ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    شنبه، 27 مهر 1398 - 16:35  

تامین مالی کم هزینه مهمترین کارکرد بازار سرمایه است - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  هلدینگ های بانک پاسارگاد پشت برگه های بیمه عمر هستند


  مرگ بیمه زندگی با اعمال مالیات بر ارزش افزوده


  کمک به ریشه‌کنی فقر، وظیفه ای همگانی


  قیمت دلار به ۱۱۴۰۰ تومان رسید


  بورس تهران ۶۶۸ واحد رشد کرد


  قیمت سکه به ۳ میلیون و ۹۶۵ هزار تومان رسید


  صنعت بیمه توان لازم برای توسعه بیمه های زندگی را دارد


  افزایش نرخ رسمی یورو کاهش و پوند


  تحقق سود ٧٩۶ ریالی در ۶ ماهه توسط چادرملو


  بانکداری در شرف تغییر و تحولی عظیم


  «استارتاپ لینکپ» زندگی آینده ما را متحول می‌کند


  بانک ملی کمک به تولید و حمایت از صنعتگران را رسالت خود می داند


  خدمات ویژه بانک ملی ایران برای روشندلان


  ایران کیش به مجمع می رود


  بیمه کوثر در خدمت زائران اربعین


  تفاهم نامه تاسیس ۱۰۰۰ صندوق محلی امضا شد


  فعالیت شرکت‌های تابعه بانک توسعه تعاون در راستای اهداف توسعه‌ای


  قیمت سکه به ۳ میلیون و ۹۷۵ هزار تومان رسید


  سرمایه گذاران جدید دنبال روی شایعات فضای مجازی نباشند


  نسخه جدید همراه بانک صادرات ایران منتشر شد


- اندازه متن: + -  کد خبر: 75512صفحه نخست » اخبارجمعه، 30 آذر 1397 - 13:45
در دیدار رییس سازمان بورس با پیشکسوتان بازار سرمایه مطرح شد:
تامین مالی کم هزینه مهمترین کارکرد بازار سرمایه است
بازار سرمایه + اخبار پولی مالی + اخبار بورس  + تامین مالی+  فضای مجازی+ فعالین بازار سرمایهاخبار پولی مالی- تامین مالی کم هزینه مهمترین کارکرد بازار سرمایه است و همگی باید کمک کنیم هزینه تامین مالی بخش مولد اقتصاد را کاهش دهیم.
  

به گزارش اخبار پولی مالی- شاپور محمدی به همراه حسن امیری، معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادرا و یاسر فلاح، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار در هفتمین گردهمایی هم اندیشی فعالین بازار سرمایه با پیسکسوتان بازار مالی کشور دیدار و گفتگو کرد.

شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار پس از شنیدن دغدغه های پیسکسوتان بازار سرمایه به ایراد سخن پرداخت و در خصوص مباحث مطرح شده گفت: امروز نکات بسیار مهمی مطرح شد و سازمان بورس قطعا تمام مسایل عنوان شده را پیگیری می کند. البته بسیاری از مسایل و مشکلات بازار سرمایه حل شده و طی دو سال گذشته  بیش از ۴۵ اقدام ضروری با هدف توسعه بازار انجام شد که به برخی از آنها اشاره می کنم. به عنوان مثال برقراری حداعتباری، بروز رسانی سامانه معاملات، ثبت سفارش با روش بوک بیلدینگ،   نحوه بازگشایی و توقف نمادها و کاهش زمان فرآیند آن، بهره برداری از صندوق های جدید، راه اندازی معاملات آپشن، راه اندازی معاملات الگوریتمی، راه‌اندازی معاملات آتی سبد سهام، تدوین لایحه بازار سرمایه و ارتقای جایگاه ایران در آیسکو از مهم ترین اقدامات سازمان بورس و اوراق بهادار طی دو سال اخیر است.

محمدی ادامه داد: در این مدت اقدامات دیگری از جمله تسهیل دسترسی به قوانین و مقررات، راه اندازی سامانه رصد با هدف نظارت بر عملکرد سازمان بورس و کاهش زمان فرایند اقدامات، تجمیع مجوز کارگزاران، پیگیری تخلفات، توقف فعالیت برخی از سایت ها و کانال های متخلف فعال در فضای مجازی، افشای آمار و اطلاعات تولید و فروش ماهانه شرکت ها، ارتقای سامانه های نظارتی، اصلاح کارمزدها، تقویت بازار بدهی، توسعه ابزارهای مالی اسلامی مانند اوراق وکالت، منفعت، صکوک اجاره و ...  نیز انجام گرفت.

سخنگوی سازمان بورس افزود: در حوزه پذیرش شرکت های جدید و همچنین معاملات محصولات کشاورزی مانند زعفران و خرید تضمینی گندم  در بورس کالا برنامه ریزی صورت گرفت و اجرایی شد و امروز شاهد بورس کالایی بزرگ و کارآمد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: کاهش کارمزد معاملات (حدود ۲۵ میلیارد تومان درآمد سازمان کاهش یافت)، کاهش مالیات نقل و انتقال سهام  از نیم درصد به یک دهم درصد، معافیت مالیات افزایش سرمایه شرکت ها از محل سود، دستور العمل تامین مالی جمعی و همچنین اقدامات فرهنگی شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس مانند برگزاری لیگ ستارگان بورس، برگزاری رقابت معاملات الگوریتمی، جشنواره بورس و رسانه و فاینکس از جمله اقدامات مهم دو سال گذشته بود.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: برای توسعه بازار سرمایه اقدامات بسیاری انجام می شود اما اگر امروز شرکت های بزرگ بورسی دنیا صد ها میلیون دلار ارزش دارند به دلیل این است که بهره وری و نو آوری را در دستور کار خود قرار داده اند و ما نیز باید به این موضوع تمرکز کنیم.

به گفته محمدی تابلوی خوب تابلویی است که در قیمت، بهره وری و نوآوری را نماییش دهد. اگر ما در این مسیر حرکت کنیم توسعه بازار سرمایه دائمی خواهد بود در غیر این صورت مفهوم آن این است که رشد بازار در جایی تثبیت و یا متوقف می شود و اگر رشدی صورت گیرد به واسطه جریان پولی است و امیدوارم با کمک همه فعالین و پیشکسوتان بازار سرمایه مسیر نوآوری و بهره وری بخش مولد اقتصاد را هموار کنیم تا شاهد رشد مستمر بازار سرمایه باشیم.

رییس سازمان بورس ادامه داد: سیاستگذاری های اقتصادی عامل موثر بر توسعه اقتصادی هستند. به عنوان نمونه موضوع قیمت گذاری، بازار سرمایه و تولید کنندگان را با چالش مواجه کرد. ما نباید با سیاست ها به تولید کننده آسیب وارد کنیم و سازمان بورس برای رهایی صنایع از قیمت گذاری تلاش بسیاری انجام داد. قیمت گذاری غیر واقعی مانعی در مسیر بهره وری و نوآوری است.

سخنگوی سازمان بورس با تاکید بر اینکه صیانت از حقوق سهامدار وظیفه سازمان بورس است، افزود: امیدوارم با کمک مجلس و دولت  نقطه تمرکز بودجه سال جاری افزایش سود آوری بنگاه های اقتصادی باشد. البته اقدامات توسعه محور شرط لازم است اما اگر میخواهیم شاهد اقتصاد و بازار سرمایه پویا باشیم کمک به سودآوری بنگاه ها مهمترین اصل است.

محمدی به مهمترین ویژگی های بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: تامین مالی کم هزینه مهمترین کارکرد بازار سرمایه است و همگی باید کمک کنیم هزینه تامین مالی بخش مولد اقتصاد را کاهش دهیم.

فاینکس دوازدهم؛ هفته اول اردیبهشت ماه

یاسر فلاح، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار نیز ضمن قدردانی از حضور فعالین و پیشکسوتان بازار سرمایه در نشست هم اندیشی سازمان بورس و اوراق بهادار از توقف فعالیت شبکه های اجتماعی و تارنماهای متخلف خبر داد و در پاسخ به این پرسش که برای ساماندهی فعالیت کانال های فعال در شبکه های اجتماعی چه اقداماتی صورت گرفته؟ عنوان کرد: هر یک از کانال های فعال در شبکه های اجتماعی یا تارنماهای فضای مجازی که از خطوط قرمز بازار سرمایه عبور و به اعتماد عمومی آسیب وارد کنند قطعا از آنها به مرجع قضایی شکایت می شود.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: ۳۵ پرونده قضایی با محور تخلف در فضای مجازی تشکیل و برخی از پرونده ها به دادسرا ارجاع شده است.

یاسر فلاح همچنین با بیان اینکه هفته اول اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ فاینکس دوازدهم برگزار می شود از فعالین و پیشکسوتان بازار سرمایه دعوت کرد با حضور فعال در پویایی ویترین بازار سرمایه مشارکت کنند.

درهای سازمان به روی نقد گشوده است

در ادامه این نشست حسن امیری، معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه تعامل با اهالی بازار سرمایه همواره مد نظر سازمان است، در پاسخ به نقدهای مطرح شده با موضوع حذف EPS، گفت: همه اقدامات اخیر سازمان بورس و اوراق بهادار بر اساس کسب نظر از فعالین بازار سرمایه انجام شده و به عنوان مثال تغییر چهار دستور العمل اصلی، دو بار مورد بازنگری قرار گرفت یا موضوع جایگزینی گزارش تفسیری مدیریت و EPS نیز بر اساس نظر اهالی بازار سرمایه اصلاح شد.

عضو هیات‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: اکنون نیز انتشار EPS ممنوع نشده بلکه الزام نیست و شرکت ها اختیار آن را دارند تا در گزارش های تفسیری به آن اشاره کنند. ما باید فضایی ایجاد کنیم تا تصمیمات در بازار سرمایه بر اساس تحلیل اتخاذ شود و اقدامات اخیر نیز با همین محور انجام شده است. با این حال اگر همچنان نقدی در این زمینه وجود دارد درهای سازمان گشوده است.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات مهم دیگر که در دستور کار قرار دارد اصلاح قوانین و رویه های بازار پایه است و در این خصوص نیز آماده شنیدن نقد ها و نظرها هستیم.

مدیریت ریسک، هدف ابزارهای جدید

محسن خدابخش، مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در این نشست گفت: طی دو سال گذشته تلاش های بسیاری برای افزایش نقدینگی بازار انجام شد و صندوق تثبیت و صندوق توسعه بازار سرمایه با همین هدف راه اندازی شده اند.

وی ادامه داد: نگاه سازمان همواره بر این اصل استوار بوده که بازار در مسیر رشد و توسعه حرکت کند و ابزارهای جدید نیز با این هدف راه اندازی شده اند که ریسک بازار مدیریت و تکانه های مقطعی کنترل شود./ سنا

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار