ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    شنبه، 29 تیر 1398 - 07:42  

از توزیع بنزین ترجیحی تا عوارض اضافی آب برق و گاز و مالیات پزشکان - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  آسماری 70 ریال سود بین سهامدارن تقسیم کرد


  بیمه کارآفرین ده میلیارد تومان سود شناسایی کرد


  سامان بیمه بدنه اتومبیل پیمایشی را راهی بازار کرد


  صورت های مالی بیمه نوین تصویب شد


  آمادگی بیمه سرمد در جبران خسارات آتش‌سوزی میدان حسن آباد


  پرداخت ارز به بیش از 31 هزار زائر سرزمین وحی


  رشد ۵۲۲ واحدی شاخص بورس


  زیان هر سهم "خودرو" افزایش یافت


  سود هر سهم "ذوب" افزایشی بود


  مقاوم سازی اقتصاد داخلی از طریق رونق تولید میسر می شود


  قیمت سکه به ۳ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان رسید


  فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری در بانک کشاورزی


  بیمه مرکزی شرکت سایپا را تحریم داخلی کرده است


  بانک ملی باید نیاز مشتریان را بشناسد و بر اساس نیاز مشتری گام بردارد


  ​عبور «وبصادر» از زیان در تحلیل‌های فعالان بازار سرمایه


  صورت‌های مالی بیمه البرز تصویب شد


  همکاری بانک تجارت و صندوق نوآوری و شکوفایی


  بهای جهانی طلا ریزش کرد


  واریز یارانه نقدی تیر؛ امشب


  رئیس صندوق بین المللی پول استعفا کرد


- اندازه متن: + -  کد خبر: 75924صفحه نخست » اخبارسه شنبه، 25 دی 1397 - 14:26
آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸:
از توزیع بنزین ترجیحی تا عوارض اضافی آب برق و گاز و مالیات پزشکان
از توزیع بنزین ترجیحی تا عوارض اضافی آب برق و گاز و مالیات پزشکاناخبار پولی مالی- تمامی صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، دامپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی که مجوز فعالیت دارند موظف به استفاده از پایانه های فروشگاهی می شوند.
  

به گزارش اخبار پولی مالی به نقل از خانه ملت، روزسه شنبه 25 دی ماه 1397 ، سومین نشست خبری کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 کل کشور با حضور مهدی مفتح سخنگوی این کمیسیون برگزار شد.
بر اساس این گزارش مفتح با بیان اینکه در تبصره یک لایحه بودجه سال 98 احکام مترتب بر درآمدهای نفتی تعیین تکلیف شد، گفت: در تبصره 2 به درآمدهای ناشی از خصوصی سازی و اصل 44 پرداخته شد اما در تبصره 3  این لایحه موضوع تامین مالی پروژه ها مطرح است.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 با اشاره اینکه در مصوبه ای به دولت اجازه داده شد تا 30 میلیارد دلار فایناس از کشورهای خارجی علاوه بر باقی مانده سهمیه سال های قبل را انجام دهد، گفت: در بند دیگری مقرر شد از این 30 میلیارد دلار، 5 میلیارد دلار برای اخذ وام از دولت روسیه برای اجرای پروژهای عمرانی تخیص یابد.
وی با بیان اینکه در بخش دیگری مصوب شد شرکت‌های دولتی تا سقف 45 هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی با تضمین بازپرداخت اصل و سود توسط خودشان امکان انتشار داشته باشند، ادامه داد: دولت مجاز است تا سقف 290 هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی تسویه نشده را منتشر کندد تا دولت بدهی هایش را از این طریق تسویه کند.
نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه 98 شهرداری‌ها و سازمان های وابسته با تائید وزارت کشور مجاز هستند تا سقف 80 هزار میلیارد ریال با تضمین اصل و سود توسط خود شهرداری ها اوراق منتشر کنند، تأکید کرد: به دولت اجازه داده شد 130 هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی با حفظ قدرت خرید و سر رسید تا 3 سال منتشر کند همچنین مصوب شد اشخاص حقوقی و حقیقی  بتوانند تا سقف 20 هزار میلیارد ریال اسناد تسویه خزانه جهت بدهی قطعی دولت با و مطالبات آن ها تهاتر کنند.
وی افزود: مکانیزمی که در چند سال موثر بوده این است که اوراقی با سر رسید کمتر از یک سال توسط دولت منتشر شود تا دولت بتواند از این طریق پرداخت های خود به پیمانکاران را استمرار دهد بر همین اساس کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 اجازه داد تا دولت برای استمرار پرداخت خزانه داری کل کشور100 هزار میلیارد ریال اسناد خزانه با سر رسید کمتر از یک سال منتشر کند.
مفتح با بیان اینکه همچنین برای تسویه اوراقی که در سال های قبل منتشر شده و سر رسید آن به سال 98 می رسد کمیسیون اجازه داد دولت بتواند 50 هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی منتشر کند، ادامه داد:همچنین برای سرمایه گذاری در طرح های نفت و گاز با اولویت میادین مشترک وزرات نفت مجاز است با تصویب شورای اقتصاد اوراق مالی اسلامی به صورت ریالی یا ارزی در سقف 35 هزار میلیارد ریال منتشر کند.
وی با تأکید بر اینکه وزرات نفت می تواند از طریق شرکت های دولتی تابع ذی ربط تا سقف 3 میلیارد دلار اوراق مالی اسلامی به صورت ریالی یا ارزی با تصویب دولت منتشر کند، تصریح کرد: آن چه دولت می تواند از این اوراق در سال 98 استفاده کند باید حدداکثر معادل رقمی باشد که در برنامه ششم پیش بینی شده است.
تمامی مراکز درمانی که صورت حساب بیمار را صادر می کنند 10 درصد از مبلغ دستمزد پزشک را مستقیما به حساب سازمان امور مالیاتی بابت علی الحساب مالیات آن پزشک واریز کنند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 با اشاره به دیگر مصوبه کمیسیون متبوعش افزود: دولت مجاز شد تا 500 هزار میلیارد ریال از بدهی های خود را به سازمان تامین اجتماعی و صندوق های بازنشستگی لشگری و کشوری ازطرق برای اینکه حق الامتیاز، حقوق مالکانه، تامین خوراک انرژی در واحدهای تولیدی این سازمان ها که در مناطق ویژه اقتصادی ایجاد کردند، همچنین از طریق واگذاری پروژه ها و طرح های عمرانمی که دولت در دست اجرا دارد و واگذاری خانه های سازمانی که براساس قوانین دولت باید آنها را به فروش برساند بدهی خود را کاهش داده و یا تسویه کند.
وی با بیان اینکه در مصوبه‌ای دیگر مقرر شد تا 200 میلیارد ریال از بدهی دولت به اشخاص حقیقی، حقوقی اعم از تعاونی یا خصوی از محل تحویل نفت خام به این اشخاص با قیمت بورس انرژی تسویه شود، ادامه داد: در مصوبه دیگری برای کمک فضاهای آموزشی مقرر شد که 10 هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی جهت تکمیل و تجهیز فضاهای آموزشی به سازمان نوسازی مدارس تخیص یابد.
مفتح افزود: همچنین برای کمک به طرح توسعه دانشگاه تهران مقرر شد تا سقف 10 هزار میلیارد ریال از املاک وزارت راه در محدوده شهر تهران به داشنگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران برای تسریع در تکمیل طرح اختصاص یابد.
وی با بیان اینکه در مصوبه دیگر مقرر شد در ازای هر متر مکعب فروش آب شرب مبلغ 200 ریال از مشترکان آب دریافت شود که این علاوه بر نرخ آب بهای مصرفی است، ادامه داد: همچنین مقرر شد از هر واحد مسکونی شهری در ازای گاز 2 هزار ریال و در ازای برق هزار ریال دریافت شود و برای واحدهای تجاری اعم از مرف گاز یا برق نیز 10 هزار ریال دریافت می شود و با این منابع پولی این واحدها در برابر آتش سوزی و خطرات اینچنینی بیمه می شوند که این ارقام برای روستا 50 درصد ارقام شهری خواهد بود.
این نماینده مردم در مجلس دهم با تأکید بر اینکه در مصوبه‌ دیگر کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 سازمان امور مالیاتی موظف است از فروش کالاهایی که مصرف آنها موجب پسماند مخرب در محیط زیست می شود عوارضی دریافت کند که میزان عوارض توسط دولت تعیین می شود، گفت:همچنین جهت تامین منابع مالی برای توسعه صنعت هسته ای  فناوری های نوین کوانتومی و گداخت هسته ای وزارت نیرو موظف شد 20 درصد برق دریافتی از نیروگاه برق اتمی بوشهر را در سبد برق صادراتی قرار دهد و تا 12 هزار میلیارد ریال به این منظور اختصاص یابد.
وی افزود: همچنین مقرر شد تمامی صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، دامپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، نظام پزشکی یا نظام دامپزشکی صادر می شود موظف هستند از پایانه های فروشگاهی استفاده کنند.

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار