ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    شنبه، 27 مهر 1398 - 16:52  

حضور نخستین صندوق جسورانه بازنشستگی کشور در فرابورس - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  هلدینگ های بانک پاسارگاد پشت برگه های بیمه عمر هستند


  مرگ بیمه زندگی با اعمال مالیات بر ارزش افزوده


  کمک به ریشه‌کنی فقر، وظیفه ای همگانی


  قیمت دلار به ۱۱۴۰۰ تومان رسید


  بورس تهران ۶۶۸ واحد رشد کرد


  قیمت سکه به ۳ میلیون و ۹۶۵ هزار تومان رسید


  صنعت بیمه توان لازم برای توسعه بیمه های زندگی را دارد


  افزایش نرخ رسمی یورو کاهش و پوند


  تحقق سود ٧٩۶ ریالی در ۶ ماهه توسط چادرملو


  بانکداری در شرف تغییر و تحولی عظیم


  «استارتاپ لینکپ» زندگی آینده ما را متحول می‌کند


  بانک ملی کمک به تولید و حمایت از صنعتگران را رسالت خود می داند


  خدمات ویژه بانک ملی ایران برای روشندلان


  ایران کیش به مجمع می رود


  بیمه کوثر در خدمت زائران اربعین


  تفاهم نامه تاسیس ۱۰۰۰ صندوق محلی امضا شد


  فعالیت شرکت‌های تابعه بانک توسعه تعاون در راستای اهداف توسعه‌ای


  قیمت سکه به ۳ میلیون و ۹۷۵ هزار تومان رسید


  سرمایه گذاران جدید دنبال روی شایعات فضای مجازی نباشند


  نسخه جدید همراه بانک صادرات ایران منتشر شد


- اندازه متن: + -  کد خبر: 74419صفحه نخست » خبر اولچهارشنبه، 25 مهر 1397 - 14:51
در چهل‌و‌‌دومین نشست خبری یک دیدار، یک عرضه رقم خورد:
حضور نخستین صندوق جسورانه بازنشستگی کشور در فرابورس
فرابورس + اخبار پولی مالی + اخبار بورس +صندوق جسورانه بازنشستگی+سرمایه گذاری+سپرده‌های بانکی و یا اوراق نگهداری+ سپرده‌های بانکی +یا اوراق ناخبار پولی مالی-صندوق سرمایه گذاری جسورانه فناوری بازنشستگی با مدیریت شرکت سرمایه گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری امروز در فرابورس معرفی شد.
  

به گزارش اخبار پولی مالی-علم‌الهدی،معاون پذیرش و ناشران فرابورس ایران در چهل‌و‌‌دومین نشست خبری یک دیدار، یک عرضه که به مناسبت آغاز پذیره‌نویسی ششمین وی‌سی با عنوان صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه فناوری بازنشستگی در فرابورس برگزار شد، گفت: این صندوق با سرمایه ۱۰ میلیارد تومانی دوره فعالیت ۷ ساله دارد و دارای ۱۰۰ هزار واحد سرمایه‌گذاری به ارزش هر واحد ۱۰۰ هزار تومان است که ۲۰ درصد این صندوق در جریان پذیره‌نویسی تأدیه می‌شود.

مهدی علم‌الهدی با اشاره به اینکه ممکن است این سوال مطرح شود صندوق‌هایی که تاکنون از بازار سرمایه مجوز فعالیت گرفته‌ و حدود یک سال و نیم از عمر آن‌ها گذشته به کجا رسیده‌اند، گفت: نخستین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه‌ای که در فرابورس پذیره‌نویسی شد، صندوق رویش لوتوس با سرمایه ۵۰ میلیارد تومان است که تا این لحظه هشت قرارداد سرمایه‌گذاری به ارزش ۳۳ میلیارد تومان در حوزه فین‌تک و بیوتکنولوژی منعقد کرده است.

علم‌الهدی صندوق یکم آرمان آتی را به عنوان دومین وی‌سی بازار سرمایه معرفی کرد و افزود: این صندوقِ ۱۰ میلیارد تومانی در حوزه ICT فعالیت می‌کند و موفق شده سه قرارداد سرمایه‌گذاری به ارزش ۹۰۰ میلیون تومان را نهایی کند.

وی همچنین به صندوق فناوری آرمانی که دارای سرمایه ۶۰ میلیارد تومانی بوده و هشت قرارداد سرمایه‌گذاری را منعقد کرده است، اشاره کرد و افزود: دو صندوق ایده نوتک آشنا و یکم دانشگاه تهران نیز به ترتیب با سرمایه ۱۰ و ۱۵ میلیارد تومانی به تازگی فرایند پذیره‌نویسی را طی کرده‌اند و هنوز به مرحله انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری با استارت‌آپ‌هایی که در حوزه فعالیت صندوق مشغول ‌به‌ کارند، نرسیده‌اند.

علم‌الهدی در ادامه با اشاره به اینکه حجم معاملات ثانویه وی‌سی‌ها نسبت به سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری کمتر است، یکی از دلایل این مسئله را عدم آشنایی مردم با این صندوق‌ها دانست.

معاون پذیرش و ناشران فرابورس ایران وی‌سی‌ها را به عنوان فرصت خوبی برای عموم افرادی که به سرمایه‌گذاری در حوزه‌های نوآورانه علاقه دارند، پیشنهاد کرد و ادامه داد: این صندوق‌ها می‌توانند بازدهی‌های مناسبی داشته باشند برای مثال صندوق رویش لوتوس طی کمتر از دو سال فعالیت خود حدود ۴۰ درصد بازدهی داشته است.

معاون پذیرش و ناشران فرابورس بیان داشت: درست است که وی‌سی‌ها ماهیت جسورانه دارند اما باید توجه داشت که علاوه بر توان خوبی که این صندوق‌ها برای رسیدن به بازدهی دارند، اطلاعات آن‌ها بسیار شفاف است و در سامانه کدال قابل مشاهده است.

فراهم کردن فرصت‌های مناسب برای صندوق‌های جسورانه آتی

در ادامه این نشست خبری، جواد عشقی‌نژاد مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشور به دوران بحران‌های اقتصادی جهان اشاره کرد و گفت: در آن زمان این بحران‌ها گریبانگیر صندوق‌های بازنشستگی نیز شد و از مهم‌ترین ابزارهایی که این صندوق‌ها را نجات داد سرمایه‌گذاری جسورانه بود. ما نیز به عنوان نخستین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه در ایران که در حوزه بازنشستگی فعال است به دنبال اصلاح پرتفوی صندوق‌های بازنشستگی کشور هستیم.

عشقی‌نژاد مدیر صندوق سرمایه‌گذاری فناوری بازنشستگی را شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری و متولی آن را مشاوره سرمایه‌گذاری آرمان آتی اعلام کرد و افزود: حوزه تخصصی فعالیت vc فنابا مربوط به فناوری مالی و خدمات در حوزه بازنشستگی کشور است.

عشقی‌نژاد در مورد سیاست‌های مربوط به پذیره‌نویسی و جذب سرمایه وی‌سی فناوری بازنشستگی نیز گفت: این صندوق دارای ۱۰ هزار واحد به ارزش اسمی هر واحد ۱۰۰ هزار تومان است که مجاز هستیم طی مدت ۷ روز کاری در نظر گرفته شده حداکثر ۱۰ درصد کل واحدها یعنی یک میلیارد تومان را پذیره‌نویسی کنیم.

وی در ادامه صندوق یکی از محدودیت‌های این صندوق را عدم ورود آن به صنایعی غیر از آنچه که در هدف سرمایه‌گذاری تعریف شده است عنوان کرد و افزود: همچنین به منظور کاهش ریسک، سرمایه‌گذاری بیش از ۳۵ درصد منابع مستقیم صندوق در یک شرکت خاص در دستور کار قرار ندارد و راهبرد اصلی صندوق خودداری از تبدیل شدن به سهامدار اکثریت در شرکت­ها یا مجموعه‌های سرمایه‌پذیر است.

به گفته مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری همچنین طبق اساسنامه صندوق فنابا، حداقل ۳۰ درصد از منابع این صندوق به منظور تامین نیازهای سرمایه‌‌گذاری در قالب سپرده‌های بانکی و یا اوراق نگهداری می‌شود.

عشقی‌نژاد در نهایت معرفی سرمایه‌گذاری جسورانه به عموم و ورود سرمایه‌گذاران خرد به این حوزه را از رسالت‌های وی‌سی‌ فناوری بازنشستگی عنوان کرد و گفت: علاوه بر این مرتفع کردن نیازهای اساسی حال حاضر بازنشستگان و صندوق‌های بازنشستگی و همچنین فراهم کردن فرصت‌های مناسب برای صندوق‌های جسورانه آتی از دیگر رسالت‌های صندوق فنابا به شمار می‌رود.

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار