ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    سه شنبه، 6 فروردین 1398 - 03:33  

تدوین قوانین استارت آپ های بیمه ای - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    حمایت از کالای ایرانی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  امکان دریافت کمک‌های نقدی برای سیل‌زدگان از طریق "صاپ"


  بانک ملت به یارى سیل زدگان گلستانى شتافت


  استفاده از تمام ظرفیت بانک ملی برای کمک رسانی به مناطق سیل زده


  کمک مالی به سیل زدگان، قابل کسر از درآمد مشمول مالیات پرداخت کنندگان


  کنسلی بلیت پروازهای داخلی بدون اخذ جریمه


  اولویت بیمه نوین پرداخت خسارت زیان‌دیدگان سیل در شمال کشور


  اعلام آمادگی بیمه پاسارگاد برای پرداخت خسارت سیل زدگان


  آمادگی بیمه سامان برای پرداخت خسارت به بیمه شدگان سیل اخیر


  بازار ارز نیمه تعطیل است


  پرداخت فوری خسارت قربانیان سیل شمال کشور


  حمایت صندوق اعتباری هنر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه سیل زده


  بیمه تعاون با تمام توان در کنار حادثه دیدگان سیل اخیر


  آمادگی بیمه پارسیان، جهت پرداخت خسارات به سیل زدگان


  کمک های خودجوش کارکنان پست بانک به سیل زدگان


  افزایش نرخ ۱۰ ارز


  آماده باش شعب بیمه میهن در مناطق سیل زده


  اختصاص بودجه‌ای برای کمک به آسیب‌دیدگان مناطق سیل‌زده


  تحویل چک خسارت به ۱۵۰ واحد سیل‌زده گلستان


  حضور تیم های کارشناسی بیمه آرمان در مناطق سیل زده شمال کشور


  استمهال پرداخت بدهی محکومین رانندگی مازندران و گلستان


- اندازه متن: + -  کد خبر: 74660صفحه نخست » خبر اولیکشنبه، 13 آبان 1397 - 10:32
در مراسم امضای تفاهمنامه نهاد ریاست جمهوری و بیمه مرکزی اعلام شد
تدوین قوانین استارت آپ های بیمه ای
تدوین قوانین استارت آپ های بیمه ایاخبار پولی مالی- آیین تبادل تفاهم نامه همکاری مشترک معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و بیمه مرکزی در راستای سیاست های توسعه اقتصاد دانش بنیان به امضاء رسید.
  

به گزارش اخبار پولی مالی- آیین تبادل تفاهم نامه همکاری مشترک معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و بیمه مرکزی در راستای سیاست های توسعه اقتصاد دانش بنیان به امضاء رسید.

بر اساس این گزارش تفاهم نامه جهت توسعه سیاست های اقتصاد دانش بنیان اعم از توسعه بازار، بهبود کیفیت، افزایش رقابت پذیری و ارتقاء نظام استاندارد بیمه محصولات دانش بنیان و اجرای احکام مربوط به قانون حمایت از شرکت های و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات و آیین نامه  اجرایی آن به منظور حمایت از شرکت های دانش بنیان و زمینه سازی برای ورود آنها به صنعت بیمه بوده است.

هدف از امضاء تفاهم نامه مذکور تسهیل فعالیت شرکت های دانش بنیان ، نوآور و استارت آپ ها در صنعت بیمه ، بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان ،نوآور و استارت آپ ها در جهت حل چالش های عمده صنعت بیمه ،کاهش هزینه و ریسک شرکت های بیمه و طراحی و عرضه پوشش های بیمه ای مورد نیاز شرکت های دانش بنبان عنوان شده است.

در این مراسم، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان خدمات خاصی دارند و ما باید با توجه به این نیازها جامعه خدمات بیمه ای تعریف کنیم.

وی ادامه داد: استارت آپ ها بازبگران جدیدی هستند که خدمات نوین بیمه ای را  ارایه می کنند و دسترسی مردم را به خدمات بیمه ای آسان تر کرده و خدمات سنتی را تحت الشعاع قرار می دهند.

ستاری افزود : همان طور که در حوزه فین تک اتفاق افتاده است.کار به جایی رسیده که بازیگران سنتی در بخش بانک،بورس و... دارند بر روی استارتاپ ها سرمایه گذاری می کنند.وقت آن رسیده که این مساله در حوزه بیمه هم وارد شود و استارت آپ هایی که در حوزه بیمه در حال فعالیت هستند نیاز به یک فرهنگ سازی و بستر سازی دارند.

وی در پایان افزود: خوشحالم ازاینکه بیمه مرکزی پیش قدم برای ورود به بحث استارت آپ ها شده است چرا که بحث سرویس های جدید بیمه ای در  اختیار شرکت های دانش بنیان وبحث ورود شان در این صنعت در حال اتفاق افتادن است.

در بخش دیگری از این مراسم، غلام رضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی  اعلام کرد: هم اکنون بیش از ۱۰ استارت آپ در صنعت بیمه فعال هستند و بیمه مرکزی حمایت از استارت آپ های بیمه ای را در دستور کار خود دارد.

سلیمانی افزود: قوانین و مقررات لازم فعالیت استارت آپ ها در صنعت بیمه در حال تدوین است که پس از ابلاغ قوانین و مقررات، استارت آپ ها در ادامه مسیر با نظارت و مجوز بیمه مرکزی فعالیت خواهند کرد .

وی ادامه داد: حضور شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها، می تواند به بازاریابی و توسعه صنعت بیمه کمک کند .

سلیمانی افزود: استارت آپ ها می توانند علاوه بر درآمدزایی که دارند موجب نفوذ سطح بیمه ای و ایجاد امنیت و آرامش در زندگی مردم و افزایش سطح کیفیت در پوشش بیمه ای به صورت موثر باشد.

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: در حال حاضر از استارت آپ هایی که مشغول به فعالیت در صنعت بیمه هستند انتظار داریم در چارچوب قوانین و مقررات صنعت بیمه حرکت کنند.

در ادامه مراسم علیرضا دلیری،معاون توسعه و مدیریت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری نیز گفت: ما در معاونت علمی توانسته ایم تا کنون ارتباط با نهادهای مالی، بانکی و بورسی و اکنون بیمه ای را برقرار کنیم.

معاون توسعه و مدیریت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با اشاره به موفقیت ارتباط با بانک ها گفت: طی ۵ سال گذشته ۱۴هزار میلیارد تومان حمایت و تسهیلات به واسطه بانک ها برای شرکت های دانش بنیان محقق شده است.

وی با اشاره به تفاهم نامه با بیمه مرکزی گفت: تا کنون همکاریهایی با بیمه مرکزی داشته ایم ولی سرعت نداشت امیدواریم با انعقاد این تفاهم نامه بتوانیم به شرکت های بیمه ای سنتی وارد شویم و موضوعات نوآوری را به این شرکت ها وارد سازیم؛ هدف ما از امضای این تفاهم‌نامه ورود استارتاپ‌ها به فعالیت‌های بیمه‌ای است و در این حوزه بسته‌های جدید حمایتی ارائه می‌شود.

معاون توسعه و مدیریت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تاکید کرد: طبق برنامه ریزی هایی که داریم بناست طی ماههای آینده استارت آپ ویکند یا رویداد کارآفرینی در حوزه بیمه برگزار کنیم.

وی با اشاره به ضرورت صدور بیمه‌نامه برای محصولات دانش‌بنیان اظهار کرد: در این راستا با یکی از بیمه‌ها مذاکراتی را آغاز کردیم تا بتوانیم بستر حمایتی بیمه‌ای برای محصولات ویژه بیمه صادر کنیم.

معاون توسعه و مدیریت معاونت علمی و فناوری بیان کرد: در گذشته بیمه‌هایی چون بیمه مسئولیت داشته‌ایم، ولی تاکنون عملیاتی نشده و اگر شرکت‌های دانش‌بنیان بتوانند در این عرصه وارد شوند،‌ خدمات خوبی به این شرکت‌ها ارائه خواهد شد.

وی در همین راستا از آغاز همکاری با یکی از بیمه‌ها برای صدور بیمه‌نامه محصولات دانش‌بنیان خبر داد و افزود: صدور بیمه‌نامه برای محصولات دانش‌بنیان در مراحل مقدماتی است و بر اساس قوانین جدید در تلاش هستیم تا این زمینه فراهم شود./اخبار پولی مالی

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار