ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    پنجشنبه، 8 اسفند 1398 - 20:28  

راه اندازی سامانه آوا برای ارایه خدمات بانکی به افراد کم توان - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  تبلیغات نظام بانکی برای مراقبت ویژه از مشتریان در مقابله با ویروس کرونا


  نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور توسط بانک توسعه تعاون استان البرز


  کاهش ساعت کاری شعب و ستاد بانک دی


  تدوین "منشور سلامت" در گروه مالی و بانک گردشگری


  بخش کشاورزی، شاه کلید نجات اقتصاد کشور است


  فارماشیمی محصولات ضد عفونی را تولید می کند


  برگزاری نمایشگاهی با ۳ هزار عنوان کتاب در ماهشهر و بندر امام


  ارائه آموزش ها و اقدامات پیشگیرانه در مقابله با ویروس کرونا


  تسهیلات گیرندگان مسکن مهر ملزم به پرداخت اقساط ماهانه خود هستند


  ایجاد 29 هزار فرصت شغلی با تسهیلات خود اشتغالی


  عملکرد 98 بانک صادرات ایران را با سود می بندیم


  « شبکه تجاری مهر » خدمت جدید باشگاه مشتریان بانک کشاورزی


  رشد ۱۴۳ درصدی تأمین مالی از طریق بازار سرمایه


  سامانه های بانکداری الکترونیک بانک شهر آماده خدمات رسانی به مشتریان


  شاخص بورس ۵۳۰ هزار واحدی شد


  اجرای طرح توانمندسازی آموزشی-حمایتی دانش‌آموزان بندر ماهشهر


  قیمت سکه به ۶ میلیون و ۶۰ هزار تومان رسید


  تورم زیر ۲۰ درصد دور از ذهن نیست


  عرضه 31 هزار تن مواد شیمیایی در بورس کالا


  قیمت یورو و پوند افزایش یافت


- اندازه متن: + -  کد خبر: 74334صفحه نخست » بانکدوشنبه، 23 مهر 1397 - 16:12
توسط بانک مسکن در سال 96 انجام شد؛
راه اندازی سامانه آوا برای ارایه خدمات بانکی به افراد کم توان
بانک مسکن + اخبار بانک + اخبار پولی مالی + پروژه + ساختمان + توسعه مسکن + سرمایه گذاری +اخبار پولی مالی - در سامانه آوا که بر روی برخی از دستگاه های خود پرداز قرار دارد، تمامی متن ها قابل قرایت توسط دستگاه خودپرداز خواهد بود و به صورت پارامتریک قابل تعریف است.
  

به گزارش اخبار پولی مالی- 15 اﮐﺘ�'ﺮ، روز ﺟﻬﺎﻧﯽ ﻧﺎ�'ﯿﻨﺎﯾﺎن و ﻋﺼﺎی ﺳ�"ﯿﺪ اﺳﺖ. اﯾﻦ روز در ﺟﻬﺖ اﻫﻤﯿﺖ �'ﻪ روﺷﻨﺪﻻن، ﺗﻮﺟﻪ �'ﯿﺸﺘﺮ �'ﻪ ﻣﺸ�'ﻼت آﻧﻬﺎ و اﯾﺠﺎد ﻣﺤﯿﻂ ﻫﺎی ﻣﻨﺎﺳﺐ �'ﺮای اﺳﺘ�"ﺎده ﮐﻨﻨﺪ�"ﺎن از ﻋﺼﺎی ﺳ�"ﯿﺪ اﺳﺖ.

ﻋﺼﺎی ﺳ�"ﯿﺪ از زﻣﺎن ﺟﻨ�" ﺟﻬﺎﻧﯽ اول، �'ﻪ ﻋﻨﻮان ﻧﻤﺎدی �'ﺮای ﻧﺎ�'ﯿﻨﺎﯾﺎن ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪ. ﻫﺮ ﭼﻨﺪ ﮐﻪ در ﮐﺸﻮرﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠ�' ﻗﻮاﻧﯿﻦ و ﻧﻤﺎد ﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠ�"ﯽ �'ﺮای اﺳﺘ�"ﺎده و ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ ﻧﺎ�'ﯿﻨﺎﯾﺎن از اﯾﻦ ﻋﺼﺎ وﺟﻮد دارد، اﻣﺎ �'ﺎ ﺗﻮﺟﻪ �'ﻪ اﯾﻨ�'ﻪ رﻧ�" ﺳ�"ﯿﺪ �'ﺮای ﻫﻤﮕﺎن �'ﻪ ﺧﻮ�'ﯽ ﻗﺎ�'ﻞ روﯾﺖ اﺳﺖ، �'ﺮای ﭘﯿﺸﮕﯿﺮی از ﺧﻄﺮاﺗﯽ ﮐﻪ ﻧﺎ�'ﯿﻨﺎﯾﺎن را ﺗﻬﺪﯾﺪ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ، اﯾﻦ رﻧ�" در ﺗﻤﺎم دﻧﯿﺎ �'ﺮای ﻋﺼﺎی راﻫﻨﻤﺎی آﻧﻬﺎ ﺗﺼﻮﯾﺐ ﺷﺪه اﺳﺖ.

بانک مسکن همواره سعی در گسترش خدمات خود به تمامی مشتریان داشته است. در سال های گذشته، افراد کم توان از لحاظ بینایی و افراد سالمند، نمی توانستند از خدمات بانکداری الکترونیک استفاده کنند و این موضوع باعث کاهش مطلوبیت خدمات دهی به این افراد شده بود. اما در اسفند ماه سال 1396، بانک مسکن با راه اندازی سامانه آوا، گامی بزرگ برای ارایه خدمات بانکی به این افراد کم توان برداشته شد.

مسعود ایزدی، مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن در این سامانه که بر روی برخی از دستگاه های خود پرداز قرار دارد، تمامی متن ها شامل مواردی نظیر نام و نام خانوادگی، مبالغ، شناسه قبض و پرداخت، صورتحساب، شرح خطاها و نتایج ارسالی قابل قرایت توسط دستگاه خودپرداز خواهد بود و به صورت پارامتریک قابل تعریف است.

وی در ادامه اظهار داشت: در زمان سرویس دهی به مشتریان متن ها به شکل مکانیکی وجود دارد، اما این سامانه به شکل پویا و داینامیک، عملیات را از طریق آوایی به اطلاع مشتریان می رساند و به شکل صوتی خدمات بانکی را ارایه می کند. این موضوع برای افراد کم توان، نابینا و کم بینا و همچنین افراد سالخورده که برای ارتباط با سیستم های مکانیکی، دچار مشکل هستند، طراحی شده است. با فعال شدن این سامانه، فرد در یک خود پرداز قرار می گیرد و این سامانه نحوه تراکنش را به اطلاع مشتری می رساند که این کار با ملاحظات امنیتی صورت می گیرد.

ایزدی با بیان این که این سیستم در حال حاضر در چهار نقطه از دستگاه های خودپرداز پیاده شده است، گفت: این چهار نقطه نزدیک مراکز آموزشی نابینایان و کم بینایان است. که البته با شرکت های پشتیبان در حال مذاکره هستیم که این سیستم در تمامی دستگاه های خودپرداز بانک مسکن راه اندازی شود.

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن همچنین اظهار داشت: بانک مرکزی در راستای ارایه خدمات بهتر به روشندلان اقداماتی نظیر تعبیه علامات برجسته در گوشه اسکناس ها، سطوح ویژه حرکت نابینایان در شعب، تجهیز خودپردازها به کلید برجسته و تجهیز اینترنت بانک به نرم افزار متن خوان را انجام داده و شبکه بانکی را نیز ملزم به توسعه ارایه خدمات دسترس پذیر برای شهروندان نابینا کرده است.

وی در پایان یادآور شد: گرامی داشت روز عصای سفید، با حمایت چند سازمان و ارگان  از جمله سازمان بهزیستی کشور، انجمن نابینایان و همچنین بانک مسکن، صبح فردا در سالن ایوان برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است، پیش تر سامانه آوا، بانک مسکن، برنده اول جایزه دکتر نوربخش در حوزه مسوولیت اجتماعی شده بود. این جایزه در سال گذشته توسط مسوولان بانک مرکزی به بانک مسکن اهدا شد و از ارایه این خدمت اجتماعی قدردانی شد.

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار