ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    شنبه، 26 مرداد 1398 - 20:07  

معامله ۱۰ میلیارد تومان دارایی فکری در فرابورس - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  اطلاعات نادرست از صورتهای مالی منتشر نکنید


  کمک 313 هزار میلیارد ریالی بانک ملی به رونق بخش های اقتصادی


  پرداخت ۱۵هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های خرد و متوسط


  بکارگیری مفهوم توانمندسازی سبب کاراتر شدن نظام سلامت می‌شود


  برخورد با بانک‌هایی که در پرداخت وام ازدواج سنگ‌اندازی می‌کنند


  آخرین مهلت بخشودگی جرائم کارفرمایان


  بانک مرکزی بدهی ۴ بانک و موسسه اعتباری را تقسیط کرد


  قیمت دلار در صرافی‌ها به ۱۱۷۰۰ تومان رسید


  یارانه نقدی امشب واریز می شود


  تصویب طرح تأمین مسکن کارمندان به زودی در دولت


  درج قیمت کالا و اعلام نرخ خدمات الزامی است


  حمایت بانک ایران زمین از خط تولید جدید شرکت فولاد اکسین اهواز


  حمایت بانک شهر از جشنواره فیلم‌ کودکان و نوجوانان


  ششمین عرضه نفت خام سنگین در بورس انرژی


  "وملل" به سود رسید


  مبادله ۷.۸ میلیون فقره چک در تیرماه 98


  رشد 170 و 129 درصدی حجم و ارزش معاملات بورس کالا


  کاهش ­نرخ رسمی یورو


  تالار صادراتی میزبان عرضه 32 هزار تن قیر و عایق رطوبتی


  سامانه (سامد) به بهره برداری رسید


- اندازه متن: + -  کد خبر: 77363صفحه نخست » خبر اولسه شنبه، 3 اردیبهشت 1398 - 16:53
مدیر عامل فرابورس ایران مطرح کرد :
معامله ۱۰ میلیارد تومان دارایی فکری در فرابورس
معامله ۱۰ میلیارد تومان دارایی فکری در فرابورسجمع کل بازار بدهی در سال ۹۷، صد و یک هزار میلیارد تومان است که این رقم در سال گذشته ۷۵ هزار میلیارد تومان بوده و از این صد و یک هزار میلیارد تومان ۸ هزار میلیارد تومان اوراق فاقد بازار است.
  

به گزارش اخبار پولی مالی-امیر هامونی، مدیر عامل فرابورس ایران، در حاشیه نمایشگاه بورس، بانک و بیمه در نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود: از ۳۱۸ دارایی فکری درج شده در بورس ایده ما ۳۰۰ اختراع داریم و ۱۲ تا از این دارایی‌های فکری در بورس معامله شده که ۸ تای آن‌ها اختراع، ۲ تا طرح صنعتی و ۲ علامت تجاری وجود دارد.

وی ادامه داد: بعد از امریکا کشور ما دومین بازار رسمی در زمینه معامله دارایی‌های فکری را دارد و حتی در کشور‌های توسعه یافته آسیایی نیز این بازار دارایی‌های فکری وجود ندارد و تجربه ایران می‌تواند مورد استفاده سایر بورس‌ها قرار بگیرد.

مدیر عامل فرابورس گفت: چرا فکر یک مهندس یا کارگر یا کسی که می‌خواهد مجموعه خود را به پیشرفت برساند مورد معامله قرار نگیرد.

هامونی افزود: در یک اقتصاد دانش بنیان دارایی‌های فکری جزو بسیار مهمی اند که با تشکیل یک شرکت دانش بنیان و استفاده از سرمایه می‌تواند به ثمر برسد.

وی گفت: از دیگر ارکان اقتصاد دانش بنیان می‌توانیم به صندوق‌های جسورانه که ۵۵۰ میلیارد تومان پول در آن مبادله شده، صندوق‌های خطرپذیر و صندوق در صندوق اشاره کنیم که امسال مجوز گرفته و قرار است وارد سیستم شود و با ۲۰۰ میلیارد تومان کار خود را شروع کرده و به هزار میلیارد تومان می‌رسد.
مدیر عامل فرابورس افزود: بنا داریم حلقه‌های گم شده اقتصاد دانش بنیان را پیدا کنیم و به نظر من باید اساتید و صاحبان فکر هم باید بتوانند که از ابزار بازار استفاده کنند و بازار در آینده از آن نخبگان علمی خواهد بود.

هامونی در خصوص اقتصاد دانش بنیان گفت: دارایی‌های فکری ثبت می‌شود و به لحاظ نوآوری بررسی می‌شود و از طرف دیگر خریدار هم بررسی می‌شود که خوش حساب باشد و به این صورت برای خریداران حراج انجام می‌شود.

وی درباره تأمین مالی استارتاپ‌ها افزود: استارتاپ‌هایی که می‌توانند سرمایه جذب کنند موفق هستند و بعد از این که کار خود را گسترش دادند یعنی افزایش سرمایه دادند می‌توانند در تابلوی فرابورس درج شوند.

مدیر عامل فرابورس گفت: استارتاپ‌هایی که می‌خواهند در تابلوی فرابورس درج شوند باید استاندارد‌های حسابداری را رعایت کنند، زیرا ادبیات بازار سرمایه ادبیات شفافیت است.

هامونی به شرکت‌های استارتاپی توصیه کرد: که تلاش خود را بکنند و تحت شعاع بعضی از بازارسازی‌ها قرار نگیرند، اما به دنبال یک شبه پولدار شدن هم نباشند و ارزش شرکت خود را بیش از حد واقعی در نظر نگیرند.

مدیر عامل فرابورس درباره بازدهی بازار فرابورس در سال ۹۷ گفت: بازدهی شاخص فرابورس در سال ۹۷ رشدی ۱۰۶ درصدی داشته و ارزش بازدهی این بازار در سال ۹۷، دویست و ۵۷ هزار میلیارد تومان بوده و رشدی ۸۰ درصدی را نسبت به سال قبل که ارزش بازدهی بازار ۱۲۰ هزار میلیارد تومان بوده را نشان می‌دهد.

هامونی افزود: ارزش معاملات در سال ۹۷، صد و یک هزار میلیارد تومان بوده و نسبت به سال ۹۶ رشد ۷۱ درصدی را ثبت کرده است.

وی درباره تأمین مالی فرابورس از طریق اسناد خزانه گفت: این تأمین مالی در سال ۹۶، پانزده هزار میلیارد تومان بوده که در سال ۹۷ به ۲۵ هزار میلیارد تومان رسیده و رشدی ۷۱ درصدی را تجربه کرده است.

مدیر عامل فرابورس درباره وضعیت معاملات در فروردین ۹۸ افزود: شاخص فرابورس در ابتدای فروردین ۹۸، دو هزار و ۲۵۰ واحد بوده که این رقم در پایان فروردین به ۲۴۰۰ واحد رسیده و رشدی ۱۰ درصدی را تجربه کرده است.

هامونی ادامه داد: ارزش بازار در ابتدای فروردین ۹۷، دویست و ۵۷ هزار میلیارد تومان بوده که در پایان فروردین به ۲۷۶ هزار میلیارد تومان رسیده و رشدی ۸ درصدی را تجربه کرده است.

وی گفت: ما به صورت جدی در نمایشگاه حضور داریم و از این فرصت استفاده کردیم تا صدای شرکت‌های نوآور را مخابره کنیم.

مدیر عامل فرابورس ادامه داد: برپایی غرفه فین استارز‌ها برنامه‌ای برای رشد استارتاپ‌ها و جذب سرمایه از طرف آنهاست.

هامونی درباره بازار بدهی فرابورس افزود: جمع کل بازار بدهی در سال ۹۷، صد و یک هزار میلیارد تومان است که این رقم در سال گذشته ۷۵ هزار میلیارد تومان بوده و از این صد و یک هزار میلیارد تومان ۸ هزار میلیارد تومان اوراق فاقد بازار است.

وی درباره مردمی کردن اقتصاد گفت: ما نمی‌توانیم اقتصاد را مردمی کنیم مگر این که از ساز و کار بازار سرمایه استفاده کنیم.

مدیرعامل فرابورس ادامه داد: ساز و کار بازار سرمایه بسیار شفاف است و حجم تخلفات در این بازار کم است و بازار سرمایه باید محور توسعه و پیشرفت کشور بشود.

 

وی درپاسخ به پرسشی مبنی بر برنامه های سال جاری فرابورس گفت: توسعه فناوری و ارائه چند محصول فناورانه در نرم‌افزارهای مرتبط، استفاده از هوش‌مصنوعی در نظارت و سامانه‌های نظارتی بازار،توسعه بازار دانش‌بنیان و SME در تحریک بازار، اصلاح قوانین و مقررات و شفافیت و حاکمیت شرکتی، توسعه صندوق‌های سرمایه‌گذاری،انجام پروژه‌های مشترک با بورس‌ها (بورس تهران، کالا، انرژی)، سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف و فین‌ تک‌ های مرتبط، تقویت ساختارهای امنیت اطلاعات،تقویت فرهنگ سرمایه‌گذاری و سواد مالی که پکیج‌ها و محصولات استارتاپی خوبی هم در این حوزه‌ها وجود دارد،جزو برنامه های در دستور کار سال جاری فرابورس است.

هامونی از تشکیل کارگروهی در فرابورس جهت بررسی کاربردهای بلاکچین در بازار سرمایه خبر داد و گفت: با انتشار گزارش این کارگروه در ماه‌های آینده، درباره استفاده از ظرفیت‌های بلاکچین در بازار سرمایه تصمیم می‌گیریم. ATO و STOها مهم‌ترین حوزه‌هایی است که در آنها بلاکچین برای بازار سرمایه کاربرد دارد.

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار