ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    سه شنبه، 17 تیر 1399 - 15:58  

راه اندازی سامانه آوا برای ارایه خدمات بانکی به افراد کم توان - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  بانک رفاه حامی فعالان سلامت و درمان ایران زمین


  باقی‌مانده ETF مالی تا پایان تیر ماه ارائه می‌شود


  قیمت سکه به ۱۰ میلیون و ۵۰ هزار تومان رسید


  بانک پاسارگاد به مجمع می نشیند


  دستورالعمل پرداخت تسهیلات کرونا به بنگاه های فاقد بیمه


  بیمه تعاون حامی ویژه انجمن بهره وری ایران شد


  ۳۴۰۰ میلیارد تومان سود خالص شرکت پتروشیمی نوری


  تشریح فرآیند فروش ۳۰ درصد سهام عدالت متقاضیان


  آغاز عملیات اجرایی پروژه hyco پتروشیمی کارون


  افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات ضروری است


  حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی باید پرداخت شود


  بانک سپه به کربنکینگ جدید مهاجرت می‌کند


  کیپاد، برنامه‌ای جامع در حوزه‌ی پرداخت‌


  شاخص به پله هزار و ۷۴۵ واحدی صعود کرد


  دولت تلاش دارد قیمت ها با قدرت خرید مردم سازگار شود


  نرخ مالیات بر خانه‌های خالی باید بیشتر شود


  دستمزد امسال کارگران قرار نیست بازنگری شود


  «سککوک» تحولی شگرف در بخش اعتباری سیستم بانکداری


  ۸۷.۵۶ درصد از تراکنش‌های ناموفق به دلیل خطای کاربری


  دیدار دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران با مدیرعامل بیمه سینا


- اندازه متن: + -  کد خبر: 74334صفحه نخست » بانکدوشنبه، 23 مهر 1397 - 16:30
توسط بانک مسکن در سال 96 انجام شد؛
راه اندازی سامانه آوا برای ارایه خدمات بانکی به افراد کم توان
بانک مسکن + اخبار بانک + اخبار پولی مالی + پروژه + ساختمان + توسعه مسکن + سرمایه گذاری +اخبار پولی مالی - در سامانه آوا که بر روی برخی از دستگاه های خود پرداز قرار دارد، تمامی متن ها قابل قرایت توسط دستگاه خودپرداز خواهد بود و به صورت پارامتریک قابل تعریف است.
  

به گزارش اخبار پولی مالی- 15 اﮐﺘ�'ﺮ، روز ﺟﻬﺎﻧﯽ ﻧﺎ�'ﯿﻨﺎﯾﺎن و ﻋﺼﺎی ﺳ�"ﯿﺪ اﺳﺖ. اﯾﻦ روز در ﺟﻬﺖ اﻫﻤﯿﺖ �'ﻪ روﺷﻨﺪﻻن، ﺗﻮﺟﻪ �'ﯿﺸﺘﺮ �'ﻪ ﻣﺸ�'ﻼت آﻧﻬﺎ و اﯾﺠﺎد ﻣﺤﯿﻂ ﻫﺎی ﻣﻨﺎﺳﺐ �'ﺮای اﺳﺘ�"ﺎده ﮐﻨﻨﺪ�"ﺎن از ﻋﺼﺎی ﺳ�"ﯿﺪ اﺳﺖ.

ﻋﺼﺎی ﺳ�"ﯿﺪ از زﻣﺎن ﺟﻨ�" ﺟﻬﺎﻧﯽ اول، �'ﻪ ﻋﻨﻮان ﻧﻤﺎدی �'ﺮای ﻧﺎ�'ﯿﻨﺎﯾﺎن ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪ. ﻫﺮ ﭼﻨﺪ ﮐﻪ در ﮐﺸﻮرﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠ�' ﻗﻮاﻧﯿﻦ و ﻧﻤﺎد ﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠ�"ﯽ �'ﺮای اﺳﺘ�"ﺎده و ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ ﻧﺎ�'ﯿﻨﺎﯾﺎن از اﯾﻦ ﻋﺼﺎ وﺟﻮد دارد، اﻣﺎ �'ﺎ ﺗﻮﺟﻪ �'ﻪ اﯾﻨ�'ﻪ رﻧ�" ﺳ�"ﯿﺪ �'ﺮای ﻫﻤﮕﺎن �'ﻪ ﺧﻮ�'ﯽ ﻗﺎ�'ﻞ روﯾﺖ اﺳﺖ، �'ﺮای ﭘﯿﺸﮕﯿﺮی از ﺧﻄﺮاﺗﯽ ﮐﻪ ﻧﺎ�'ﯿﻨﺎﯾﺎن را ﺗﻬﺪﯾﺪ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ، اﯾﻦ رﻧ�" در ﺗﻤﺎم دﻧﯿﺎ �'ﺮای ﻋﺼﺎی راﻫﻨﻤﺎی آﻧﻬﺎ ﺗﺼﻮﯾﺐ ﺷﺪه اﺳﺖ.

بانک مسکن همواره سعی در گسترش خدمات خود به تمامی مشتریان داشته است. در سال های گذشته، افراد کم توان از لحاظ بینایی و افراد سالمند، نمی توانستند از خدمات بانکداری الکترونیک استفاده کنند و این موضوع باعث کاهش مطلوبیت خدمات دهی به این افراد شده بود. اما در اسفند ماه سال 1396، بانک مسکن با راه اندازی سامانه آوا، گامی بزرگ برای ارایه خدمات بانکی به این افراد کم توان برداشته شد.

مسعود ایزدی، مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن در این سامانه که بر روی برخی از دستگاه های خود پرداز قرار دارد، تمامی متن ها شامل مواردی نظیر نام و نام خانوادگی، مبالغ، شناسه قبض و پرداخت، صورتحساب، شرح خطاها و نتایج ارسالی قابل قرایت توسط دستگاه خودپرداز خواهد بود و به صورت پارامتریک قابل تعریف است.

وی در ادامه اظهار داشت: در زمان سرویس دهی به مشتریان متن ها به شکل مکانیکی وجود دارد، اما این سامانه به شکل پویا و داینامیک، عملیات را از طریق آوایی به اطلاع مشتریان می رساند و به شکل صوتی خدمات بانکی را ارایه می کند. این موضوع برای افراد کم توان، نابینا و کم بینا و همچنین افراد سالخورده که برای ارتباط با سیستم های مکانیکی، دچار مشکل هستند، طراحی شده است. با فعال شدن این سامانه، فرد در یک خود پرداز قرار می گیرد و این سامانه نحوه تراکنش را به اطلاع مشتری می رساند که این کار با ملاحظات امنیتی صورت می گیرد.

ایزدی با بیان این که این سیستم در حال حاضر در چهار نقطه از دستگاه های خودپرداز پیاده شده است، گفت: این چهار نقطه نزدیک مراکز آموزشی نابینایان و کم بینایان است. که البته با شرکت های پشتیبان در حال مذاکره هستیم که این سیستم در تمامی دستگاه های خودپرداز بانک مسکن راه اندازی شود.

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن همچنین اظهار داشت: بانک مرکزی در راستای ارایه خدمات بهتر به روشندلان اقداماتی نظیر تعبیه علامات برجسته در گوشه اسکناس ها، سطوح ویژه حرکت نابینایان در شعب، تجهیز خودپردازها به کلید برجسته و تجهیز اینترنت بانک به نرم افزار متن خوان را انجام داده و شبکه بانکی را نیز ملزم به توسعه ارایه خدمات دسترس پذیر برای شهروندان نابینا کرده است.

وی در پایان یادآور شد: گرامی داشت روز عصای سفید، با حمایت چند سازمان و ارگان  از جمله سازمان بهزیستی کشور، انجمن نابینایان و همچنین بانک مسکن، صبح فردا در سالن ایوان برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است، پیش تر سامانه آوا، بانک مسکن، برنده اول جایزه دکتر نوربخش در حوزه مسوولیت اجتماعی شده بود. این جایزه در سال گذشته توسط مسوولان بانک مرکزی به بانک مسکن اهدا شد و از ارایه این خدمت اجتماعی قدردانی شد.

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار