیش بینی می کنیم بازار بیمه کشور ظرف چهارسال آینده (تا پایان سال 1400) بصورت متوسط حداقل رشد سالانه 20 درصدی را تجربه کند و به همین علت به گونه ای برنامه ریزی کرده ایم که برای افزایش سهم شرکت از بازار بیمه در هر رشته بیمه رشدی متناسب با اهداف و بیشتر از رشد بازار داشته باشیم، و برای اینکه بتوانیم منطبق با توسعه بازار، کیفیت خدمات مان را نیز افزایش دهیم برنامه ریزی کرده ایم که به صورت “تخصصی” در هر حوزه عمل کنیم.

مدیر عامل بیمه سامان در باره فعالیت های برون مرزی شرکت خود گفت: به نظر ما شرکت بیمه سامان، مانند هر کسب و کار دیگری در کشور، می بایست پس از ایجاد زیرساخت خدمات رسانی در داخل کشور به دنبال ارائه خدمات و همچنین فروش محصول در خارج از کشور نیز باشد و باید بتواند ظرفیت های ایجاد شده داخلی را برای ایجاد درآمد ارزی و صادرات استفاده کند. شاید این مقوله در صنعت بیمه جدید باشد و یا تجارب عملیات بزرگی از فعالیتهای برون مرزی توسط شرکتهای بیمه کم باشد. ما در بیمه سامان این موضوع را بررسی کرده تا در هدفگذاری هایمان سهم مشخصی از درآمدمان را از محل صادرات خدمات برنامه ریزی کنیم. فعالیت بین المللی اصولی می طلبد و نیاز به ایجاد زیرساخت هایی متفاوت دارد که اگر بتوانیم  این پیش نیازها را تأمین کنیم و زیرساخت ها را ایجاد کنیم، بر روی کیفیت فعالیت داخل کشورمان نیز اثر می گذارد.

مدیر عامل بیمه سامان در پاسخ به پرسش خبرنگار اخبار پولی مالی مبنی بر اینکه کشورهای هدف شما کدام ها هستند گفت: طبق بررسی هایی که انجام داده ایم فعالیت های خود را در کشورهای حوزه CIS به همراره عراق ، افغانستان و پاکستان  به زودی آغاز خواهیم کرد.

وی افزود : در این کشورها  بازارهای زیادی مانند ایرانیان مقیم خارج از کشور، دانشجویان، مسافران ورودی به کشور، صادرکنندگان و وارد کنندگان ایرانی و خارجی و غیره وجود دارند که در حال حاضر می توانند نیازهای بیمه ای خود را از شرکت های ایرانی دریافت نمایند درحالی که هم اکنون نیازهای بیمه ای خود را از شرکت های خارجی دریافت می کنند.

مدیر عامل بیمه سامان سپس به برگزاری مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت بیمه سامان برای عملکرد منتهی به اسفند سال 1396 اشاره کرد و افزود: در این جلسه صورتهای مالی سال 1396 شرکت مورد تصویب سهامداران قرار گرفت. 

وی گفت:سود قابل تقسیم شرکت مبلغ 376 میلیارد ریال بود که از این مبلغ پرداخت مبلغ 150 میلیارد ریال (به ازای هر سهم 100 ریال) مورد تصویب سهامداران قرار گرفت که در همان ساعت به حساب سهامداران حقیقی واریز شد. 

ضرابیه ادامه داد: ت شرکت بیمه سامان توانست ظرف دو سال اخیر سرمایه خود را از 618 میلیارد ریال به 1,500 میلیارد ریال (بیش از 140 درصد) افزایش دهد و مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت منتهی به اسفند 1396 با سرمایه ثبت شده 1,500 میلیارد ریال برگزار کند.

مدیر عامل بیمه سامان در ادامه افزود: برنامه راهبردی شرکت بیمه سامان بر روی ارائه خدمات به خانواده ها تمرکز دارد. بیمه های زندگی، اتومبیل، درمان خانواده، منازل مسکونی و تلفن همراه در واقع روش هایی هستند که با ارائه آنها تلاش می کنیم ریسک خانواده های ایرانی را کاهش دهیم. 

ضرابیه گفت: تحقیقات بسیاری در این شرکت انجام شده است که چگونه بتوانیم بهترین پوشش بیمه ای را به خانواده های ایرانی ارائه کنیم. در روشهای قدیم صرفاً بر فروش بیمه نامه تمرکز می شد، لیکن بیمه سامان منطبق با روش های جدید همواره برای ایجاد ارزش واقعی برای مشتریان خود اقدام می کند. اگر خانواده به محصول بیمه ای نیاز ندارد نباید آنرا به ایشان فروخت. محصولاتی که خانواده ها به آن احساس نیاز می کنند می بایست با قیمتی به ایشان فروخته شود که بنظر ایشان پرداخت آن مبلغ برای آن خدمت صرف می کند. کانالهای توزیع و دسترسی مشتریان به خدمات می بایست با توجه به نیاز و سلیقه ایشان طرح ریزی و ایجاد شود و نه مبتنی با روشهای قدیمی انجام کار. 

مدیر عامل بیمه سامان در ادامه افزود: در جلسات هیأت عامل شرکت بیمه سامان بصورت مرتب عملکرد فنی شرکت را بررسی می شود و با تحلیل مستمر پرتفوی و بررسی Risk Profile و Loss Profile رشته های مختلف همواره وضعیت پرتفوی بیمه ای شرکت رصد شده و همچنین باید در نظر داشته باشیم که رقابت بر روی قیمت به زودی در بازار بنگاه های کوچک و متوسط کشور کم رنگ خواهد شد. بنظر می رسد بیمه گذاران در این بخش از بازار در حال توجه بیشتر به کیفیت خدمات ارائه شده هستند و حساسیت این گروه از مشتریان صنعت بیمه نسبت به قیمت کمتر خواهد شد. این تغییر در نحوه نگاه به بیمه فضای جدیدی برای ارائه محصولات و خدمات بیمه ای با قیمتی متناسب با کیفیت ایجاد خواهد کرد. این گروه از مشتریان حاضر خواهند بود برای دریافت خدماتی با کیفیت، سهل و سریع هزینه ای بیشتر نسبت به قبل پرداخت کنند.

وی در ادامه اظهار داشت : شرکت بیمه سامان نیز با آینده نگری نسبت به بازار برنامه های آتی خود را آماده کرده است. ما در سال جاری و سالهای آینده تمرکزمان بر روی کیفیت ارائه خدمات به ذینفعان مان خواهد بود و به جای اینکه به دنبال پایین آوردن نرخ ها باشیم، بر افزایش کیفیت خدمات مان تمرکز کرده ایم.

ضرابیه در ادامه به تحول دیجیتال در صنعت بیمه کشور اشاره کرد و افزود: ما در شرکت بیمه سامان اعتقاد داریم دیجیتال شدن بخش یا بخش هایی از چرخه ارزش صنعت بیمه کشور اجتناب ناپذیر است.

 وی گفت : بنظر ما صنعت بیمه کشورمان از اقبال بسیار خوبی برخوردار است به این علت که می توان گفت نهاد ناظر این صنعت یعنی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی پرچمدار توسعه دیجیتال در دولت الکترونیک و در صنعت بیمه می باشد وفعالیتهای بیمه مرکزی در حوزه Digital Transformation از سالها قبل آغاز شده است و به نتایج منحصر بفردی هم دست پیدا کرده است. استقرار سیستم سنهاب (سامانه نظارت و هدایت الکترونیک صنعت بیمه) توسط بیمه مرکزی، انجام تعاملات اتکایی به شرکتهای بیمه مبتنی بر بستر دیجیتال و همچنین اعطاء کد یکتا به بیمه نامه ها که با بیمه شخص ثالث اتومبیل شروع شد و به بیمه نامه های درمان و آتش سوزی نیز به زودی تعمیم می یابد، همه بخشی از دستیافت های توسعه الکترونیک این صنعت توسط بیمه مرکزی است. 

وی افزود : شرکت بیمه سامان نیز منطبق با راهبردهای دولت  و بیمه مرکزی در این حوزه رویکرد استراتژیک خود را مشخص کرده است. و طبق برنامه ریزی که انجام داداه ایم  در مدل کسب و کار و فرآیندهای کاری بیمه سامان به گونه ای تغییر ایجاد کنیم که در پایان سال 1400 بخش عمده مدل کسب و کار شرکت مبتنی بر فناوری بوده و بصورت الکترونیکی اجرا شود. یعنی اکثر فعالیتهای بیمه ای و مالی و پشتیبانی شرکت بصورت دیجیتالی انجام شود و تنها در رشته های بیمه ای معدودی که الکترونیکی شدن به علت تراکنش پایین آنها مقرون به صرفه نباشد از مدل کسب و کار سنتی کنونی استفاده خواهد شد. همچنین بیمه سامان مدل جدید Insurance as a Service  (IaaS) را معرفی کرده است که بر روی کاربردها و تعمیم آن در حوزه های مختلف در حال توسعه و بررسی و پیاده سازی هستیم. این یعنی یک تحول عمده و شرکت بیمه سامان در این سالها نشان داده است که می تواند تحولات عمده را پیاده سازی کند.

مدیر عامل بیمه سامان ادامه داد: در حال حاضر بخشی از محصولات ما صرفاً مبتنی بر درگاه های الکترونیک از طریق API و وب سرویس و یا کانالهای الکترونیکی مانند سامانه وب عرضه می شوند. بخشی از فرآیندهای کاری مربوط به رشته بیمه های زندگی نیز مبتنی بر ارتباطات دیجیتال طراحی شده و در حال تغییر هستند. همچنین شرکت از سال گذشته تحت معاونت اجرائی، مدیریتی با عنوان "توسعه کانالهای ارائه خدمات" ایجاد کرده است که رسالت اصلی این مدیریت همکاری با استارتاپ های بیمه ای، عرضه بیمه از طریق همکاری مبتنی بر فناوری و بستر دیجیتال با مجموعه ها، بنگاه های اقتصادی و فروشگاه های مختلف است. در این حوزه باید در نظر داشته باشیم که مقوله بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing) که مبتنی بر تحلیل داده ها و اطلاعاتی است که عمدتاً از طریق شبکه های اجتماعی قابل دسترس است، امری با اهمیت و حساس است که می بایست با دقت و بهره گیری از تجارب عملی، علمی و دانشگاهی با آن برخورد کرد. 

وی افزود: بنظر ما شرکتی ( اعم از شرکت بیمه و یا شرکت استارتاپ) می تواند با بهره گیری از فناوری جدید در صنعت بیمه موفق باشد که از فناوری برای توانمندسازی و حمایت از نمایندگان و کارگزاران بیمه بهره بگیرد. ما شرکتهای بیمه باید با استفاده از فناوری پلتفرم هایی ایجاد کنیم که نمایندگان مان بتوانند با تکیه بر آنها رشد و توسعه بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: رشد شرکتهای بیمه و صنعت بیمه وابسته به رشد نمایندگان است. نمایندگی ها و کارگزاری های بیمه باید رشد کنند تا شرکتهای بیمه و صنعت بیمه مان توسعه پیدا کنند و این رشد می بایست کیفی و کمی باشد. 

ضرابیه در مورد پروژه بیمه پیمایشی اتومبیل، که در آن حق بیمه بدنه اتومبیل بر حسب میزان حرکت اتومبیل بر حسب کیلومتر محاسبه می شود گفت : بیمه ساماندر این رابطه به پیشرفت های خوبی رسیده و تغییراتی در ساختار حقوقی و همچنین فناوری این پروژه برای انطباق با مقررات کشور ایجاد کرده است که اگر چه پروژه را اندکی زمانبر کرده، لیکن اطیمنان بخشی موفقیت آنرا افزایش داده است. در حال حاضر با همکاری شرکت سامانتل، شرکت اپراتور تلفنهای همراه گروه سامان، و شرکتهای ارائه کننده تجهیزات تلمتیکس توانسته ایم چارچوب همکاری را مشخص کنیم. Usage-Based Insurance  (UBI) مبتنی بر IOT (Internet of Things) نیازمند همکاری ارکان مختلف در صنایع مختلف با محیط های مقرراتی متفاوت است که برای پیاده سازی آن می بایست طراحی و معماری خیلی خوبی انجام شود تا حداقل تغییرات ساختاری در مدل کسب و کار و فناوری نیاز باشد تا پس از طی دوره معرفی محصول تغییرات آن صرفاً جهت انطباق با نیاز بازار و مشتری انجام شود.
فاز آزمایشی این پروژه آغاز شده و به امید خدا با برنامه ریزی هایی که انجام شده از ابتدا پاییز سال جاری وارد فاز بعدی که گسترده کردن عملیات است خواهیم شد.  

ضرابیه در ادامه به وضعیت توانگری مالی شرکت بیمه سامان پرداخت و گفت: این شرکت از سال 1391 که اجرا آئین نامه شماره 69 شورایعالی بیمه با موضوع توانگری مالی به شرکتهای بیمه ابلاغ شد، همواره از سطح توانگری مالی یک برخوردار بوده است. 

وی ادامه داد: ما در بیمه سامان نه تنها تمام تلاش مان را می کنیم که همواره بتوانیم سطح توانگری مالی شرکت را در سطح یک حفظ کنیم، بلکه برنامه ریزی کرده ایم که میزان توانگری مالی را نیز به هدف 180 درصد تا سال 1400 برسانیم. برای ارتقاء میزان توانگری مالی شرکت همزمان با رشد درآمد و پرتفوی شرکت نسبت به ایجاد انضباط مالی و فنی دقیق در شرکت اقدام کرده ایم. پرتفوی بیمه شرکت بصورت مرتب رصد می شود. پرتفوی سرمایه گذاری شرکت بصورت مرتب نظارت و مدیریت فعال می شود. وضعیت نقدینگی شرکت بصورت دقیق کنترل می شود. نحوه فروش بیمه نامه، نحوه تقسیط هر رشته بیمه ای، ساز و کار پیگیری وصول مطالبات، همه امور با اهمیتی هستند که بیمه سامان بصورت روزمره به آنها می پردازد تا بتواند نسبت به ایفا تعهدات مالی خود و پرداخت به ذینفعان اصلی شرکت از جمله بیمه گذاران و خسارت دیدگان، بیمارستانها و مراکز خدمات درمانی، بیمه مرکزی و بیمه گران اتکایی، سازمان امور مالیاتی، بیمه تأمین اجتماعی، سهامداران شرکت و غیره بدون تأخیر و در سریع ترین زمان اقدام کند. 

ضرابیه افزود: همچنین شرکت بیمه سامان برای حفظ و ارتقاء سودآوری شرکت برنامه ریزی کرده و تلاش می نماید نه تنها پرداخت سود نقدی به سهامداران را حفظ کند بلکه در هر سال با حفظ بخشی از سود نسبت به تجمیع منابع برای انجام افزایش سرمایه شرکت از محل سود انباشته اقدام نماید. آینده نگری فرهنگ بیمه سامان و تلاش می کنیم در کلیه امور نگاه به آینده بلند مدت داشته باشیم و برای آن برنامه ریزی فعال کنیم. 

ضرابیه درباره همکاری با بیمه های اتکایی خارجی گفت: تصور ما این است که همکاری با بیمه گران اتکایی بسیار محدود خواهد شد؛ هرچند هنوز همکاری ما با این شرکت ها ادامه دارد و هنوز قطع ارتباطی به طور رسمی اعلام نشده است.

مدیرعامل بیمه سامان خاطرنشان کرد که صنعت بیمه ایران در دوران تحریم، زیرساخت هایی را برای مقابله با تحریم ایجاد کرد و این زیرساخت ها از جمله صندوق تضمین بار دیگر احیا خواهد شد.

وی درباره بیمه نامه های ارزی گفت: نرخ بیمه نامه ها بسته و مطابق با نرخ بانک مرکزی است. ضرابیه تاثیر افزایش نرخ ارز بر خسارت به ویژه در حوزه درمان اظهار داشت: افزایش نرخ ارز قطعا باعث افزایش هزینه های شرکت های بیمه می شود اما این به معنای عدم سودآوری این رشته نیست.

مدیرعامل بیمه سامان اعلام کرد که ماه گذشته این شرکت بیمه نامه زندگی با سرمایه یک میلیارد تومان را با مجوز بیمه مرکزی صادر کرده است. وی پیش بینی سود این شرکت برای سال ٩٧ (EPS) را ٣٨ میلیارد و ٨٠٠ میلیون تومان اعلام کرد که براساس آن ٢٥٠ ریال سود هر سهم می شود.

ضرابیه ضریب خسارت این شرکت برای سال گذشته را ٥٧ درصد اعلام کرد. وی در ادامه تحول دیجیتال درصنعت بیمه را اجتناب ناپذیر توصیف کرد و گفت: بیمه سامان برنامه ریزی جدی برای این حوزه دارد؛ بیمه مرکزی پیشرو در حوزه تحول دیجیتال است و امسال قرار است کد یکتا برای رشته های درمان و آتش سوزی نیز مانند ثالث صادر شود.

وی تصریح کرد که بیشتر فرایندهای بیمه سامان به ویژه در رشته های زندگی و موبایل دیجیتالی خواهد شد و رشته هایی که تراکنش مالی کمتری دارند مانند هواپیما و کشتی، به روال کنونی باقی خواهند ماند.

ضرابیه در ادامه افزود: شرکت بیمه سامان به دنبال آن است که با خرید هر بیمه نامه، امکان خرید سهام، اوراق مشارکت و غیره نیز فراهم شود. مدیرعامل بیمه سامان از اجرای صدور بیمه نامه بدنه خودرو براساس پیمایش از پاییز سال جاری خبر داد و گفت: این بیمه نامه با همراهی شرکت تلفن همراه گروه مالی سامان و با بهره گیری از تکنولوژی های نوین خواهد بود؛ مراحل آزمایشی این طرح اجرا شده است.

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار