ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    چهارشنبه، 2 مرداد 1398 - 07:45  

تصویب صورت های مالی سال ۹۶ بانک ملت - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  مقررات تعیین نرخ ترانزیت مصرف‌کنندگان بزرگ برق در بورس انرژی


  تورم تیر ۴۰.۴ درصد شد


  نگاهی به اقدامات ویژه و عملکرد بانک رفاه


  فراخوان مقاله سی‌امین همایش بانکداری اسلامی


  قیمت سکه به ۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید


  ارز گم نمی‌شود


  بانک‌ها از اقدام حقوقی و اجرایی علیه واحدهای تولیدی منع شدند


  موعد قانونی ارایه اظهارنامه مالیاتی مودیان پایان یافت


  نقش مهم بازار سرمایه در اقتصاد ملی


  افت ۱۸۰۰ واحدی شاخص بورس


  بانک صادرات شرایط ازدواج ٢٤ هزار نفر را تسهیل کرد


  بانک‌ها باید دیجیتالی شوند


  پرداخت ۵۶۰ میلیارد ریال تسهیلات نوسازی در بافت های فرسوده


  تسویه بدهکاران غیرجاری بانکها تسهیل شد


  تشکیل بورس محل بار و مسافر


  سازمان بیمه سلامت به دنبال حفظ نظم درپرداخت مطالبات است


  تولید رمز ارز "صنعت" تعریف شد


  پتروشیمی نوری ۶۵۰ تومان سود تقسیم کرد


  "بفجر" 120 تومان سود میان سهامداران تقسیم کرد


  وجود ضمانت های اجرایی کافی برای برخورد با جرائم مالیاتی


- اندازه متن: + -  کد خبر: 72829صفحه نخست » بانکپنجشنبه، 1 شهریور 1397 - 11:34
در مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام انجام شد؛
تصویب صورت های مالی سال ۹۶ بانک ملت
بانک ایران زمین + اخبار بانک + اخبار پولی مالی + بازدید + شعب + استان + بانکداری + الکترونیکی + اخبار پولی ملی - مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت سهامی عام بانک ملت با حضور اکثریت قاطع سهامداران برگزار شد و صورت های مالی این بانک در سال مالی ۹۶ تصویب شد.
  

به گزارش اخبار پولی مالی- در مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام که به ریاست حسن روستا رییس هیات مدیره بانک ملت و با حضور لگزایی و دکتر تاجیک اعضای هیات مدیره، دکتر صمدی معاون مالی، دکتر چاوشی مدیر امورمالی و نورمحمدحسینی مدیر کل حقوقی این بانک، مرادپور نماینده دولت جمهوری اسلامی ایران به عنوان ناظر اول، خالق وردی نماینده سازمان تامین اجتماعی به عنوان ناظر دوم، نمایندگان بانک مرکزی و سازمان حسابرسی و سازمان بورس اوراق بهادار و با حضور حدود ۷۹ درصد سهامداران برگزار شد، صورت های مالی بانک ملت منتهی به ۹۶.۱۲.۲۹ مورد تایید و تصویب سهامداران قرار گرفت.
مدیرعامل بانک ملت عملکرد این بانک را در ده حوزه تجهیز منابع، بهینه سازی مصارف، مولد سازی دارایی ها، فعالیت های ارزی، افزایش درآمدهای کارمزدی، افزایش نقدشوندگی سهام، افزایش کارایی، توسعه بانکداری الکترونیک، حاکمیت شرکتی و ایفای مسوولیت های اجتماعی تشریح کرد و اظهار داشت: توجه به رشد و ارتقا همه جانبه شرکت از منظر درونی و بیرونی و توسعه برنامه محور، سرلوحه عملکرد هیات مدیره و مجموعه بانک ملت بوده است.
وی ادامه داد: در بانکداری سنتی کسب منابع بیشتر به منزله عملکرد مطلوب محسوب می شد در حالی که در بانکداری مبتنی بر دانش، ارزش توجه به رشد سپرده ها و بهبود جایگاه رقابتی می بایست در سایه بهینه سازی ترکیب سپرده ها، کاهش قیمت بهره ای پول و همچنین افزایش پایداری سپرده ها محقق گردد.
دکتر بیگدلی از رشد ۱۷.۸ درصدی سپرده های ریالی بانک ملت در سال ۹۶، بهبود کیفی ترکیب سپرده ها و افزایش سه برابری این رشد در مقایسه با سال ۹۵ خبرداد و افزود: بیشترین حجم و مانده سپرده های جاری در شبکه بانکی کشور در اختیار بانک ملت است و قیمت تمام شده پول در این بانک ۸.۷ درصد در سال ۹۶ کاهش داشته است.
مدیرعامل بانک ملت در خصوص بهینه سازی مصارف در این بانک گفت: افزایش ۲۰ درصدی مصارف در سال ۹۶ منجر به کسب درآمد چهارهزار میلیارد ریالی برای بانک ملت شده است.
محمد بیگدلی رتبه های نخست نظام بانکی از لحاظ سرانه شعب در جذب منابع ریالی، منابع ارزی، صدور ضمانت نامه ها و سرانه کارکنان در جذب منابع و رتبه دوم شبکه بانکی در حجم سپرده های ریالی و مانده منابع ارزی و ریالی را از جمله موفقیت های عملکردی این بانک برشمرد.
وی با بیان این که مصارف بانک ملت در سال ۹۶ رشد ۳۷ درصدی را تجربه کرده است، افزود: ایجاد مصارف با کیفیت، منبع اصلی کسب درآمد بانک هاست و مصارف بانک ها عبارت از تسهیلات ریالی و ارزی، تسهیلات بین بانکی و سپرده گذاری نزد سایر بانک هاست. وی در عین حال تاکید کرد این رشد در سایر بانک های تجاری به طور متوسط ۱۹ درصد بوده است.
مدیرعامل بانک ملت پیشگیری از ایجاد و وصول مطالبات را از اولویت های کاری هیات مدیره این بانک ذکر کرد و از کاهش ۵.۳ درصدی نسبت مطالبات به مصارف در سال ۹۶ خبر داد.
دکتر بیگدلی در ادامه گزارش خود به مجمع عمومی سالیانه بانک ملت از فروش برج جام و تبدیل آن به دارایی مولد به عنوان یکی از موفقیت ها در عملکرد این بانک یاد و تصریح کرد: فروش دارایی ها و املاک مازاد و همچنین واگذاری سهام بانک در شرکت ها به طور مستمر ادامه دارد.
به گزارش روابط عمومی بانک ملت، وصول ۳۳ هزار میلیارد ریال مطالبات بانک ملت در سال ۹۶ بابت اوراق مشارکت، رشد ۱۳ درصدی حقوق صاحبان سهام، ۲۲ درصدی دارایی ها، ۱۶.۶ درصدی درآمدها، ۴۸.۳ درصدی سودخالص وeps، ۵۱ درصدی بازده حقوق صاحبان سهام، ۵۰ درصدی بازده دارایی ها، ۲۲ درصدی حاشیه سود و ۵.۵ درصدی سهم کارمزد و خدمات از کل درآمد از دیگر موارد قابل توجه در گزارش ارایه شده مدیرعامل بانک ملت به مجمع عمومی صاحبان سهام بود.
دکتر بیگدلی در بخش پایانی سخنرانی خود به افتخارات بانک در سال ۹۶ از جمله رتبه نخست در میان ۱۰۰ شرکت برتر ایران، توسعه خدمات الکترونیک و ایفای مسوولیت های اجتماعی نیز اشاره و ابراز امیدواری کرد با حمایت سهامداران و تلاش کارکنان و مدیران، عملکرد سال ۹۷ این بانک درخشان تر از پیش باشد.
حسن روستا رییس هیات مدیره بانک ملت نیز در ابتدای مجمع اظهار داشت: بانک ملت در سال ۹۶ سردمدار حضور مستمر در بازار بورس بوده است و علاوه بر ارایه منظم گزارش ها براساس الزامات سازمان بورس اوراق بهادار، از مجموع ۲۴۰ روز کاری بازار سرمایه، روزهای معامله سهام بانک ملت ۲۲۰ روز بوده است. به گفته وی این در حالیست که میانگین روزهای معامله سهام سایر بانک های بورسی ۵۲ روز در سال ۹۶ بوده است.
روستا رفتار حرفه ای بانک ملت را عامل موثر در بهبود نسبت کفایت سرمایه به عنوان شاخصی قابل تامل برای سهامداران دانست و این نسبت در بانک ملت را وجه تمایز مهم این بانک با سایر بانک های مشمول اصل ۴۴ توصیف کرد.
رییس مجمع عمومی صاحبان سهام بانک ملت افزود: حرکت پایدار در راستای خلق ارزش برای مشتریان، کاهش بهای تمام شده پول، فروش بخش قابل توجهی از املاک مازاد، رعایت بهداشت اعتباری، افزایش سهم درصد درآمدهای غیر مشاع و عمل به مسوولیت های اجتماعی را ازجمله محورهای عملیاتی بانک ملت ذکر و تاکید کرد: ارزش سهام بانک ملت بیشتر از رقم فعلی است و در آینده نزدیک این ارزش نمایان خواهد شد.

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار