ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    شنبه، 26 مرداد 1398 - 19:34  

تولید ثروت با بهره گیری از درمانگری مالی - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  اطلاعات نادرست از صورتهای مالی منتشر نکنید


  کمک 313 هزار میلیارد ریالی بانک ملی به رونق بخش های اقتصادی


  پرداخت ۱۵هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های خرد و متوسط


  بکارگیری مفهوم توانمندسازی سبب کاراتر شدن نظام سلامت می‌شود


  برخورد با بانک‌هایی که در پرداخت وام ازدواج سنگ‌اندازی می‌کنند


  آخرین مهلت بخشودگی جرائم کارفرمایان


  بانک مرکزی بدهی ۴ بانک و موسسه اعتباری را تقسیط کرد


  قیمت دلار در صرافی‌ها به ۱۱۷۰۰ تومان رسید


  یارانه نقدی امشب واریز می شود


  تصویب طرح تأمین مسکن کارمندان به زودی در دولت


  درج قیمت کالا و اعلام نرخ خدمات الزامی است


  حمایت بانک ایران زمین از خط تولید جدید شرکت فولاد اکسین اهواز


  حمایت بانک شهر از جشنواره فیلم‌ کودکان و نوجوانان


  ششمین عرضه نفت خام سنگین در بورس انرژی


  "وملل" به سود رسید


  مبادله ۷.۸ میلیون فقره چک در تیرماه 98


  رشد 170 و 129 درصدی حجم و ارزش معاملات بورس کالا


  کاهش ­نرخ رسمی یورو


  تالار صادراتی میزبان عرضه 32 هزار تن قیر و عایق رطوبتی


  سامانه (سامد) به بهره برداری رسید


- اندازه متن: + -  کد خبر: 77355صفحه نخست » خبر اولدوشنبه، 2 اردیبهشت 1398 - 22:39
رفع ۶۰ درصد مشکلات تامین مالی کشور با نگاه مثبت به بخش خصوصی
تولید ثروت با بهره گیری از درمانگری مالی
تولید ثروت با بهره گیری از درمانگری مالی  اخبار پولی مالی- بخش های حاکمیتی باید دست از تصدی گری بردارند و تجربه موفق همراهی شرکت راه آهن در تامین مالی شرکت های ریلی نیز نشان داد که باهمراهی سایر نهادهای دولتی و نگاه مثبت آنها به بخش خصوصی ، 60 درصد مشکل تامین مالی مرتفع شده و حجم تامین مالی بخش خصوصی ده برابر می شود.
  

به گزارش اخبار پولی مالی- در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه، پنل تخصصی تامین مالی صنعت ریلی با حضور محمودرضا خواجه نصیری مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن، نوراله بیرانوند معاون تامین سرمایه شرکت راه آهن و با حضور خبرنگاران و علاقه مندان در غرفه کلینک درمانگری مالی تمدن برگزار شد.  

 محمودرضا خواجه نصیری، مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن در این پنل با بیان اینکه اساس مسائل تامین مالی در فضای مالی دنیا فضای عرضه و تقاضا است، گفت: همواره منابعی وجود دارد که باید تخصیص داده شده و جایگاه هایی هستند که خواهان دریافت این منابع هستند و افزایش کارایی بازار در حوزه منابع مالی به معنای امکان تخصیص بهینه منابع با کمترین هزینه است.  
 
خواجه نصیری با بیان اینکه بخش های مختلفی در دولت و بخش های دیگر به دنبال افزایش تامین مالی هستند، افزود: استراتژی تامین مالی در کشور در سال گذشته به گونه ای بوده است که حدود هزار میلیارد تومان در سیستم بانکی و در غالب سپرده بانکی با سود 20 تا 23 درصد وجود داشته  و این در حالیست که در همین سال شاهد یک سوم شدن ارزش پول ملی بودیم.  
 
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن بزرگترین مشکل حال حاضر بازار برای تامین سرمایه را برنامه ریزی دانسته و گفت: شرکت های خصوصی از تامین مالی چند میلیاردی عاجزند و رسوب پول مردم در برخی سیستم ها سبب می شود تا این پول به دست تولید کننده نرسد.  
سیستم بانکی خالق نقدینگی در کشور  
خواجه نصیری با بیان اینکه عدم تامین مالی ربطی به نبود پول در کشور ندارد گفت: خالق بالقوه نقدینگی در سیستم بانکی کشور هستیم و ماهی چند صد هزار میلیارد تومان نقدینگی خلق می کنیم در حالیکه تولیدکنندگان نیازمند چند ده هزار میلیارد تومان هستند.  
وی  با بیان اینکه نبود تامین مالی در کشور قصه و افسانه است گفت: راه آهن به عنوان همراه کننده و هماهنگ کننده در نقش ضمانت، اعتبار سنجی و ارزیابی نقش موثری در تامین مالی پول داشته است.  
خواجه نصیری گفت: امروز نرخ ارز یک سوم شده است و اگر کسی با تامین مالی بالای 30 درصد نیز هزینه می کرد امروز برنده بود 
نگاه مثبت راه آهن به بخش خصوصی   
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن با تاکید بر آنکه نیاز به همراه هانی همچون راه آهن داریم تا موانعی را که سیستم ایجاد می کنند مرتفع کنند گفت: برای اینکه جریان نقدینگی به سمت صنعت هدایت شود باید تمامی وزارتخانه های بزرگ همچون نفت، وزارت صنعت و معدن و وزارت رفاه و... همراه شوند.  
به گفته خواجه نصیری  برای ارتقای یک صنعت باید سیستم تامین مالی آن چیده شود و ما از وزارت خانه هایی همچون نفت رانت و سوبسید نمی خواهیم اما ضمانت دهی و حمایت بخش خصوصی را خواستاریم.  
وی  با بیان اینکه باید بخش های حاکمیتی دست از تصدی گری بردارند گفت: تجربه موفق همراهی شرکت راه آهن نشان می دهد باید به بخش خصوصی نگاه مثبت داشت.  
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن با بیان اینکه باید تهدیدهای بخش خصوصی را کاهش داده و بخش خصوصی را قابل اتکا و اعتماد دانست، گفت: این اعتبار هم قرار نیست  بی پایه داده شود و می توان فضای اعتبار سنجی برای آن ایجاد کرده و سازماندهی کرد.  
به گفته خواجه نصیری اگر سایرنهادهای دولتی هم این راهکار را مدنظر قرار دهد و الگو برداری کنند، 60 درصد مشکل تامین مالی مرتفع شده و حجم تامین مالی بخش خصوصی ده برابر می شود.  
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن در ادامه به فعالیت کلینیک درمانگری ملی این شرکت اشاره کرده و گفت: از دیدگاه کلان ایجاد نقدینگی و تورم موجب ایجاد مشکلاتی در کشور شده و ارزش پول ملی را کاهش داده و اختلاف طبقاتی را افزایش می دهد.  
خواجه نصیری با بیان اینکه سرمایه گذاری کوتاه مدت را باید تبدیل به سرمایه گذاری بلند مدت کنیم گفت: به جای آنکه نقدینگی را هر ماه به جامعه اضافه کنیم باید مقاصد خوبی برای مردم تعریف کرده و آن ها را به سمتی سوق دهیم که به جای سرمایه گذاری در بانک، در جایی سرمایه گذاری کنند که تولید ثروت می کند.  
تولید ثروت با درمانگری مالی  
وی  با بیان اینکه باید ساختارهای مولددر کشور شکل گیرد گفت: اگر سهامدار شرکت های سودآور باشیم توسعه رخ می دهد. 

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن تنها راه درمان اقتصاد کشور را همین موضوع دانسته و ادامه داد: با گزارشگری دقیق و ایجاد محصول های خوب،  همانطور که صنعت ریلی به این سمت رغبت پیدا کرد، سایر افراد و حوزه ها را نیز به همین سمت بخوانیم.  
خواجه نصیری با بیان اینکه نقدینگی همچون سیل جاده اقتصادی کشور را تخریب می کند گفت: نتیجه درمانگری مالی، محصولات مالی است که مولد بوده و ثروت ملی تولید می کند.  
به گفته مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن باید پول را از بازارهای موازی که تورم های موازی ایجاد می کند خارج کرد.

 

نقش محوری بازار سرمایه در تامین مالی کشور

در ادامه این نشست نوراله بیرانوند، معاون تامین سرمایه شرکت راه آهن با بیان اینکه با همکاری صورت گرفته میان شرکت راه آهن و شرکت های تامین سرمایه ای همچون تمدن، امید در میان شرکت های خصوصی حمل و نقل زنده شد، گفت: با تلاش صورت گرفته در ابتدای سال ۹۸ تولید داخلی سرعت گرفت و چند قرارداد خوب با کمک بازار سرمایه تامین مالی شد. 

بیرانوند تصریح کرد: شرکت تامین سرمایه تمدن نقش پررنگی در این میان داشت و برای خرید، ساخت و تولید لوکوموتیو، واگن باری و مسافربری، ۳۰۰ میلیارد تومان از بازار سرمایه تامین مالی شد که این مبلغ به عنوان اهرم مالی تاثیر گذار بوده و رونق خوبی به صنایع داخلی داد. 

بیرانوند با اشاره به چرایی استقبال بازار سرمایه به صنعت ریلی گفت: در راه آهن ۳ ساز و کار را تدارک دیدیم تا نظر بازار سرمایه را جلب کنیم که تضمین خرید بلندمدت خدمات، ضمانت پروژه ها برای کاهش ریسک پذیری آنها و اتخاذ تدابیری برای افزایش بازدهی سرمایه از جمله آن ها بود. 

معاون تامین سرمایه  شرکت راه آهن گفت: تلاشمان افزایش سوددهی شرکت های خصوصی بوده است و در این میان ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید نیز به کار آمد. 

بیرانوند با تاکید بر آنکه طرح های ریلی از نظر سوددهی قابل توجیه است گفت: راه آهن تلاش کرده تا در زمینه تامین مالی پروژه ها نقش تسهیل گری داشته باشدبه طوریکه  در پروژه هایی که ۷۰ درصد توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری صورت گرفته، ۳۰ درصد نیز راه آهن سرمایه گذاری داشته است. 

معاون تامین سرمایه شرکت راه آهن با بیان اینکه سقفی برای منابع نداریم گفت: هرجا که متقاضی باشد، جریان نقدی مورد نیاز را تضمین می کنیم.
او با بیان اینکه رشد ساز و کارهای بازار سرمایه از رشد سازمان هایی که نیازمند منابع مالی هستند بیشتر است گفت: ما در کشور ابزارهای بازار سرمایه را نمی شناسیم و برای سازمان خود از آن بهره نمی بریم. 
بیرانود با بیان اینکه بازار سرمایه نقش محوری در تامین مالی را دارد گفت: بازار سرمایه می تواند بهترین خدمات را ارائه داده و سایر بخش ها را رهبری کند. 
معاون تامین سرمایه شرکت راه آهن با بیان اینکه تجارت داخلی باید با پول داخلی باشد گفت: با بهره گیری از توان بورس در شرایط تحریم، ارزش افزوده واقعی ایجاد کردیم و مردم نیز می توانند بهترین خدمات را از این سیستم بگیرند.

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار