ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    شنبه، 4 اسفند 1397 - 18:10  

جریمه دانشجویان بدهکار بخشیده می شود - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    حمایت از کالای ایرانی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  دلار ۹۰۰۰ تومانی در «نیما» خریدار ندارد


  صعود آیفکس تا ارتفاع ۲۰۲۸ واحدی


  سکه ۴ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان شد


  فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس افتتاح شد


  تدوین و ابلاغ مقررات ناظر بر رمز ارزها


  رشد ۴۵۰۰ واحدی شاخص بورس


  ضرورت توجه به محصولات حوزه ابری در کشور


  پرونده خسارت شرکت دارو‌سازی سها مختومه شد


  افزایش رقم وام ضروری بازنشستگان کشوری


  پیشنهادهای بانک ملی ایران به مشتریان خود


  شرایط دریافت وام ازدواج ۳۰ میلیونی


  بیمه تامین رویه‌های گمرکی رونمایی شد


  بنیان بانکداری دیجیتال بر روی تجربه مشتری استوار است


  ایرانی‌ها ۸هزار خانه در ازمیر خریدند


  انتشار اوراق سلف موازی نفت کوره


  بیمه ها مکلف به واریز مبلغ ۳ هزار میلیاردی به خزانه داری شدند


  آستان قدس موظف به واریز مالیات به خزانه کل کشور شد


  امکان خرید قسطی کالاهای ایرانی با «همیاران سپهر»


  "بنو" در سکوی یک توانگری مالی ایستاد


  افزایش شعب بانک پارسیان در عراق


- اندازه متن: + -  کد خبر: 72370صفحه نخست » خبر اولچهارشنبه، 17 مرداد 1397 - 10:36
در صورت پرداخت اصل بدهی تا 10 شهریور 97
جریمه دانشجویان بدهکار بخشیده می شود
جریمه دانشجویان بدهکار بخشیده می شوداخبار پولی مالی- اجاره بهاء در حداقل میزان محاسبه شده و مبلغ اجاره بها به ازای هرنفر تخت روزانه از 80 هزار ریال تا 250 هزار ریال متناسب با امکانات رفاهی تعیین شده است.
  

به گزارش اخبار پولی مالی، ذوالفقار یزدان مهر، رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت با اشاره به بدهی 60 میلیارد تومانی فارغ ‌التحصیلان گفت: این افراد از 20 مرداد تا 10 شهریور امسال فرصت دارد تا بدهی‌های خود را در قالب طرح بخشودگی 100 جرایم بدهکاران به صندوق رفاه پرداخت کنند.

 بردان مهر افزود: سیاست صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در دولت تدبیر و امید، مدیریت مشارکتی مبتنی بر روحیه جهادی بوده تا مشکلات و مسائل جامعه دانشجویی را برطرف سازد. 
وی گفت: جامعه هدف صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم 2 هزار و 700 واحد دانشگاهی و بیش از 4 میلیون دانشجو است که مصمم به خدمات رسانی هر چه بهتر به آنان است. 
رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: براساس آسیب شناسی های انجام شده مشخص شد که صندوق رفاه دانشجویان 440 میلیارد تومان مطالبات سنواتی دارد که برخی صعب الوصول بودند اما به لطف خدا بیش از 382 میلیارد تومان را وصول کرده و به چرخه خدمات رسانی صندوق بازگرداندنیم. 

وی ادامه داد: هم اکنون نیز کمپینی را راه اندازی کرده ایم تا مابقی مطالبات صندوق را اخذ کنیم به گونه ای که در راستای اجرای سیاست خدمات رسانی توام با کرامت انسانی به دانشجویان و دانش آموختگان بدهکار و فراهم ساختن تسهیلات برای بازپرداخت بدهی های معوق، طرح بخشودگی جرایم بدهکاران را از عید قربان تا غدیر عملیاتی خواهیم کرد. 
یزداند مهر خاطرنشان کرد: طرح شامل دو گزینه است به گونه ای که دانش آموختگان می توانند با بازپرداخت کل بدهی خود به صورت یکجا از بخشش صد در صدی جرایم بهره مند شوند و یا با بازپرداخت 50 درصدی جریمه از بخشودگی مابقی جرایم و تقسیط مجدد کل بدهی خود حداکثر در 6 ماه برخوردار شوند. 
وی اظهار داشت: متقاضیان باید صرفا با مراجعه به پرتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به آدرس http://bp.swf.ir از این طرح استفاده کنند. 

مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه اظهار داشت: همچنین با تدابیر صورت گرفته شده منابع صندوق رفاه دانشجویان برای سال جاری 2 برابر افزایش یافته است به گونه ای که 417 میلیارد تومان سال گذشته منابع داشتیم که در قالب تسهیلات به دانشجویان پرداخت می شد با مساعدت دولت این رقم به 673 میلیارد تومان افزایش یافته و با هم افزایی با بانک های عامل منابع صندوق به یک هزار و 300 میلیارد تومان افزایش یافته است تا پوشش حداکثری به دانشجویان داشته باشیم. 
وی اظهار داشت: همچنین خدمات تغذیه دانشگاه ها در سطوح آشپزخانه و سالن های غذاخوری در سه سطح رتبه بندی شده و تا پایان تابستان امسال تمامی آشپزخانه های سطح سه از نظر فضا و تجهیزات با تخصیص اعتباری بالغ بر 36 میلیارد تومان که 50 درصد آن از طرف صندوق و 50 درصد از طرف دانشگاه های تامین می شود؛ ارتقا می یابند. 

وی تصریح کرد: همچنین در برخی دانشگاه های کشور هم اکنون غذا رایگان به دانشجویان ارایه می شود که امیدواریم این طرح توسعه یابد و دیگر دانشجو حتی یک هزار و 400 تومان نیز برای هر پرس غذا ندهد. 
رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: در امر وام شهریه هم این صندوق طی تفاهم نامه ای با بانک قرض الحسنه مهر ایران تا سقف 200 میلیون ریال وام شهریه به دانشجویان شهریه پرداز دانشگاه های آزاد، غیرانتفاعی و علمی و کاربردی با کارمزد 3 درصد به صورا ترمی پرداخت می کند. 
وی با بیان اینکه در دو سال اخیر به منظور افزایش اثربخشی وام های دانشجویی و رفع نیازهای داشنجویان، مبالغ وام ها دانشجویی از 25 تا 500 درصد رشد داشته اند، یادآور شد: صندوق رفاه دانشجویان از ابتدای سال 96 تاکنون بیش از 417 میلیارد تومان انواع وام به دانشجویان پرداخت کرده است. 

یزدان مهر با تاکید بر اینکه صندوق رفاه در سال 96 به صد در صد متقاضیان وام های دانشجویی تسهیلات پرداخت کرده است، اظهار داشت: در سال گذشته بیش از 166 میلیارد تومان وام ویژه دانشجویان دکتری به تعداد بیش از 72 هزار نفر پرداخت شده که نسبت به سال 95 بیش از 186 درصد رشد داشته اشت. 
وی با اشاره به افزایش 48 درصدی اعتبار وام های ضروری و 38 درصدی وام های تحصیلی گفت: اعتبار وام تحصیلی از 134 میلیارد تومان عملکرد در سال 96 با رشد 38 درصدی در سال 97 به مبلغ 165 میلیارد تومان رسیده است و همچنین وام ویژه دکتری در مجموع به 225 میلیارد تومان با هم افزایی بانک توسعه تعاون افزایش یافته است. 
رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: روند پرداخت وام های تحصیلی و ضروری ویژه دکتری و همچنین وام ضروری سایر مقاطع در سال 97 نیز بدون محدودیت اعتباری ادامه خواهد داشت. 

وی ادامه داد: براساس آسیب شناسی های انجام شده با کمبود 200 سرای داشنجویی مواجه هستیم به گونه ای که 50 هزار دانشجو با تراکم پشت درهای خوابگاه ها هستند و بر همین اساس با کمک دانشگاه ها سعی در برطرف کردن این امر داریم و 27 میلیارد تومان نیز برای این امر در راستای رهن سراهای دانشجویی در اختیار دانشگاه ها قرار داده ایم. 
یزدان مهر اظهار داشت: یکی از مشکلات موجود در این امر برنامه پنجم توسعه بود که خوشبختانه برطرف شد و امسال برای 200 سرای دانشجویی با مشارکت دانشگاه ها و موسسات و بخش های خصوصی برنامه تدارک دیده شده که حدود 19 مورد آن امسال اجرایی می شود. 
وی گفت: صندوق رفاه دانشجویان براساس برنامه ششم توسعه 500 میلیارد تومان برای 200 سرای دانشجویی در نظر گرفته که دانشگاه ها و موسسات خصوصی می توانند از این وام بهره مند شوند و سود بانکی آنها را نیز صندوق پرداخت خواهد کرد. 
مشاور وزیر علوم افزود: صندوق رفاه همچنین به منظورعادلانه سازی نرخ اجاره بهای سراهای داشنجویی و شناسایی سراهای فرسوده طرح رتبه بندی خوابگاه ها را عملیاتی کرد و بر اساس آن در سال 96 و 95 تعداد 378 سرای دانشجویی را با اعتباری بالغ بر 70 میلیارد تومان به سطوح بالاتر ارتقا داده است.

یزدان مهر اظهار داشت: همچنین عملیات اجرایی طرح ارتقای سراهای دانشجویی سطوح 3 و 4 با تخصیص اعتباری بالغ بر 18 میلیارد تومان در تابستان امسال آغاز شده که امیدوارم تا آغاز سال تحصیلی شاهد بهبود و تحول اساسی در سطح سراهای دانشجویی دانشگاه ها باشیم. 
وی گفت: همچنین در بحث تعمیر و تجهیزات سعی در ایجاد نشاط در سراهای دانشجویی بوده و بر همین اساس 200 اتاق تندرستی ایجاد شده و در مجتمع های خوابگاهی دختران نیز جاده تندرستی عملیاتی شده است. 
رییس صندوق رفاه دانشجویان افزود: شعار هر خوابگاه یک کارگاه مهارت محور نیز در دستور کار بوده و بر همین اساس با دانشگاه فنی و حرفه ای برنامه ریزی شده تا 50 کارگاه مهارت محور ایجاد شود. 
وی ادامه داد: صندوق رفاه وزارت علوم برای هر کارگاه 100 میلیارد تومان تسهیات قرض الحسنه ارایه می دهد و به هر دانشجوی ساکن در این خوابگاه ها نیز 10 میلیون تومان وام قرض الحسنه پرداخت می کند./

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار